Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

pacient cu tetraplegie

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
titibiholar

titibiholar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.12.2006
Sunt casatorita de 3ani,sotul meu este imobilizat la pat (tetraplegie cominutiva flasca),intretinem raporturi sexuale normale dar dupa ejaculare are dureri ingrozitoare de cap care dureaza cateva minute...Ce se intampla?Care este problema?Ce se poate face?Apropo,este imobilizat la pat de 13 ani,mai putem avea copii?  :inlove:

#2
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Cred, ca in afara sa starnesti curiozitatea userilor, nu vei primi nici un raspuns aici ! E un fel de Cutia Pandorei, aria asta :D !

#3
ane marie

ane marie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 18.10.2006

View Posttitibiholar, on Dec 7 2006, 22:34, said:

Sunt casatorita de 3ani,sotul meu este imobilizat la pat (tetraplegie cominutiva flasca),intretinem raporturi sexuale normale dar dupa ejaculare are dureri ingrozitoare de cap care dureaza cateva minute...Ce se intampla?Care este problema?Ce se poate face?Apropo,este imobilizat la pat de 13 ani,mai putem avea copii?  :inlove:

Pentru toate cele patru întrebări îți recomand un singur lucru: mergeți la medic!!!

#4
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
ce semnifica termenul "cominutiv" referitor la tetraplegie? eu l-am intalnit doar la fracturi.

#5
titibiholar

titibiholar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.12.2006
M-am bucurat nespus de mult ca exista un forum unde se pot pune intrebari pe teme medicale pt ca am sperat sa gasesc niste raspunsuri la intrebarile mele care ,sunt constienta,ca sunt un pic mai neobisnuite,dar nu mi-am inchipuit ca cineva ar putea crede ca glumesc(nu in astfel de probleme),deci treaba este destul de serioasa si am crezut ca cineva ma poate ajuta(poate un medic) :worthy: ;
"cominutiv" inseamna intradevar fractura iar sotul meu are fractura de coloana in zona cervicala;
Nu m-am dus la medic pt ca conditiile sunt de asa natura ca acest lucru este foarte greu de pus in practica(stau la sat,sotul este netransportabil,etc...) :nonobad:
Va multumesc oricum! :peacefingers:

#6
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005
N-a luat nimeni in gluma postul tau, dar sa stii ca medicii stau prin spitale si au prea putin timp de forumuri. Aici vei gasi mai mult studenti sau, cu noroc, oameni cu o experienta de viata care sa le permita sa-si dea cu parerea.
S-ar putea mianna sa fie medic, dar nu de specialitatea de care ai tu nevoie.
:w00t: au bagat net la sat ?

Edited by Franco222, 08 December 2006 - 20:31.


#7
ane marie

ane marie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 18.10.2006
Poți încerca pe www.romedic.ro. Acolo există un forum unde răspund chiar medici la întrebări. Succes!

Edited by ane marie, 08 December 2006 - 23:04.


#8
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005
...Iar solutia este aceasta: sex tantric, cu continenta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate