Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

CINE M-A DISTRAT ASTAZI...

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
7231 replies to this topic

#19
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postcosmin_miu, on Mar 19 2007, 03:23, said:

azi am vazut in piata presei libere unu pe o bicicleta trecea prin rond.....si avea ridicat un steag de pe ea cu mesajul `Pui de Serpi. Pocaiti-va` :lol:   :lol:   :lol:


se pare ca altii au fost mai aproape de `subiect`  :lol:   , acum vad ca exista si varianta 2 -naparci  :lol:

Attached Files


Edited by cosmin_miu, 22 March 2007 - 01:52.


#20
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005
Acum cateva saptamani ma intorceam de la munte iar in spatele meu era R Berceanu (ministrul transporturilor) intr-un S-Klasse superb.
Pentru ca aveam in masina un copil si o femeie gravida am mers incet (regulamentar 60/90 ) , la fel si el !.
Nu m-a depasit pret de cateva zeci de km (cand am oprit eu sa cumpar ceva) desi altii zburau cu loganele pe langa noi  :D
O bila alba pt ministru .

#21
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postcosmin_miu, on Mar 22 2007, 01:51, said:

se pare ca altii au fost mai aproape de `subiect`  :lol:   , acum vad ca exista si varianta 2 -naparci  :lol:
Imi traduce si mie cineva ?   :huh:  serpi, napirci ?   :mellow:

#22
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

Quote

Acum cateva saptamani ma intorceam de la munte iar in spatele meu era R Berceanu (ministrul transporturilor) intr-un S-Klasse superb.
Pentru ca aveam in masina un copil si o femeie gravida am mers incet (regulamentar 60/90 ) , la fel si el !.
Nu m-a depasit pret de cateva zeci de km (cand am oprit eu sa cumpar ceva) desi altii zburau cu loganele pe langa noi  
O bila alba pt ministru .
fugi de aici, asta e reclama mascata :)
nu se poate asa ceva

#23
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,682
  • Înscris: 30.01.2006
Si eu cand am venit de la munte, duminica trecuta, am mers cat se poate de regulamentar, si m-a distrat tare mult unu cu un Logan, d-ala smecher de 1.6 16v, s-a pus in spatele meu, desi mergeam cu peste 75 in oras si eram in depasire, pe banda 2, in fine am accelerat finut sa-i fac loc, dar el cu flashuri, si dai frate, cand m-am dat, sa infipt ca nebunu, ziceai ca are ferari, in spatele lu' altu, si dai si la ala, era un pustan de pana-n 25 de ani, ca mine asa, dar era zmeu baiatu'.

#24
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005

View Postaeon, on Mar 22 2007, 13:08, said:

fugi de aici, asta e reclama mascata :)
nu se poate asa ceva

Nici mie nu-mi venea sa cred, din cauza asta am si ales topic-ul asta ca sa povestesc intamplarea :)

#25
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005
Mult prea tare:
http://www.daciaclub...-t68900-s0.html

#26
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007

View PostMig VWFan, on Mar 23 2007, 21:21, said:


ha,ha,ha :lol:  :lol:  :lol:
super tare
bravo(trebuia citita)!

#27
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
Nu sunt sofer (deocamdata :rolleyes:), dar eram azi in maxi-taxi, ma duceam in copou, si in intersectia de la triumf era un nene imbracat in vesta de politai (sau ma rog, din aia reflectorizanta), cu o pereche mare de casti pe urechi (ori asculta ceva, ori le purta sa nu-i inghete urechile), si mai si facea scheme din alea cu "stop" , "atentie oprire", "mareste viteza" in mijlocul intersectiei. Si unde mai pui, ca omul mai avea la el si un ditamai steag cu politehnica iasi. Cu toate astea, erau soferi care respectau semenele "politaiului" :lol: :lol: :coolspeak:

#28
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
....soferul unui golf 3 care mergea cu capu scos pe trapa, pe varianta dintre voluntari si pantelimon  :lol:

#29
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postnasorum, on Mar 31 2007, 01:20, said:

Nu sunt sofer (deocamdata :rolleyes:), dar eram azi in maxi-taxi, ma duceam in copou, si in intersectia de la triumf era un nene imbracat in vesta de politai (sau ma rog, din aia reflectorizanta), cu o pereche mare de casti pe urechi (ori asculta ceva, ori le purta sa nu-i inghete urechile), si mai si facea scheme din alea cu "stop" , "atentie oprire", "mareste viteza" in mijlocul intersectiei. Si unde mai pui, ca omul mai avea la el si un ditamai steag cu politehnica iasi. Cu toate astea, erau soferi care respectau semenele "politaiului" :lol: :lol: :coolspeak:


cred ca e un nebun, parca l-am mai vazut prin copou, tot cu castile alea, facea insa jogging :lol:

#30
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Mi-am adus aminte o intamplare care cred ca a facut multi oameni sa rada. Eram la o excursie pe la Zarnesti cu masina socrului, o Dacie berline din anii 80, putin ruginita, dar mergea. Masina era condusa de un prieten din Germania (era chiar german, nu de a plecat de aici). Mergeam spre Brasov si inainte de Rasnov poc, si s-a spart parbrizul in mii de bucati. Drumul era asflatat si era o singura masina in fata, dar destul de departe, deci probabil nu era o pietricica aruncata de acela. Am oprit, am strans cioburile cat am putut, am pus in pungi si in portbagaj. Ce sa facem, trebuia sa merge acasa asa, far parbriz (destul de periculos daca te gandesti la pietrele care pot fi aruncate spre tine...). Oricum, ne distram de minune cand vedeam fetele celor din alte masini sau a pietonilor. De obicei oamenii se uitau la noi si numai dupa cateva secunde realizau ca nu avem parbriz. Dupa aceea se vedea cum izbucneau in ras. Unora chiar am facut cu mana prin "geam". :) Am mers asa cca. 50km, inclusiv prin tot Brasovul.
Cand am parcat in fata blocului, cativa tineri stateau pe o banca, se uitau la noi si dupa un timp unul spunea mirat: "nu are parbriz". Ah, nu se poate descrie cat de comic a fost faza.
Si dupa calatoria acesta amicul avea parul aranjat de vant in asa fel ca putea sa faca reclama la "draivetertaft". ;)

#31
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Un Tico care avea lipit in dreapta spate un sticker "Powered By Sulzer". Mai scria ceva sub, probabil tipul motorului. Cine stie poate era un motor de tip Flex :lol:

#32
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004
Era vorba cumva de Wartsila Sulzer? Ca daca e asa uite aici un link catre "motorasele" facute de ei.

#33
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
azi, 2 masini de la kissfm plecau catre ploiesti...in masina din spate erau 2, si cu centurile de siguranta ppuse, se trageau de par siu se impingeau de zici ca erau copii mici, iar cei 2 din fata nici nu se uitau la astia. zici ca erau pusti de 5 ani. :lol:

#34
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005

View Postipman, on Apr 11 2007, 22:00, said:

Era vorba cumva de Wartsila Sulzer? Ca daca e asa uite aici un link catre "motorasele" facute de ei.

Stiu cum arata un motor Sulzer. Uite ce faceam din lipsa de ocupatie acu' cateva luni, doa ca era un 7 RTA 58. Dar a fost super tare sticker-ul ala lipit mare pe geamul de la Tico. Chiar sunt curios de unde l-a luat. As vrea si eu unul.

Attached Files


Edited by Materium, 11 April 2007 - 22:12.


#35
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
tico-ul aproape ca intra intra cu totul intr-un cilindru de motor naval...

#36
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
azi m-a distrat unu' cu Opel astra diesel, care credea ca poate face fata...ii ieseau plamanii prin teava de esapament...haha...mare masina si opelul...slab, nene, slab...dincolo era mai bun... :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate