Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ce imprimanta sa-mi iau ?

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
BugHunter

BugHunter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.11.2003
Am avut un HP 610C de care am fost foarte multumit pana cand i s-au stricat niste role de cauciuc care trageau foile. Acum ori nu mai apuca nici o foaie ori trage mai multe. Asa ca trebuie sa cumpar o imprimanta noua si nu stiu ce sa iau. Laser? Inkjet ? Ma intereseaza sa scot multe foi la un pret mic. Ce imi recomandati ?
Merci.

#2
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Cred ca o poti repara destul de ieftin. Oricum ar costa mai putin decat un noua.

#3
BugHunter

BugHunter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.11.2003
cat de ieftin ? ma gandesc ca reparatie + cartus negru se ridica la o suma cu care pot sa-mi cumpar un inkjet nou (ceva ieftin gen lexmark z25 etc).

#4
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Pt  scos mult si ieftin e buna una LaserJet. Daca ai bani, iti recomand HP2200.

#5
BugHunter

BugHunter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.11.2003
Asa auzisem si eu ca la laser iesi mai ieftin dar m-am uitat pe diverse situri flamingo, bestcomputers etc. si am vazut ca un toner nu e chiar asa ieftin. la hp ul meu vechi un cartus ma tinea foarte mult (ca durata de viata) desi il reincarcam des. Tonerele se pot reincarca ?

#6
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Da se pot reincarca. Raportul pret/nr copii este mai bun in cazul imprimantelor cu laser.

#7
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003
stiu eu un texas instruments laser fainutza cu 50 euro (nu noua clar) da cu garantzie tot tacamu...  Uite niste detalii http://www.epinions.....y_~full_specs...  ce zici?

#8
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003
o reincarcare la asta costa cam 400k si la o acoperire de 4% pe pagina scoti cu un toner 15000 pagini, zic ei...

#9
BugHunter

BugHunter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.11.2003

Quote

Originally posted by add
stiu eu un texas instruments laser fainutza cu 50 euro (nu noua clar) da cu garantzie tot tacamu...  Uite niste detalii http://www.epinions.....y_~full_specs...  ce zici?


"Sorry, the page you requested was not found."
linku ala nu merge.
Se merita oare sa iau un HP Laserjet 1010, 1000 sau 1005?
Vad ca au preturi diferite dar la performanta sint cam la fel.

#10
Storm

Storm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 31.07.2002
try HP 1200 sau 1220

sa stii ca in general HP au tonere care se incarca mai greu, dar sunt bjuterii la partea mecanica.
Nu mai spun de imprimare care este bestiala

daca ai aprox 17 min de dat, ia-ti un multipurpose scanner+printer+scanner

am un HP de aprox 2 ami care merge de rupe si am ceva activitate cu ea

#11
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Am si eu o curiozitate:
De ce toata lumea vorbeste de HP. Lexmark, Epson, Brother, Canon, ... sunt la fel de calitative? Sau raportul pret/calitate nu e la fel de bun ca la HP?
Eu am acasa un Lexmark Z11 si sunt multzumit de el - viteza de tiparire buna, calitate.
M-am tot uitat si eu la pretzuri de imprimante si nu stiu ce sa aleg daca o sa ajung in postura de a-mi cumpara alta imprimanta mai performanta!
So...  Lexmark, Epson, Brother, Canon ,... unde e problema?

#12
Storm

Storm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 31.07.2002
hp=flagship

lexmark, canon=the rest

#13
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

Quote

Originally posted by miraculix9
hp=flagship

lexmark, canon=the rest


Nu cumva Hp e un fel de Nokia?????

#14
mirceat

mirceat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 12.01.2003
HP domina piata in domeniul laser si ink de multa vreme.
o supozitie de luat in seama: imprimantele care costa putin la cumparare, costa mai mult in exploatare pentru ca folosesc consumabile mai scumpe si risipesc mai mult material la imprimare, plus ca sint mai putin fiabile

#15
pdanyels

pdanyels

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 14.08.2002
Brother detinea acum ceva timp o cota foarte mare la laser din piata imediat dupa hp;

Epson EPL-5800  = Merita toti bani!!!
(tonerul separat, cilindrul separat - asta se schimba la 20.000 de pagini) ==> cost si mai mic ...

HP, hhhm, bine zis un fel de Nokia (bleax...) Sa vezi si la inkjet si la laser cind pui driverul si incepe sa instaleze o duzina de dll-uri cred ca vreo 50 ca nimica...

Plus ca multe din hp mai ieftine au probleme cu driverele, de exemplu rapoarte mai complexe din Visual Fox crapa, etc.

Nu exista numai nokia ... iii ... pardon, HP (la unele din astea le-ar sta bine in ... cutii, adica in ... pack ... ard ...)

I rest my case.

#16
pdanyels

pdanyels

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 14.08.2002
http://www.vnunet.com/Features/1124865

#17
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003

Quote

Originally posted by Arpi
Am si eu o curiozitate:  
De ce toata lumea vorbeste de HP. Lexmark, Epson, Brother, Canon, ... sunt la fel de calitative? Sau raportul pret/calitate nu e la fel de bun ca la HP?
Eu am acasa un Lexmark Z11 si sunt multzumit de el - viteza de tiparire buna, calitate.  
M-am tot uitat si eu la pretzuri de imprimante si nu stiu ce sa aleg daca o sa ajung in postura de a-mi cumpara alta imprimanta mai performanta!
So...  Lexmark, Epson, Brother, Canon ,... unde e problema?


#18
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003

Quote

Originally posted by Arpi
Am si eu o curiozitate:  
De ce toata lumea vorbeste de HP. Lexmark, Epson, Brother, Canon, ... sunt la fel de calitative? Sau raportul pret/calitate nu e la fel de bun ca la HP?
Eu am acasa un Lexmark Z11 si sunt multzumit de el - viteza de tiparire buna, calitate.  
M-am tot uitat si eu la pretzuri de imprimante si nu stiu ce sa aleg daca o sa ajung in postura de a-mi cumpara alta imprimanta mai performanta!
So...  Lexmark, Epson, Brother, Canon ,... unde e problema?


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate