Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

eroare Dreamweaver

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dmarcel

dmarcel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.10.2003
In Macromedia Dreamweaver, am facut o bara de navigare. Cand ii dau "Validate" (in Dreamweaver) imi arata eroarea urmatoare pentru toate imaginile componente din ea:

The tag: "img" doesn't have an attribute: "onload" in currently active versions.

Imi spune cineva cum sa o rezolv? (Daca este nevoie s-o rezolv...)

Site-ul functioneaza bine pe PC-ul meu (am IE 6) dar nu stiu daca altii au probleme cu el.

Multumesc :oK:

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Erorile alea date de Dreamweaver sunt cam ciudate.
Testeaza site-ul cu Opera si Mozilla.

Daca merg si in aceste browsere.. atunci e ok

#3
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
vezi la Behaviors, seteaza o sa iti arate comportamentele pentru o versiune mai noua de IE. (probabil ai cea mai veche versiune setata acolo)

nu e o eroare propriu-zisa chestia aia, e mai mult un avertisment (asta daca e ceea ce cred eu ca este mesajul ala).

ca sa ajungi in fereastra Behaviors, mergi in meniul Window si faci clic pe optiunea Behaviors.  Acolo ai un semn + pe care daca faci clic iti afiseaza un meniu. in meniul ala trebuie sa ai optiunea "Show events for:". de acolo selecteaza o versiune de IE mai noua decat cea deja selectata. implicit ar trebui sa fie 3 sau 4.0.
sper sa nu ma insel eu pe undeva

#4
Guest_Lord Kelvin_*

Guest_Lord Kelvin_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Arata si tu tagul exact. Si inca o chestie: daca este subliniat cu rosu cuvantul(tagu sau atributull atunci sigur este o eroare de sintaxa, si e posibil ca anumite browsere sau vesiuni de browsere sa nu o suporte

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
la behaviours ai setat sa "faca" ceva o imagine cand se incarca pagina.. probabil :D

#6
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
s-a rezolvat pana la urma? si daca da, cum? eu unul sunt curios

#7
dmarcel

dmarcel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.10.2003
Buna Xtreme_

Nu s-a rezolvat pentru ca am lasat-o balta. Am fost FFF ocupat si nu am mai vizitat forumul pentru solutii. Voi incerca ideile care au venit aici si te voi tine la curent.

P.S. Mesajul de mai sus apare pentru fiecare din ".gif"-urile componente ale "navigation bar", pe fiecare din paginile refacute ale site-ului. Dar tot le-am "upload"-at si eu le vad bine...

Ce zici?

#8
dmarcel

dmarcel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.10.2003
Cum am scris si mai sus, mesajul cu pricina (probabil nu este de eroare ca nu arata un x in cerculetul rosu ci un semn de exclamare) apare pentru fiecare din ".gif"-urile componente ale "navigation bar". Am selectat una din ele si am copiat tag-ul. L-am dat mai jos. Cum se vede, nu am scris nimic la "onload"... Dar ce sa scriu acolo? Oare daca sterg "onload"-ul o fi vreo problema?

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
nu ar trebui sa fie nici o problema daca il stergi...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate