Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Apocalypto (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#19
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Io inca n-am inteles care-i faza, bine, istorie, aproximativ, ca pantera aia numa' jaguar nu era si din cate stiu eu nici nu avea ce cauta in zona.
Ma rog, dupa ce am vazut The Passion of the Christ mi-am dat seama ca nenea Mel vrea sa socheze si sa sublinieze niste treburi, niste chestii.
Oricat de mare ai fi si de bengos, tot exista cineva mai mare si mai bengos care sa ti-o traga.
In mare, filmul a fost ok.

#20
jet li

jet li

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,828
  • Înscris: 26.08.2006
De ce va plangeti de violenta, vreti fime in care mayasii se imbraca de carnaval , si ii lovesc pe aia care vor sa ii sacrifice cu linia la palma ?
Dar lumea se plange de violenta pentru ca din filmul asta probabil afla pentru prima data de sacrificiile umane practicate de mayasi si azteci.
E vina vreunui regizor ca asa erau ei ? De ce fugiti de adevar ? Un film cu al doilea razboi mondial si cu ce orori s-au petrecut, inclusiv cu sutele de mii de morti din cauza radiatiei - dupa bomba de la Hirosima , mai multi decat cei din explozia initiala, probabil l-ati dori cat mai frumos si colorat in roz. Trebuie sa cunoastem istoria ca sa nu se mai repete

Edited by jet li, 10 January 2007 - 17:17.


#21
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Un coleg de fac era fff entuziasmat de filmul asta. Vreau si eu sa ma duc...poate in week-end.

#22
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
My bad.
http://en.wikipedia....i/Black_Panther
Oricum nu prea m-o interesat filmu', mai mult am motait, deci is vaca.

Edited by naughtydream01, 10 January 2007 - 17:55.


#23
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005
'tu'i! de aia mari regizori fac cate un intreg film in jurul unei executii, fara ca macar sa ti-o prezinte. si unde mai pui ca iese si bine.
ablobalipto e o idee buna, pusa foarte prost in scena. oricat vrei sa sustii realismul, ai mult prea multa violenta gratuita si prea multe scene mai mult sau mai putin dezgustatoare... socheaza mult prea mult si mult prea des. un spectator mai slab de inima ar tremura ca un condamnat pe scaunul electric in timp ce-si primeste 'energizarea".
nu vad nimic bun in acest film, nu-mi da nici-o teme de "meditatie". poate doar asupra violentei naturii umane. din prezent.

#24
justasking

justasking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,189
  • Înscris: 21.07.2006
@jet li  Lista lui Schindler !

#25
C987

C987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 23.07.2006
Aztecii erau cei care practicau sacrificii umane de genul celor prezentate in Apocalypto. Civilizatia clasica Maya era de mult apusa la sosirea spaniolilor in America. Filmul are o multitudine de "plot holes" cum le spun americanii. De fapt este boala grea in cinematografia americana in ultimul timp. Nu este nevoie sa fac eu o cronica a filmului ptr ca veti gasi destule scrise de profesionisti.

#26
boema_g

boema_g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 25.05.2005
Am vazut filmul si mi-a placut. Eu i-as da un 9.  Am ramas putin  :o cand am vazut un frame ciudat in film .. pentru cei care au vazut filmul apare in scena  in care incepe urmarirea si cade in groapa de cadavre de dupa lanul de porumb.

http://thumbsnap.com/v/rPUlKxL7.jpg

E o greseala sau o gluma proasta?

#27
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
nu mi-a venit sa cred!!! intr-adevar exista!
cum de ti-ai dat seama?
probabil mai sint si altele...

#28
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View Postboema_g, on Jan 13 2007, 22:39, said:

Am vazut filmul si mi-a placut. Eu i-as da un 9.  Am ramas putin  :o cand am vazut un frame ciudat in film .. pentru cei care au vazut filmul apare in scena  in care incepe urmarirea si cade in groapa de cadavre de dupa lanul de porumb.

http://thumbsnap.com/v/rPUlKxL7.jpg

E o greseala sau o gluma proasta?


View PosttEo, on Jan 13 2007, 23:38, said:

nu mi-a venit sa cred!!! intr-adevar exista!
cum de ti-ai dat seama?
probabil mai sint si altele...
sper ca faceti misto  <_< ?! eu si o sala intreaga cand am fost la film de ce nu am vazut nimic de genul ala?

#29
boema_g

boema_g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 25.05.2005

View PostMr.Jinx, on Jan 14 2007, 01:15, said:

sper ca faceti misto  <_< ?! eu si o sala intreaga cand am fost la film de ce nu am vazut nimic de genul ala?

Nu fac misto .. sunt framuri ascunse si cica ar fi mai multe in film .. probabil vre-o strategie de marketing. Nu cred ca se pot face greseli de genul asta la un film cu un buget asa mare. E un singur frame deci nu poate fi observat decat daca te uiti cadru cu cadru. La mine s-a intamplat sa pun pauza exact pe frame-ul ala si  :eek:

#30
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006
E cumva vorba de varianta cinema rip :D?

#31
boema_g

boema_g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 25.05.2005

View PostAlexxfl, on Jan 14 2007, 03:36, said:

E cumva vorba de varianta cinema rip :D?

:notangel:

#32
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
si campionul mondial la 100m tot e prins de o pantera  :o  mult sange film controversat si banii curg garla....asa a fost si cu Patimile lui Iisus. ce mi-a placut : modul incare este filmat si modul in care joaca actorii. scenariul in sine e idiot.

#33
Galul

Galul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 27.12.2006
Slab de tot acest remake dupa Rambo .  Si nu m-a impresionat deloc ca ii curgea aluia fantana arteziana din dovleac ...

#34
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Astia care va plangeti de violenta in film. Sunt multe filme cu al doilea razboi mondial care au la fel de multa violenta?
Si e cineva care s-a plans ca nu a fost impresionat de sangele care tasnea din teasta unuia. Nu aia trebuia sa te impresioneze.
Asa ca, " Dormi, fiul meu, durerea iti va trece" :death:

#35
Rapier

Rapier

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 07.10.2006
Filmul e ok. Nici mai mult nici mai putin. E un film decent, dar nu recomandat de vazut cu familia!

#36
Bodotecuci

Bodotecuci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 15.01.2007
Filmu din reclama mi se pare ineresant. Am incercat sa-l iau dar mi sa sters...asta e :) ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate