Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

reumatism

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
flutur3l

flutur3l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.11.2006
Aveam vreo 10 ani cand au inceput durerile de genunchi si incheieturi. Am fost si mi-am facut analize, dar au iesit negative in ceea ce priveste reumatismul. Acu, durerile tot nu au trecut, si daca e o zi mai ploioasa si umeda, asa cum a fost ieri, nu prea reusesc sa ma deplasez cu voiciunea ce ar trebui sa-mi caracterizeze varsta, ci mai degraba sa stau jos, si daca se poate in pat... deci probabil k am reumatism  :confuzzled: ... si mai e ceva, de vreo 2 luni degetul mare de la picior este amortit, uneori il simt, alteori ba, si de vreo 2 sapt a inceput si degetul omolog... Nu pricep. cineva zicea ca de vina e reumatismul, dar eu nu am!!! (cel putin dak ma iau dupa anlize) Asa ca, ce e de facut?

#2
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postflutur3l, on Nov 28 2006, 16:50, said:

Aveam vreo 10 ani cand au inceput durerile de genunchi si incheieturi. Am fost si mi-am facut analize, dar au iesit negative in ceea ce priveste reumatismul. Acu, durerile tot nu au trecut, si daca e o zi mai ploioasa si umeda, asa cum a fost ieri, nu prea reusesc sa ma deplasez cu voiciunea ce ar trebui sa-mi caracterizeze varsta, ci mai degraba sa stau jos, si daca se poate in pat... deci probabil k am reumatism  :confuzzled: ... si mai e ceva, de vreo 2 luni degetul mare de la picior este amortit, uneori il simt, alteori ba, si de vreo 2 sapt a inceput si degetul omolog... Nu pricep. cineva zicea ca de vina e reumatismul, dar eu nu am!!! (cel putin dak ma iau dupa anlize) Asa ca, ce e de facut?


depinde ce intelegi prin reumatism si ce analize ti s-au facut de esti asa sigur ca n-ai.

o vizita la reumatologie te-ar lamuri.

#3
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Interneaza-te la o clinica de specialitate pentru analize amanuntite.
Nu te lua dupa doctorii obisnuiti ca habar n-au ... si eu am umblat de la medic la medic pentru aceleasi simptome si toti isi dadeau cu parerea ...
Uite asa au trecut vreo 5 ani in care boala mi s-a agravat , fiind nevoit sa merg mai departe ...... Iar la clinica de la Cluj , mi-au spus ca de ce nu m-am dus mai repede ca puteau sa faca mai mult  ... cu alte cuvinte luau boala din timp . Dar asa am stat sa-i ascult pe mediocrii satului din Hunedoara sau Deva. Te baga in Pamant .. nu alta !  :cursing:
In fine reumatismul nu te baga in Pamant dar nici nu te lasa sa traiesti ... natural. :P

Edited by a21alex, 28 November 2006 - 17:00.


#4
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005
Intii iti mai faci odata analizele, inclusiv factor reumatoid si proteina C reactiva, intr-o zi cind zici ca te dor toate cele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate