Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

tastatura si apa

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

dream4lucas

dream4lucas

New Member

• Grup: Members
Mi-am luat o tastatura la 200 de mii noua.
O folosesc cam 2 saptamani apoi vine prietena si dupa 5 min imi varsa cam un sfert de pahar cu apa peste tastatura (peste numlock si restu de acolo). Opresc calcul, scot tastatura o pun la uscat si cand o pun inapoi nu mai functioneaza Q, A, Z si tabu :( restu merg. Are rost sa caut o surubelnita mini si sa incerc sa o desfac? Sau e dusa?

zuppy

zuppy

elbonian

• Grup: Senior Members
da cu ea de masa

apollo_expert

apollo_expert

Inactive Member

Sansele scad cu cate zile trec lasand-o asa. Desfa-o si curata-i foliile cu circuite. Mare atentie ca acolo sunt 3 folii. Doua din ele au circuite electronice si o folie este despartitoare. Vezi ca pe partea cu numlock se afla si un mic circuit electronic. Ai grija sa cureti si pe acolo. Multa bafta. Ciao. B)

LE: Cu prietena sa dea de masa sau cu tastatura? :D

Edited by apollo_expert, 27 November 2006 - 15:22.

dream4lucas

dream4lucas

New Member

apollo_expert, on Nov 27 2006, 15:21, said:

Sansele scad cu cate zile trec lasand-o asa. Desfa-o si curata-i foliile cu circuite. Mare atentie ca acolo sunt 3 folii. Doua din ele au circuite electronice si o folie este despartitoare. Vezi ca pe partea cu numlock se afla si un mic circuit electronic. Ai grija sa cureti si pe acolo. Multa bafta. Ciao. B)
Mersi pentru promptitudine, o sa incerc

Cu prietena am incercat, dar tot nu mergea tastatura  -_-

apollo_expert

apollo_expert

Inactive Member

zuppy, on Nov 27 2006, 15:21, said:

da cu ea de masa
Pai trebuia sa dai cu ea de masa pana o uscai :D Lasand gluma deoparte spor la treaba. Ciao. B)

zuppy

zuppy

elbonian

apollo_expert, on Nov 27 2006, 15:21, said:

apollo_expert, on Nov 27 2006, 15:29, said:

Pai trebuia sa dai cu ea de masa pana o uscai :D Lasand gluma deoparte spor la treaba. Ciao. B)
:lol:

lasand gluma la o parte, eu am o tastatura care functioneaza pe baza de socuri. cand i se blocheaza tastele, dau cu ea de masa si isi revine.  :)

evident, intai trebuie sa fie uscata.

Edited by zuppy, 27 November 2006 - 15:36.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

Am patit asa ceva doar ca la mine a fost cafea. Rezultatul: cand apasam Q scria 2 litere:QA.
Am desfacut-o de 2 ori dar tot nu a vrut sa mearga normal. Am sters-o si re sters-o dar fara rezultat. Pt 20 RON nu merita sa te chinui cu ea (daca mai scapi si chestiile alea mici de cauciuc de la taste pe jos... chiar ca nu merita efortul)  :w00t:

pdanyels

pdanyels

Member

mai bine iei alta la banii astia ... nu merita efortul
poate data viitoare iei una din cauciuc pliabila (o poti face sul) si este impermeabila ... la vreo 60 - 80 ron.

Antybyotyck

Antybyotyck

New Member

Am o tastatura DTK la job, am varsat si io cafea pe tastatura , am scos-o repede din komputer, si am incercat s-o spal cu apa, direct la robinet. Si am lasat-o 2 zile sa usuce punand alta in loc. Apoi am incercat s-o pun la komputer, si nu a mers. Am disfacut-o si i-am sters toate foliile si cauciucurile de pe ea, am suflat-o cu aer comprimat. Am asamblat-o din nou si a mers, numai ca am pierdut cateva cauciucuri , si am lasat tastele F10 si scroll lock fara cauciuc, adica nefunctionale(care cred ca nimeni nu foloseste aceste taste) dar in rest merge perfect. A fost o ocupatie de 2 ore. Deja vezi si singur daca merita un efort pt 200 de mii sa te f....ti atata. Eu am facut-o din lipsa de ocupatie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate