Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Romtelecom si-a tras program de plati 10 - 18

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Megablast

Megablast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 12.10.2003
Daca va intrebati ce dracu' e cu cozile din fata oficiilor Romtelefon inainte de ora 10, e cazul sa aflati ca institutia mulgatoare de buzunare si-a tras program 10-18 si numai in zilele lucratoare, exact ca o adevarata institutie ajunsa in pragul implinirii..

Desigur, babuinii din Romtelefon nu au gandit nici o secunda la consecinte, la faptul ca unii dintre noi care mai si muncim pentru bani, nu o sa poata coopera intru plata facturilor sau altele asemenea care necesita prezenta intr-un oficiu al lor pentru simplul motiv ca programul nostru de sclavie corespunde exact cu programul lor stupid de lucru.

Niste carnatzi care ar merita o adevarata greva a consumatorului de care din pacate nu suntem in stare...

#2
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Nu te mai ambala asa! Poti merge la orice oficiu postal, la orice BCR/Raifeisen si nu e nimeni!

#3
nirolf

nirolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 29.10.2002
Eu platesc direct la bancomat (BCR in cazul meu), deci din punctul meu de vedere porgramul e 24/24, 7/7 , sau aproape ...

#4
klaszlo

klaszlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 11.07.2003
Au dat un comunicat de presa inca in 30 oct. 2003:

"Începând cu 1 octombrie 2003, ROMTELECOM ofera clientilor sai, noi posibilitati de plata a facturii telefonice la peste 500 de ghisee ale bancilor: BCR, Banc Post, HVB Bank, Banca Transilvania, Banca ROMEXTERRA, ABN AMRO Bank, Banca Comerciala a Greciei, ING Bank ca si la 400 oficii autorizate ale Poștei Române.
Clientii trebuie doar sa detina factura si sa se prezinte la orice ghiseu semnalizat cu mesajul “Aici puteti plati factura telefonica”.
Mai mult, posesorii de card emis de catre una din bancile partenere, îsi pot plati factura telefonica la orice bancomat al bancii respective, prin completarea unui formular (disponibil la sediul bancii sau oficiile ROMTELECOM). Peste 1200 de bancomate sunt accesibile 24h din 24.
Prin aceste parteneriate, ROMTELECOM pune la dispozitia clientilor  sai din întreaga tara, o modalitate de achitare a facturii telefonice rapida, flexibila si fara costuri suplimentare."

#5
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Si in plus, very soon RTC va renunta la incasarea prin oficii proprii!

#6
Megablast

Megablast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 12.10.2003
Ia uite ce au sarit avocatzii!!!Ce-au facut, v-au mai rarit dupa tunurile lui OTE, de aia nu mai merge cu program extins?
Daca o sa re-cititi post-ul meu, o sa intelegeti ca nu numai factura necesita prezenta la Romtelefon (citez "intru plata facturilor sau altele asemenea care necesita prezenta intr-un oficiu al lor").
Din 12 facturi pe care Romtelefon trebuia sa mi le trimita intr-un an, vreo doua s-au ratacit in tolba postasului asa ca a trebuit sa ma duc in persoana sa mi se decupeze hartiutza din aia cu soldul, draq s-o ia cum se cheama. Exemplele pot continua ca altfel nu s-ar explica acele cozi din fata oficiilor pe care nu le puteti nega.
Nu ma plangeam de cozi in sine ci de orarul care le genereaza si mentalitatea de institutie monopolista (inca) dar pe care concurenta e pe cale incet-incet sa le-o scoata din cap (sau din buzunar). Astept cu nerabdare ziua in care disponibilizati Romtelefon vor bate la o usa sau alta dupa care suntem unii...sau altii... :yeah baby

#7
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Megablast stii foarte bine ca nu am nici o treaba cu rtc, in afara abonamentului. Dar nu are rost sa te plangi, atata timp cat ai unde plati fara coada. Acelasi lucru la Romgaz. Au un hal de coada la sediu ca sa iti platesti factura... De cateva luni merg la Raiffeisen si nu e nimeni si nu costa nimic in +.

#8
Megablast

Megablast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 12.10.2003
Pai nu ai raspuns numai tu...:-)
Repet: ca si la Romgaz, NU mergi acolo doar sa platesti, de ce trebuie sa spun asta din nou? Nu pot sa aduc vorba de Romgaz mai mult caci suntem in zona de telecom.
Cred ca trebuia sa bolduiesc "sau altele asemenea care necesita prezenta intr-un oficiu al lor" ca nu numai pentru plata merge uomu' la oficiu...Ma indoiesc ca Raiffeisen poate rezolva aceste probleme. La fel cum nici daca stam de vorba cu bancomatu' nu se rezolva. Nu cred ca oamenii stau neaparat la coada numai ca sa plateasca. E corect?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate