Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Smartcall - ok sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#37
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
E vorba de apeluri pe SIP de forma [email protected].  Normal ca merge daca te suna cineva de pe Vodafone.

#38
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006
Super tare ca dau numar gratis!!! Daca ar avea tarifele justvoip ar rupe piata din Romania :)

#39
xenkenox

xenkenox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.05.2007

View Postfloriantet, on Dec 21 2006, 02:48, said:

Eu folosesc smartcall si merge bine.
Locuiesc in US si adaptorul sip mi l-am luat de la   http://www.telefonprininternet.com

Intrucat eu nu locuiesc in State, ci in Romania, as fi dorit sa stiu cat de "reliable" sunt

cei de pe www.telefonprininternet.com ? Banuiesc ca tie ti-a fost livrat foarte repede

si fara probleme respectivul adaptor, dar in ceea ce ma priveste, pentru a intra in

posesia lui, trebuie sa platesc in avans dupa care urmeaza sa primesc pachetul acasa,

in Romania. Dupa cate sti, ei livreaza si in Romania, numai ca personal eu am mai luat

teapa cu alta firma din State (www.usbgeek.com) de la care nu am primit nici pana

acum produsul comandat la ei, cu un an si ceva in urma ! Prin urmare, as fi dorit o

oarecare reasigurare de la tine inainte de a comanda la ei(telefonprininternet), pentru

a sti daca exista garantia ca voi primi produsul comandat si platit deja. Astept, te rog,

un raspuns de la tine, cat mai curand posibil.

#40
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Văd că acum au tarifare la secundă după primul minut. Calitatea la național e bună, dar trebuie să mai lucreze un pic la internațional să ajungă la nivelul Euroweb.
Numai bine!

#41
Paul_Tulcea

Paul_Tulcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 11.04.2005

View Postxenkenox, on Nov 15 2007, 13:10, said:

Intrucat eu nu locuiesc in State, ci in Romania, as fi dorit sa stiu cat de "reliable" sunt

cei de pe www.telefonprininternet.com ? Banuiesc ca tie ti-a fost livrat foarte repede

si fara probleme respectivul adaptor, dar in ceea ce ma priveste, pentru a intra in

posesia lui, trebuie sa platesc in avans dupa care urmeaza sa primesc pachetul acasa,

in Romania. Dupa cate sti, ei livreaza si in Romania, numai ca personal eu am mai luat

teapa cu alta firma din State (www.usbgeek.com) de la care nu am primit nici pana

acum produsul comandat la ei, cu un an si ceva in urma ! Prin urmare, as fi dorit o

oarecare reasigurare de la tine inainte de a comanda la ei(telefonprininternet), pentru

a sti daca exista garantia ca voi primi produsul comandat si platit deja. Astept, te rog,

un raspuns de la tine, cat mai curand posibil.


Este o persoana de origine romana, stabilita acolo. echipamentele numai el stie cum le procura DAR toate sunt noi si merg excelent!

PS: cu el am colaborat mult. am luat cam 9 echipamente VoIP (unele si cu router incorporat)

Edited by Paul_Tulcea, 24 November 2007 - 03:03.


#42
Paul_Tulcea

Paul_Tulcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 11.04.2005
cititi pe site: fara sa platesti nimic primesti bonus 20euro de la ei!!!
GO GO GO cat inca mia este calda oferta! :D

PS: Daca aveti vre-unul probleme ma anuntati si va ajut eu ca (mai) am pile pe acolo :D

#43
Modelator

Modelator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 22.06.2007
Cum adica "Te abonezi gratuit " ?
Sa inteleg ca ma inscriu la ei pe site, ma contacteaza, semnez & trimit contractul si apoi am abonament zero si platesc convorbirile la finalul lunii?
Sau e doar o referire aiurea la serviciul lor preplatit?

#44
Paul_Tulcea

Paul_Tulcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 11.04.2005

View PostModelator, on Nov 24 2007, 12:13, said:

Cum adica "Te abonezi gratuit " ?
Sa inteleg ca ma inscriu la ei pe site, ma contacteaza, semnez & trimit contractul si apoi am abonament zero si platesc convorbirile la finalul lunii?
Sau e doar o referire aiurea la serviciul lor preplatit?

Da e corect!, in plus daca te inscrii pana la sfarsitul lunii iti dau si 20 de euro in cont FOR FREE :)

#45
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Așteptăm revenirea serviciului 0997 ;)

#46
Paul_Tulcea

Paul_Tulcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 11.04.2005

View PostPaul_Tulcea, on Nov 24 2007, 16:33, said:

Da e corect!, in plus daca te inscrii pana la sfarsitul lunii iti dau si 20 de euro in cont FOR FREE :)

Se pare ca oferta s-a extins pana la data de 31.01.2008 !

#47
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
mi-am activat si eu serviciul am luat un numar de telefon din buzau de genul 0338 560 060 - am activat serviciu ca post paid nu intentionez sa sun de pe el ci doar sa fiu sunat de parinti ce au telefon ce e gratuit seara dupa 18.
insa cercetand mai bine am descoperit ca prefixul 0338 - este la upc buzau. Este posibil ca ei sa ofeere acest serviciu prin intermediul unui alt operator? sau au plaja lor de numere pe firma lor distincte si incep cu acelsi prefix la upc-ului?
ca daca ar fi asa inseamna ca daca ma suna cineva din ups e gratis pt persoana respectiva!

#48
claudiu77

claudiu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 22.10.2002
0338 este prefixul pentru alti operatori de telefonie fixa din Buzau (RDS, UPC, Smartcall, etc)

#49
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
0338 e prefixul judetului, nu al lui upc. upc are 0338 10x xxx si smartall are cel mai probabil 0338 56x xxx

#50
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004

View Postzaze, on Dec 14 2007, 13:50, said:

0338 e prefixul judetului, nu al lui upc. upc are 0338 10x xxx si smartall are cel mai probabil 0338 56x xxx
multumes am inteles....03 - este prefix de telefonie alternativa apoi vine prefixul 38 - pt buzau si apoi plaja de numere ale fiecarui operator gen 1xx xxx pt upc....da va fi o nebuloasa sa stii ce numere sunt din retea si care nu....multumesc pt lamuriri.

#51
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
totusi pt bucuretsi ma vazut ca ofera numere de forma 021 59 - astea nu sunt de romtelecom?

#52
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Nu, eu am cu 021569 si e tot NetMaster, detalii vezi pe pagina la ANRC.

#53
Ferike

Ferike

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.08.2006
Buna! Si eu sunt client Netmaster. De ceva timp am o problema: X-Lite nu vrea sa mai ruleze pe computerul meu. Zice "Discovering network" si se blocheaza. Poate cineva sa-mi dea un sfat? Multumesc.

#54
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Nu e firewall-ul de vina ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate