Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presiune/amenințari

Sapatura de jur imprejurul casei

Adaptor pt casti

În UE, permis digital de conducato...
 Spalatorie auto profesionala in I...

Anxietate si Safety behaviors OCD.

Conducta DN 800 pe teren construi...

placa video buna pentru redare ca...
 in cat timp se activeaza un abona...

Dilema dupa facultate

Reciclare metale - merita?

Renault Arkana sh sau Sang Yong K...
 La multi ani @ceanu1980!

La multi ani @KiloW!

ChatGPT - Certificat de rezidenta...

Page numbers in Google Docs, dar ...

Cartus Lexmark

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

mihai.valcea

mihai.valcea

Junior Member

• Grup: Members
Mai baietzi,

am incarcat un cartus lexmark (z34) numarul 17 cu cerneala de la inktek.
Toti mi-au spus ca e compatibila cerneala asta pentru cele doua tipuri de cartuse (nr 16 si nr 17).

Nici o problema pana aici dar mie imprimanta imi trage pe nielul de "best" cum ragea inainte pe "quick", iar pe quick abia se mai vede.
Si in plus are si dungile de rigoare care nu mai pot sa scap de ele... am tinut cartusul in apa calda ore intregi, l-am pus in spirt, am tras cerneala din el zeci de ml cu echipamentul ala din kitul de refill. Nu mai stiu ce sa-i fac.

Stie cineva ce se intampla? E mai vascoasa cerneala asta ?
Cum pot sa-i desfund toate duzele ca sa traga fara dungi ?

Merci mult

mihai.valcea

mihai.valcea

Junior Member

dar chiar nu are nimeni un lexmark z34 prin forum pe aici ?

sau sunt asa de bune ca nu aveti probleme cu ele ?

Greuceanu

Greuceanu

Active Member

• Grup: Senior Members
Am eu. Dar cumpar cartuse originale.

Eichmann

Eichmann

Member

chiar ieri am incarcat un cartus dasta si merge fara probleme. am folosit cerneala de la producton.trebe sa tragi putina cerneala dupa reincarcare.
vezi ca e un lichid:recover head nu stiu cum. vezi daca merge. poti gasi la centrle unde sereincarca cartuse daca te ai pe bune cu vrunu. este ceva bazat pe apa distilata.
eu folosesc pentru curatat capu alcool izopropilic luat dintr-un kit de curatat "flopiurile". spirtu normal (asta daca e spirt in sticla si nu altceva) nu e bun, atrage prafu si scamele.

olty

olty

Junior Member

Am z45 si am pus in cartusul negru ... cerneala de HP 610 ! Si merge f. bine. De desfundat tot apa calda stiam ca da rezultate .... bafta

burvi2001

burvi2001

Senior Member

• Grup: Banned
Sint unele cartuse care nu mai functioneaza la reincarcare, am patit si eu de citeva ori.

Clauss

Clauss

Junior Member

Incepand de la modelul Z23 , pentru toate imprimantele Lexmark Z ** este recomandata ceneala Lexmark 5000 care se gaseste destul de usor ( vreo 150 000 - 160 000 lei la Producton )
Sincer la mine , dupa refil , imi merge mai bine decat originilalul ( printez numai pe quik :P ) si la primul meu cartus negru dupa Z25 am facut 41 refiluri .
In schimb la color care are 3 refil-uri nu mai vrea sa iasa culoarea albastra ( si incerc de vreo 2 luni sa il fac ) . Are cineva vreo idee ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate