Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Garmin maps & MapSource

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4384 replies to this topic

#19
instalatorul

instalatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 30.11.2004
Mersi de informatie. E pacat ca la aceleasi preturi ca in vest avem servicii de o asemenea calitate. Voi incerca cu softul de evaluare daca-l gasesc apoi voi lua decizia.

#20
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View Postinstalatorul, on Mar 14 2008, 14:05, said:

Mersi de informatie. E pacat ca la aceleasi preturi ca in vest avem servicii de o asemenea calitate. Voi incerca cu softul de evaluare daca-l gasesc apoi voi lua decizia.

Cum sa nu-l gasesti, uite-l aici:

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3941

In plus mai ai:
http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3645
http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3493

Cu cele de mai sus ai putea testa softul, normal fara GPS si fara harta detaliata

#21
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

View Postinstalatorul, on Mar 14 2008, 14:05, said:

Mersi de informatie. E pacat ca la aceleasi preturi ca in vest avem servicii de o asemenea calitate. Voi incerca cu softul de evaluare daca-l gasesc apoi voi lua decizia.

Aici download. Alegi versiunea pentru UIQ. Nu am probat-o dar am inteles ca ar fi ceva probleme cu SE P990i, incearca si poate ne spui si noua, cu Nokia s-a probat si e functional XT-ul, @subarufan il foloseste pe un E61.

#22
drabisan

drabisan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.04.2006
Recunosc ca nu am cautat nici un fel de informatii si scriu aici ca sa ma ajutati voi.
Pe Nuvi 250W am Road 2006, dar nu pot sa ma prind daca e 15 sau 16, pentru ca la about scrie "K35-015/Giurgiu 3, K35-016/Giurgiu 4, K34-010/Cala" si nimic mai mult.
City Navigator Europe NT v9.

Potrivit politicii Garmin, ca sa trec la 10, singura optiune pare sa fie sa platesc. Gresesc?
Pe Romania Digitala pare ca pot sa descarc Road 2.16. Nici macar nu am incercat pentru ca nu m-am prins cum s-ar instala si, mai ales, daca am nevoie de o alta licenta.

Cum nu vreau sa-mi zapacesc aparatul prin incercari, am zis sa va intreb pe voi.
Evident, nu vreau sa trec in underground sa-mi fac rost de chei. Doar daca se poate legal si gratis as pune versiunile noi. Dar cum? Daca nu e nici legal nici gratis il las deoparte asa cum e...

#23
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View Postdrabisan, on Mar 15 2008, 10:26, said:

Recunosc ca nu am cautat nici un fel de informatii si scriu aici ca sa ma ajutati voi.
Pe Nuvi 250W am Road 2006, dar nu pot sa ma prind daca e 15 sau 16, pentru ca la about scrie "K35-015/Giurgiu 3, K35-016/Giurgiu 4, K34-010/Cala" si nimic mai mult.
City Navigator Europe NT v9.

Potrivit politicii Garmin, ca sa trec la 10, singura optiune pare sa fie sa platesc. Gresesc?
Pe Romania Digitala pare ca pot sa descarc Road 2.16. Nici macar nu am incercat pentru ca nu m-am prins cum s-ar instala si, mai ales, daca am nevoie de o alta licenta.

Cum nu vreau sa-mi zapacesc aparatul prin incercari, am zis sa va intreb pe voi.
Evident, nu vreau sa trec in underground sa-mi fac rost de chei. Doar daca se poate legal si gratis as pune versiunile noi. Dar cum? Daca nu e nici legal nici gratis il las deoparte asa cum e...
cand ai luat 250W...de curiozitate...si de unde(nu dealerul ci romania sau nu)?
v10 de la CNE NU ESTE free, asta-i clar. RoAD-ul...depinde de versiunea cumparata initial (full sau preinstalata)

#24
drabisan

drabisan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.04.2006
Nu l-am luat, l-am primit, procesul de cumparare/primire cadou s-a desfasurat la inceputul lui decembrie 2007.
Toate hartile au venit direct pe device...nu as putea sa-ti spun daca e full sau preinstalat...

Naspa rau daca update-urile sint pe atit de multi bani...ce am vazut la Garmin pe site...NT10 era ~50% din valoarea sistemului, de nou...

Am sperat si eu...asta e...

#25
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View Postdrabisan, on Mar 15 2008, 22:06, said:

Nu l-am luat, l-am primit, procesul de cumparare/primire cadou s-a desfasurat la inceputul lui decembrie 2007.
Toate hartile au venit direct pe device...nu as putea sa-ti spun daca e full sau preinstalat...

Naspa rau daca update-urile sint pe atit de multi bani...ce am vazut la Garmin pe site...NT10 era ~50% din valoarea sistemului, de nou...

Am sperat si eu...asta e...
La orice sistem de navigatie este aceeasi situatie. Asta este politica lor...Important este pe unde circuli si de ce ai nevoie...daca circuli mult in vest atunci ar merita CNE 2008 daca nu, iti ajunge ce ai. V9 este arhisuficient sa strabati o tara sau alta. Pentru vecini si tarile in care romanii isi mai petrec concediile (Bulgaria, Turcia, Grecia, Cehia, Ungaria), sunt harti ale devoltatorilor locali mult mai bune decat ce este in CNE. De la Austria incolo nu ai nevoie de altceva in afara de CNE (9 sau 10, nu-i mare diferenta ca nu cred ca te intereseaza chiar sa stii numele carciumii din colt, daca s-a schimbat in ultimul an).
Cu RoAD-ul este altceva...asteapta sa apara ver 2008 si atunci o poti cumpara (ca update la ce ai sau full, urmad sa ai toate updateurile urmatoare gratuite)

#26
drabisan

drabisan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.04.2006
Si cind o sa apara?
Vreau sa il fac cadou unui prieten care nu-l va folosi decit in tara. Dar voiam sa i-l dau cu toate update-urile posibile, ca sa-l ajute.

#27
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View Postdrabisan, on Mar 16 2008, 09:43, said:

Si cind o sa apara?
Vreau sa il fac cadou unui prieten care nu-l va folosi decit in tara. Dar voiam sa i-l dau cu toate update-urile posibile, ca sa-l ajute.
Din informatiile mele probabil ca in August 2008.
Asa ca in acest moment ai toate updateturile disponibile.

#28
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,663
  • Înscris: 05.04.2006
Revenind la topic, hartile oficiale Garmin sunt prezentate la:

http://www8.garmin.c...aphy/ontheRoad/

Hartile dezvoltate de terti sunt la:

http://www8.garmin.c...artography/mpc/

Garmin nu prea se omoara cu actualizarea site-ului sau versiunile mai noi nu sunt inca oficiale.
Astfel exista City Navigator Europe NT 2008, desi pe site ultima versiune este v9.

#29
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View PostAdrian P., on Mar 17 2008, 12:30, said:

Garmin nu prea se omoara cu actualizarea site-ului sau versiunile mai noi nu sunt inca oficiale.
Astfel exista City Navigator Europe NT 2008, desi pe site ultima versiune este v9.
Cred ca cei care le tin site-ul sunt cam lenesi...In plus nu-si prea bat capul cu promovarea dezvoltatorilor locali. Trebuie sa cauti singur.
CNE-ul este prezentat intr-adevar ca v90 dar daca te duci pe el sa-l vezi (ca demo) scrie clar 2008.

#30
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

View Postdrabisan, on Mar 16 2008, 09:43, said:

Si cind o sa apara?
Vreau sa il fac cadou unui prieten care nu-l va folosi decit in tara. Dar voiam sa i-l dau cu toate update-urile posibile, ca sa-l ajute.

City Navigator v9 este destul de actuala asa ca nu ar trebui sa iti faci probleme.

#31
galex

galex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.07.2004
Exista harta a Egiptului in format Garmin cat de cat decenta? Eu la o prima vedere nu prea am gasit. Poate ma ajuta cineva cu link-uri, sfaturi...

#32
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,663
  • Înscris: 05.04.2006
Stie cineva o harta buna pentru Ankara? A folosit/vazut cineva NavCity? Este buna?

#33
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View PostAdrian P., on Mar 27 2008, 09:26, said:

Stie cineva o harta buna pentru Ankara? A folosit/vazut cineva NavCity? Este buna?
Cama asa arata Ankara la 100 mtr scala

Attached Files



#34
hmsgl

hmsgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 05.12.2005
Cred ca nici nu mai are nevoie de Garmin Turkiye Navcity 2007.10. Vad ca este destul de detaliata.

#35
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View Posthmsgl, on Mar 27 2008, 10:43, said:

Cred ca nici nu mai are nevoie de Garmin Turkiye Navcity 2007.10. Vad ca este destul de detaliata.
Pai din aia este sreen-ul extras!!!

#36
hmsgl

hmsgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 05.12.2005
Se va descurca. Mai ramane sa dea jos harta. :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate