Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

teoria revizionista

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
152 replies to this topic

#37
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003

Quote

Originally posted by arty
cu scuzele de rigoare.. l-am uitat pe dom' cavaler axxa424 ... poftiti va rog....


Oh, nu face nimic, de fapt te scuz , eu sunt baron PSD...e o mare diferenta....insa vezi ca nu prea vrei sa purtam o discutie cinstita, poate n-ai observat dar nu tin cu nici o parte implicata in conflict, incerc sa duc totul la un punct comun unanim acceptat. Dar cum noi baronii suntem uitati... Te citesc pe forum si vad ca tii doar pe a ta...vorba prietenului si mentorului nostru comun Stalin " cine nu e cu noi e impotriva nostra " pe vremea cand se baga lumea fortat la colhoz sau la CAP...Macar la colhozul tau sunt conditii bune ? Dupa cum sustii tu o cauza, de frica m-as angaja la tine cu tot cu cei 2 boi de la bicicleta pe care-i am...Pai, hai sa facem caterinca pentru ca discutiile serioase de la inceput s-au dus...poate s-o trezi moderatorul sa inchida topicul !!! asta ar fi singurul lucru bun !

#38
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
lol.... da, la noi la cooperativa e mai bine. spitele la bicigleta sunt de marca, nu se rup asa usor... iar copii rad la soare pleznind de sanatate... cam cum plezneau pisiceii lu' creanga jucand'se cu smotoceii agatati de masa la gura sobii.

so, vorba cantecului si daca tot ai zis ca ai 2 boi.. sti cum e ? daca vrei sa iti pui boii la car cu noi, e ok, dara daca te'ei dovedi neprieten si hain, o sa-ti scoti boii fara coarne...

#39
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003
" STALIN SI POPORUL RUS / FERICIRE NE-A ADUS ! " .... "CINE-A STAT 5 ANI LA RUSI / NU POATE FI PRIETEN CU BUSH !"  apropo arty, tu nu cumva din natia asta provii, de pe la noi ? ca prea stii bine limba romana si realitatile din tara...noi astia romanii suntem mai prosti nu le stim prea bine, da cica rusii care vin la noi vin foarte bine pregatiti cu realitatile...noi ii asteptam pe americani de multa vreme dar acum vad ca de fapt rusii dupa ce s-au saturat de stat pe la noi s-au dus si in America...hmmmm, le-ai infiintat colhozuri...copii sanatosi !? plesnind de sanatate ? damn ! nu cumva iti plac ?

#40
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003
... iar copii rad la soare pleznind de sanatate...  M.Jackson, te iubim !!!!!

#41
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
Yeah.. si eminescu a murit de sifilis dar nimeni nu vorbeste despre asta....si nici nu e cazul...

#42
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003
Da, dar sifilisul la luat de la femei nu de la copii !!!

#43
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
asa o fi daca spui tu... da ce dovezi imi poti aduce ca curva de la care a luat era trecuta de 18 ani. anyway, discutia asta e super stupida.... n-are importanta... aici vorbeam de negarea holocaustului....

#44
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003
arty :Da ! dar tu ai ai o problema si te-ai bagat la centru....de ce nu pot citi la tine un contraargument la ceea ce a scris tipul ala cu nume de ofiter neamt...nici eu nu-l prea cred dar prin negarea ta fara noima ii faci un serviciu...noi , astia mai putin cititi ce sa mai credem ? uite ce destept e neamtu' !

#45
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
arty: esti beyond. nu prea am treaba cu tine. nu te mai flamba atata. ai fi surprins sa afli ca stiu ceva mai multa istorie decat tine. (chiar asa, cum naiba s-a format statul evreu?)

Thorr: tot politica s-a numit si ceea ce a facut adolf. ce-mi place mie e ca evreii accepta cu mare placere banii germanilor de vreo 50 si de ani incoace, ca si cum iar putea aduce inapoi pe cei morti. ce nu-mi place este ofuscarea evreilor in general fata de orice cuvant care ar putea fi interpretat altfel decat in sprijinu' teoriei lor. incredibil, nu pot sa am decat parerea lor cu alte cuvinte. pai io sunt un imberb al draq si numa' ca sa fiu contra nu vreau sa fiu de acord cu ei. pt asta tre' sa vina ei sa ma traga de urechi: bai nenea, ai grija ce gandesti ca nu-mi place la mine. stii f bine la ce ma refer si nu ai cum sa negi. evreii au fost singurii deportati in wwII. gieeee

#46
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
tot in rest ii genocid numa' la ei e holocaust. unii oameni sunt mai egali decat altii.....

#47
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
el cita un document pe care a zis ca nu-l prea crede,

de ce nu vin cu contrargumente? e fara sens... adevarul nu trebuie demonstrat... minciuna, da. so, cand minciuna va fi aratata tuturor si recunoscuta am sa rasfoiesc documentul... pana atuni pas. ce s'a intmpat acolo stiu precis...

se stie numele tuturor evreilor deportati si morti. sunt sute de martori.. metii au recunoscut si platit daune... hitleristii au fugit pe ruptelea, exista mii de dovezi.. munti de fotografii, kilometrii de film documentar, facut de nazisti evident.... sute de supravietuitori, rauri de cerneala au curs pe tema asta....

si imi vine un X si imi spune ca totul e doar o abureala? cmon man, get real....

ce argumente sa-i aduc eu? are sens...  maine o sa-mi spuna ca dupa soare e o baza evreiasca care controleaza lumea.... demonstreaza ca nu e asa...

aici in US se pleaca de la prezumtia de nevinovatie. asa m'am obisnuit si eu sa judec multe din lucruri.... in ro, e fix invers si nu e vina mea ca e asa.

#48
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
deathripple: well, daca zici ca sti istorie.. ai putea remarca ca evreii sunt oleaca mai speciali... so. 'ai treaca de la tine... un termen... ce zici... hai sa fie holocaust un genocid al evreilor.... da, ai sesizat bine, uni sunt mai egali... poti face ceva????

problema statului evreu.... heh.. cunosc problema foarte bine insa nu ma bag la o discutie pe aceasta tema...si stiu exact de ce....

#49
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003
Pai urmasii celor care au luptat in ww2 de ce mai platesc ce au facut parintii in razboi impotriva evreilor ? unde e prezumtia de nevinovatie a lor ? dar de ce oarice arab e un potential terorist ? unde e prezumtia de nevinovatie ? La scara globala nu poti folosi argumente aplicabile la nivel individual...so, alte argumente contra ceea ce s-a scis la inceput, arty...este vorba de o chestiune globala, deci nu baga ce se aplica la nivel individual...unde este chestiunea cu nevinovatia la populatiile din Iraq cand si americanii au recunoscut ca i-au cam dat cu capul de nisip ? Deci, chestiunea cu prezumtia o dai jos si adu alte argumente la ceea ce a spus neamtul...ma faci sa-l cred pe el...vreau mai mult de la tine !!!

#50
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 16.08.2002

Quote

Originally posted by DeathRipple

Thorr:  pai io sunt un imberb al draq si numa' ca sa fiu contra nu vreau sa fiu de acord cu ei. pt asta tre' sa vina ei sa ma traga de urechi: bai nenea, ai grija ce gandesti ca nu-mi place la mine. stii f bine la ce ma refer si nu ai cum sa negi. evreii au fost singurii deportati in wwII. gieeee

Deportarti in vederea exterminarii sistematice, doar pentru ca faceau parte dintr-un anumit popor? Au mai avut si altii lagare de EXTERMINARE? Lagare de munca in conditii cumplite, da, au avut si rusii, dar macar unii aveau o sansa.
Exista vreun termen de comparatie intre exterminarea unor familii intregi si compensatiile pe care le-au primit sau le primesc supravietuitorii? Ma indoiesc.

Quote

tot in rest ii genocid numa' la ei e holocaust. unii oameni sunt mai egali decat altii

Da, la ei e Holocaust, daca vrei e denumirea celui mai mare genocid din istorie.

#51
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@Thorr
Si tigani, etc....la urma urmei se dorea o purificare rasiala nu....neaparat doar scapare de evrei......ERAU evrei acceptati si scapati de la moarte cu conditia simpla de a fi blonzi si cu ochi albastri....restu....la crematoriu....

:cya:

#52
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
arty... imi pare rau sa o spun dar ai devenit foarte incoerent in ultima vreme, iar lipsa de logica vad ca ti-o ascunzi in spatele unui complex de superioritate (din seria "amaratilor, eu am avut curajul sa plec in america, unde am de jdemii de ori mai multi bani ca voi"). Asa... la intamplare, citez:

"adevarul nu trebuie demonstrat... minciuna, da." - interesant... inseamna ca toata stiinta si revolutia stiintifica este o defulare a unor mincinosi.

"se stie numele tuturor evreilor deportati si morti. sunt sute de martori" - eh da...chiar se stie numele ? Cine are lista asta ? Ei bine, faza interesanta e ca NU se stie, pentru ca daca numeri ce se stie ajungi MULT departe de milioane. Chiar te opresti pe la zeci de mii parca :) Oricum, esti teribil... tare curios sunt cum sute de oameni au fost martori a milioane de ucideri. O medie sa zicem de 10.000 oameni omorati/martor. Acum fa un calcul matematic, luand in calcul randamentul unei camere de gazare si perioada necesara incinerarii trupului uman si ai avea mari surprize. Stiu ca nu vrei sa crezi nimic (in fapt nici eu nu cred nimic si chiar mai mult, imi e indiferent), dar aici e vorba STRICT de exercitiu mintii, de LOGICA.

Oricum, per ansamblu remarc un temperament sanguin al mesajelor pro-Holocaust si lipsa de logica in sustinerea punctelor de vedere (99% din "argumente" sunt de genul "Ba... e asa cum zic eu, caci de ani de zile toata lumea zice asa si deci ASA trebuie sa fie").

PS: martorii au fost de mult timp dovediti ca inoportuni a fi folositi in vreo argumentare legata de Holocaust. Una logica, caci una care sa mearga la 'sentiment' sunt destule. Oricum, amuzant este cum niste tehnici de manipulare atat de primitiv implementate in US functioneaza in continuare, americanii dovedind o afinitate motivata istoric pt minciuna :) Hint: isi mai aminteste cineva celebra campanie media de implicare a USA in primul razboi in Iraq ? A devenit deja obiect de studiu in facultati, la exemple de manipulare (e vorba de marturia foarte emotionanta a unei fete care a fost martora la uciderea plian de cruzime a unor bebelusi intr-o maternitate kuweitiana de catre iraqieni. s-a dovedit ca fata era departe de a fi martora la respectivele evenimente, ea fiind fata consulului Kuweitului in USA si nu parasise USA pe perioada conflictului; campania a fost ordonata de guvernul USA unei companii de media, ale carei servicii le foloseste in mod curent, fiind utilizate si in Iraq de altfel, unde a facut gafe monumentale, de ex facand haz de mustata lui Saddam, "uitand" ca este un lucru comun in toata lumea araba si semn al barbatiei..samd .

#53
Eichmann

Eichmann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 02.10.2003
"......... isi mai aminteste cineva celebra campanie media de implicare a USA in primul razboi in Iraq ? A devenit deja obiect de studiu in facultati, la exemple de manipulare (e vorba de marturia foarte emotionanta a unei fete care a fost martora la uciderea plian de cruzime a unor bebelusi intr-o maternitate kuweitiana de catre iraqieni. s-a dovedit ca fata era departe de a fi martora la respectivele evenimente.........'
    Ceva asemantor a fost in filmul ala cu Robert de Niro si Dastin Hofman, "Inscenarea" parca.
Chestia cu razboiul din balcani,  fetita cu motanu in brate etc.Acelasi scenariu.
Pana acum nu am gasit nici o explicatie la lipsa oricarui raport de autopsie al unui om omorat cu zicklon.De ce oare nu exista.
Nu am primit pana acum  nici un raspuns  la celelalte intrebari. Ar fi interesant de aflat. Subiectu ma pasioneaza tare mult.

#54
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003
Bine zis, Menetz...daca o sa vin la Bucuresti o sa te salut cu o sticla de vin...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate