Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

ANTI SPAM

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ionutpetricmihai

ionutpetricmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.11.2006
Salut. Sunt nou pe forum, am inteles ca e cel mai bun forum.

Problema mea este destul de mare.
Am probleme cu Spamurile.
Detin un server si 20 statii. suntem gazduiti cu pagina de net si cu mailurile de o firma care ne tot blocheaza ca avem spamuri.
Suntem blocati si de CBL pentru cei care stiu cine sunt acestia.

Stiti voi ceva anti spam dar care sa si gaseasca ceva.
Am scanat cu diversi antivirusi dar tot nua gasit nimic si spamuri tot avem, si mailurile sunt blocate in continuare.


Multumiri celor care ma ajuta.

Numa bine

#2
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 28.04.2006
Iti recomand BitDefender ca antivirus, contine si filtru Antispam si merge f bine.
Dar totusi.. tine minte ca cu un astfel de program rezolvi problema spamurilor la nivel de client, nu la nivel de server. Deci acele spam-uri tot vor ajunge pe serverul de mail, in schimb clientul la va filtra.
Daca te intereseaza si solutii pentru server (astfel incat filtrarea sa fie facuta direct pe server), vezi tot la BitDefender pe site ca exista si astfel de solutii.

#3
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,745
  • Înscris: 20.08.2004
n-ai spus daca folosesti pe server windows sau linux. daca ai linux: http://spamassassin.apache.org/

ps: in cazul tau ai nevoie de o solutie antispam dedicata pe server, cu antispamul din suitele de securitate nu faci mare lucru.

Edited by lg, 28 November 2006 - 14:12.


#4
danny_nt

danny_nt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 22.10.2003
ai mai rezolvat problema sau nu? vad ca n-ai mai zis nimic pe aici..din ce ai zis acolo n-am inteles prea bine dar banuiesc ca ai zis ca va blocheaza pentru ca trimiteti spamuri...nu pentru ca primiti...ca sa vezi exact problema in cazul in care ai un server de mail pe linux..cel mai simplu ar fi sa te uiti in mail.log aici se inregistreaza orice mail trimis primit,incercari ..etc..vezi acolo cam ce ip trimite spam la greu il identifici in retea si sari pe el..dezinfectezi reinstalezi winul etc..sunt anumiti viermi care trimit in prostie spam(virusi) la toate adresele de mail care le are respectivul user...daca mai esti interesat o sa detaliez mai mult problema...bafta

#5
^too_hot

^too_hot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.10.2006

View Postionutpetricmihai, on Nov 28 2006, 12:06, said:

Salut. Sunt nou pe forum, am inteles ca e cel mai bun forum.

Problema mea este destul de mare.
Am probleme cu Spamurile.
Detin un server si 20 statii. suntem gazduiti cu pagina de net si cu mailurile de o firma care ne tot blocheaza ca avem spamuri.
Suntem blocati si de CBL pentru cei care stiu cine sunt acestia.

Stiti voi ceva anti spam dar care sa si gaseasca ceva.
Am scanat cu diversi antivirusi dar tot nua gasit nimic si spamuri tot avem, si mailurile sunt blocate in continuare.
Multumiri celor care ma ajuta.

Numa bine
Instaleaza  Spyware Doctor 4.02 si dai un update si apoi un full sistem scan si o sa scapi de spamurile tale. ;) Eu aveam vreao 200 de spyware si virusii inainte sa instalez programul si mia sters toti "intrusi : :D

Edited by ^too_hot, 07 December 2006 - 22:29.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate