Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Coduri Caen

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
bibi

bibi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 05.02.2003
Salut people.
Stie cineva un link catre o pagina cu toate coduri CAEN.
In ianuarie sper sa dau drumul la firma si vreau sa imi aleg mai multe coduri CAEN. Am cautat pe net dar nu am gasit nici o lista cu asa ceva.
Mersi

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
http://www.birouluni.../caen/index.htm

#3
priza

priza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 02.05.2002
www.biroulunic.ro si ai acolo nomenclatorul caen

#4
JohnDoe

JohnDoe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 28.08.2002
Mai era unul si la www.dsclex.ro

#5
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Sau download la

http://www.debtscollagency.ro/CAEN.zip

#6
bibi

bibi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 05.02.2003
Mersi mult

#7
orinoco

orinoco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.11.2003
http://www.avokat.ro/noul_caen.htm

#8
radu26

radu26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 09.01.2004
Codul Caen OFICIAL il gasesti la emitent, adica la Oficiul National de Statistica. Este disponibil gratuit in format electronic, versiune Acces sau FoxPro. Eu l-am luat acum cateva zile de acolo. La unele din adresele precizate mai sus este o versiune incompleta sau neactualizata din 1997. Sper sa-ti fie de folos

#9
radu26

radu26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 09.01.2004
Precizare: versiunea electronica o poti descarca de pe siteul lor, in mod gratuit. Si scuze , se cheama Institutul National de Statistica. Siteul lor il gasesti la
www.insse.ro/

#10
edex

edex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 09.03.2005
http://www.edex.ro/caens.php

Cu descrieri si cu firme care au codurile respective CAEN.
Have phun. [email protected]

#11
kman2006

kman2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 29.11.2006
Mai pun si eu o adresa cu noul cod caen 2008. De asemenea si oferte de servicii de recodificare caen 2008 pentru cine nu are timp sa le faca personal.

Edited by morogan, 02 April 2008 - 19:27.


#12
cristian-ducu

cristian-ducu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.12.2007
Am si eu o problema. Codul CAEN s-a tot modificat dupa 2000. De fiecare data, ilustrii nostri ministri de finante ne-au mintit ca se armonizeaza CAEN-ul romanesc cu cel european. Acum la fel.  :death:  Intrebarea mea este pentru cunoscatori si cei care s-au lovit deja de problema asta. Am inteles ca se impune modificarea tuturor actelor ca urmare a modificarii CAEN rev.1 in CAEN rev.2, dar intr-un ordin separat ministerul este mentionat ca respectiva masura e valabila doar in cazul firmelor care au trecut pe actul constitutiv coduri modificate in noua versiune a CAEN-ului romanesc. Pana la urma acest ordin este sau nu valabil? Trebuie sa modificam toate actele din nou? Adica exista vreun alt ordin care sa-l anuleze pe cel la care m-am referit eu?

#13
Paulvw

Paulvw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 20.03.2008
firma mea nu mai are activitate de un an, dar am fost sunat de contabila sa-mi schimb codul CAEN si asta cat mai urgent.
stie cineva unde se depun actele ?.....
ce acte imi trebuiesc?
cat dureaza toata treaba?
trebuie sa platesc si ceva taxe?

multumesc

#14
MikeyManu

MikeyManu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.02.2009
Bună tuturor!

Vreau să înființez un srl care să producă, să comercializeze și să monteze porți, garduri, etc.

Mă poate ajuta cineva cu alegerea codurilor CAEN pentru actul constitutiv?

#15
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
@MickeyManu
Daca sunt din metal, 2512

#16
cxdani

cxdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 20.07.2006
La inceputul lui 2008 am fost sa-mi actualizez CAEN-ul pentru PFA (lucrez ca programator).
Mi l-au facut din 7222 (Consultanta si furnizare alte servicii software) in 6202 (Activitati consultanta in tehnologia informatiilor).

Aveam de ales din:
62        Activități de servicii în tehnologia informației
   620    Activități de servicii în tehnologia informației
                 6201   Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)   7221*   6201   7222*  7240*        
                 6202   Activități de consultanță în tehnologia informației          7210    6202* 7222*        
                 6203   Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul 7230*   6202*
                 6209   Alte activități de servicii privind tehnologia informației    3002*   6209    7222*     7260  

Am tot cautat informatii pe internet despre caen si norma de venit pentru PFA in programare si totul este foarte confuz.
Cineva pe un forum zicea ca pe caen 6202 nu a putut avea norma de venit.
Eu pe 2008, caen 6202 an avut norma de venit. Sa ma astept ca in 2009 sa nu mai pot avea? E necesar sa jonglam cu caen-urile astea ca sa putem continua cu norma de venit?
Ce naiba se intimpla in tara asta? In fiecare an a trebuit sa merg sa schimb cite ceva la PFA-ul asta.

Edited by cxdani, 05 March 2009 - 14:22.


#17
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Am si eu o intrebare pentru cei ce au  mai trecut prin asta, sper sa ma puteti ajuta.

Ce cod CAEN trebuie sa pun pentru INSTRUCTOR AUTO??

Am cautat in noul cod rev 2 dar nu este nimic ceva de genul, nici instructor, iar auto imi da cu totul si cu totul altceva.

Ce credeti ca as putea pune la serch, ce cuvinte, ca sa pot gasi ce imi trebuie?

#18
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
855
8553 - Scoli de conducere (pilotaj)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate