Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Adsense plateste acum si prin Western Union

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Am primit in urma cu cateva saptamani un mail prin care eram invitat de Google sa testez noua lor modalitate de plata(WU).Am acceptat si pe 1 dec am primit un mail cu datele necesare.
Toate bancile erau inchise insa atunci ptr ca era ziua Romaniei, a doua zi sambata nu m-am trezit suficient de devreme, asa ca am luat banii pana la urma luni pe 4.
A mers rapid treaba la banca, a trebuit sa completez un formular, mi-a oprit si ceva dolari acolo comision, dar in final am iesit victorios din banca cu banii pe o luna(1410 RON - li se terminasera dolarii asa ca am primit in lei).
Deocamdata Google asteapta feedbackul de la cei alesi de ei sa testeze sistemul si daca rezultatele sunt bune or sa il implementeze si ptr restul utilizatorilor de Adsense din Romania.

#2
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View PostGonthar, on Dec 4 2006, 17:47, said:

Am primit in urma cu cateva saptamani un mail prin care eram invitat de Google sa testez noua lor modalitate de plata(WU).Am acceptat si pe 1 dec am primit un mail cu datele necesare.
Toate bancile erau inchise insa atunci ptr ca era ziua Romaniei, a doua zi sambata nu m-am trezit suficient de devreme, asa ca am luat banii pana la urma luni pe 4.
A mers rapid treaba la banca, a trebuit sa completez un formular, mi-a oprit si ceva dolari acolo comision, dar in final am iesit victorios din banca cu banii pe o luna(1410 RON - li se terminasera dolarii asa ca am primit in lei).
Deocamdata Google asteapta feedbackul de la cei alesi de ei sa testeze sistemul si daca rezultatele sunt bune or sa il implementeze si ptr restul utilizatorilor de Adsense din Romania.

Pai da feed-back pozitiv, nu-i mai lasa sa astepte...  :D

#3
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
nice news :)
asteptam cu nerabdare sa faca pasul urmator :)

#4
zasul

zasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.02.2005
E cel mai tare lucru de care aud in 2006. \:D/ Sper sa o bage la toti cat mai curand. SI BAGA FEEDBACK POZITIV SAU  :death:

#5
altrixd

altrixd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 22.10.2004
Na, asa este superfain :)

#6
mrcalex

mrcalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2006

View PostGonthar, on Dec 4 2006, 17:47, said:

Am primit in urma cu cateva saptamani un mail prin care eram invitat de Google sa testez noua lor modalitate de plata(WU).Am acceptat si pe 1 dec am primit un mail cu datele necesare.
Toate bancile erau inchise insa atunci ptr ca era ziua Romaniei, a doua zi sambata nu m-am trezit suficient de devreme, asa ca am luat banii pana la urma luni pe 4.
A mers rapid treaba la banca, a trebuit sa completez un formular, mi-a oprit si ceva dolari acolo comision, dar in final am iesit victorios din banca cu banii pe o luna(1410 RON - li se terminasera dolarii asa ca am primit in lei).
Deocamdata Google asteapta feedbackul de la cei alesi de ei sa testeze sistemul si daca rezultatele sunt bune or sa il implementeze si ptr restul utilizatorilor de Adsense din Romania.

Asta e cea mai noua.

#7
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
In sfarsit un lucru bun.  :coolspeak:
Sper sa introduca plata prin Western Union cat mai curand. Sigur vor fi destui care sa foloseasca aceasta metoda.

#8
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Ma mir cum de nu mai raporteaza nimeni acelasi lucru. Eu am scos peste 500$ cu o luna inainte si probabil de aia am fost selectat.
Oricum merita plata prin WU ptr cei care scot in jur de cateva sute de dolari pe luna. La sume prea mari(mii de dolari) ai plati prea mult comisionul si nu ar merita asa de mult(plus ca unele banci ce ofera servicii WU nu dau plati mai mari de 3000$). Dar asa la cateva sute, platesti tot cam atat cat ai plati pe un cec trimis prin DHL+comisionul bancii ptr incasat cecul.
Modalitatea asta de plata prin WU a mai fost adoptata in Filipine si Malaezia parca, iar acum e testata si in Romania si Ucraina.

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu ii scot de la BCR si am observat ca opreste 7$ indiferent de suma, voua cat va opreste BCR-ul?

#10
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Eu as opta pt Direct Deposit aia e ceea mai tare metoda da pana o sa ajunga in romania .......

Eu unu nu suport WU au comisioane mari chiar f mari ..... si in plus odata cand am scos o suma mai maricica de bani erau sa ma ia la politie a trebuit sa sune sa verifice tranzactia .... imbecili romanii astia de la banci ....

Edited by w3bmaster, 09 December 2006 - 15:14.


#11
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
mie BCR imi ia 1.5%, minim $5

#12
lorin_miculescu

lorin_miculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.09.2006
Ar fi misto, numai sa nu fie comisionul prea mare.

iar offtopic: gothar ce site ai tu de faci 500 $ pe luna? Trimite-mi si mie link-u pls.

#13
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View Postlorin_miculescu, on Dec 10 2006, 12:56, said:

iar offtopic: gothar ce site ai tu de faci 500 $ pe luna? Trimite-mi si mie link-u pls.
Asta nu se poate. E una din regulile de aur pe care am citit-o intr-o carte despre Adsense: sa nu iti dezvalui site-ul pe forumuri ca acesta, ptr ca se pot intampla lucruri neplacute apoi.
E valabil asta si ptr altii: nu va ziceti site-urile pe care le aveti ptr ca puteti atrage invidia altora si nu va preocupati de alte site-uri chiar  daca vi se pare ca incalca regulile(cei care toarna alte site-uri la Adsense pe motiv ca incalca regulile se pot trezi si ei cu contul lor suspendat).

#14
mrcalex

mrcalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2006

View PostGonthar, on Dec 5 2006, 15:34, said:

Ma mir cum de nu mai raporteaza nimeni acelasi lucru. Eu am scos peste 500$ cu o luna inainte si probabil de aia am fost selectat.

sunt unii care scot si $5000, ei dc nu au fost selectati? (din romania)  <_<

#15
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View Postmrcalex, on Dec 11 2006, 18:09, said:

sunt unii care scot si $5000, ei dc nu au fost selectati? (din romania)  <_<

Sunt unii care scot si zeci de mii de dolari pe luna(Softpedia si Soft32) dar ar trebui sa plateasca prea mult comisionul WU si oricum exista o limita de bani ce se pot transfera si e riscant sa te duci in fiecare luna si sa ridici atati bani cash.
Plata prin WU cred ca e cea mai avantajoasa ptr cei ce castiga sume intre 500-1500 $ pe luna si probabil acestia au fost selectati.

#16
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
cam pe cand va introduce google plata prin WU ?  aveti vreun pont ?
m-am saturat de faza cu cecurile lunare si ma gandeam sa-mi pun plata pe hold pana introduce WU pt toata lumea , dar nici nu i-as astepta 6 luni :)

#17
.: dbd :.

.: dbd :.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 01.06.2006
super...comisionul sa nu fie o problema si ar fi super

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
si s-ar elimina si perioada de 30 zile care e necesara a checks... :naughty:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate