Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Insulte cu un polițist in sf...

La mulți ani de Sfantul Petr...

Pete negre pe aragaz
 La multi ani @ursamajor!

Legea avertizorului de integritat...

S10 plus camera noaptea

Card "emag"
 credeti ca pot aparea telefoane c...

Sfat alegere specializare faculta...

Pen insulina, problema

Asus x515ea-bq1832
 Variatie debit acm

Recomandare AC portabil, pompa de...

problema interesanta (intrebare i...

subtitrare BS PLAYER

Baschet

- - - - -
  • Please log in to reply
257 replies to this topic

laurentcauia

laurentcauia

Member

• Grup: Banned

View Postlaurentcauia, on Nov 25 2006, 04:39, said:

Pentru cei care mai sunt pe aici. Dalas Mavericks v San Antonio Spurs se poate urmari pe Sopcast pe canalul CCTV5 "live" (adica un pic delay).
Ce final. Mai erau 10,7 secunde. Mavericks au 2 aruncari libere si se distanteaza la 3 puncte. Spurs reiau atacul si incearca de 2 ori un cos de 3 puncte dar nu le iese nici o incercare. Si imi mai trebuiau doar 2 puncte sa mai bifez un pariu la combinata mea:
Minesotta Timberwolves v New Orleans Hornets  >185 @ 1.91    
Charlotte Bobcats v Detroit Pistons  >184.5 @ 1.91    
Dallas Mavericks v San Antonio Spurs  >188.5 @ 1.89      
Washington Wizards v Memphis Grizzlies  <190.5 @ 1.87      
Golden State Warriors v Denver Nuggets  <219 @ 1.91      
Cleveland Cavaliers v Indiana Pacers  >185 @ 1.89      
New Jersey Nets v Phoenix Suns  <203.5 @ 1.9      
Los Angeles Lakers v Utah Jazz  <203 @ 1.91      
Sacramento Kings v Seattle Supersonics  <202 @ 2.05
Dar am pierdut si pe Minnesota. Si s-ar putea sa mai fie si altele pentru ca mai am meciuri in desfasurare.
................
LE: Cred ca pe viitor voi adopta stilul american de listare a echipelor (exemplu: in loc de Sacramento sa zicem o sa postez SAC). E polologhie multa sa scrii tot numele orasului si in plus nici nu este practic cand cauti un meci. :D  si nici nu sunt doua echipe din acelasi oras (dar este o echipa care apartine la doua orase New Orleans/Oklahoma) :)
............
LLE: Scuze daca am cam monopolizat acest thread :kisstogether:. Dar daca pariez pe baschet (imi place mult, am mai zis asta) cred ca ar trebui sa postez aici chiar daca nu este un topic deschis de mine :D

Edited by laurentcauia, 25 November 2006 - 06:07.

Mr.Jinx

Mr.Jinx

Gigant ca NY

• Grup: Senior Members

View PostMr.Jinx, on Nov 24 2006, 20:51, said:

dupa ce am aruncat o privire asupra meciurilor din seara asta din NBA, am decis sa aleg urmatoarele meciuri ca sa ma pronunt:

1. Knicks @ Celtics

Boston Celtics (locul 2 in divizia Atlantica cu 4 victorii si 7 infrangeri) intalneste in aceasta seara, acasa, pe NY Knicks (locul 4 in divizia Atlantica cu 4 victorii si 9 infrangeri) pentru a doua oara in ultima saptamana, dupa ce au jucat si sambata trecuta la Madison Square Garden, unde au obtinut victoria cu 122-118.
Knicks au o serie de 4 meciuri consecutive fara victorie si dau dovada ca iar au intrat intr-o pasa proasta ca anul trecut. Boston are doar ultimul meci pierdut, surprinzator, la Charlotte, insa il au intr-o forma buna pe Paul Pierce care are o medie de 27.9 puncte pe meci in acest sezon.
In plus, daca Celtics reusesc sa invinga si in seara asta, ar obtine a 9-a victorie din ultimele 11 intalniri cu Knicks.
Din aceste considerente pronosticul meu este: victorie Celtics.
Predictie gresita, scor final 101-77. :( Dezamagit total de jocul celor de la boston in aceasta partida, nu stiu ce s-o fi intamplat cu ei.

View PostMr.Jinx, on Nov 24 2006, 20:51, said:

2. Bobcats @ Pistons

Detroit Pistons (locul 2 in divizia Centrala cu 7 victorii si 5 infrangeri) intalneste in aceasta seara, la Palace of Auburn Hills pe Charlote Bobcats (locul 5 in divizia Sud-Estica cu 3 victorii si 8 infrangeri) cautand a 5-a victorie consecutiva.  
Bobcats a obtinut o victorie surprinzatoare in meciul trecut contra celor de Boston Celtics, insa pana in acest moment nu au reusit sa obtina 2 victorii la rand.
Pistons se pare ca si-au revenit dupa ce au pierdut 5 din primele lor 8 meciuri, ba chiar in meciul trecut Chauncey Billups si Tayshaun Prince au reusit cate un double double, iar echipa arata ca joaca din ce in ce mai bine in noul sistem de joc, dupa ce l-au pierdut pe Ben Wallace in presezon.
Daca ar castiga acest meci, ar fi al 5-lea din ultimele 5 intalniri dintre cele doua echipe, dupa ce in sezonul trecut Pistons i-au invins de fiecare data pe Bobcats.
Avand in vedere aceste lucruri, pronosticul meu pentru acest meci este victorie Detroit Pistons, tinand cont intr-un final si de faptul ca din cele 5 meciuri jucate de Charlotte in deplasare pana acum au reusit doar o singura victorie.
Precitie corecta, scor final 95-104. Chiar daca Billups nu a fost in forma la acest meci, si-au facut datoria Hamilton si Prince.

total: predictii corecte 2/3 :)

View PostEagleye9, on Nov 25 2006, 02:47, said:

Surpriza! La Philadelphia 76ers joaca Iverson. E o veste proasta pt cine a pariat pe Chicago Bulls.
a jucat si a jucat si foarte bine marcand 46 puncte, imi pare rau acum ca nu am ales acest meci, desi vroiam, avand in vedere ca eu tin si cu Phila :whistling: .

*Victor*

*Victor*

Senior Member

Oferta de astăzi include meciuri din Austria, Franța, Grecia, Germania, Italia, Rusia, Spania și Turcia.

Mr.Jinx

Mr.Jinx

Gigant ca NY

View Post*Victor*, on Nov 25 2006, 13:37, said:

Oferta de astăzi include meciuri din Austria, Franța, Grecia, Germania, Italia, Rusia, Spania și Turcia.
tu nu vrei sa ne dai nici un pont pe ziua de azi? :D

Mr.Jinx

Mr.Jinx

Gigant ca NY

ok, vad ca nimeni nu se incumeta sa mai faca niste analize, asa ca o sa incep (tot) eu:

1. Llanera Menorca - Tau Ceramica

Tau Ceramica, echipa care nu mai are nevoie de nici o prezentare, locul doi in campionat, intalneste in aceasta partida modesta echipa Llanera Menorca, aflata pe penultimul loc in clasament, cu dorinta de a invinge pentru a putea trece pe primul loc in cazul in care Real Madrid pierde Impotriva Barcelonei. Tau se afla intr-o pasa foarte buna, obtinand pana acum 8 victorii din 9 posibile, iar in Euroliga se afla pe primul loc
intr-o grupa deloc usoara.
Llenorca Manorca, chiar daca joaca pe teren propriu acest meci, nu este cotata favorita deoarece din ultimele 5 partide jucate acasa a pierdut nu mai putin de 4. In schimb Tau, a castigat in deplasare 4 din 5 meciuri jucate, pierzand doar acum 2 etape la Sevilla.
Nu cred ca mai sunt multe de spus despre acest meci, de aceea optiunea mea este victorie Tau Ceramica.

2. CSKA Moscow - Lokomotiv Rostov

CSKA Moscova, poate cea mai buna echipa din Europa la ora actuala, intalneste astazi pe teren propriu echipa dupa locul 5, Lokomotiv Rostov. CSKA este lider in acest moment in clasament, insa pentru a-si mentine pozitia curenta trebuie sa castige acest meci, deoarece un pas gresit ar insemna pierderea acestui loc in dauna celor de la UNICS, aflati la egalitate de puncte, dar cu un cosaveraj inferior.
Lokomotiv Rostov s-a descurcat bine in acest sezon avand 4 victorii si 3 infrangeri, dar acest meci il
joaca in deplasare ceea ce nu este un avantaj pentru ei si, de altfel, pentru nici o echipa care joaca acasa la CSKA.
Avand in teren cel mai bun 5 posibil si vazand forma buna din aceasta perioada a echipei gazda, mizez
in acest mecipe o victorie clara a celor de la CSKA Moscova.  

Alte meciuri pe care as mai miza sunt:

Spania:
San Fernando Sevilla - C.B. Gran Canaria 1
Fuenlabrada Baloncesto - Forum Valladolid C.B. 1

Grecia:
PAOK Saloniki - Makedonikos 1

Germania:
HERZOG Trier - Avitos Giessen 1

Franta:
Cholet Basket - Orleanaise Entente 2

Insa nu sunt foarte sigur de acestea din urma...

Eagleye9

Eagleye9

Senior Member

• Grup: Members
Desi Cleveland este cotata ca mare favorita in aceasta noapte in partid sustinuta pe teren propriu cu Philadelphia 76ers, ma gandesc sa merg pe mana oaspetilor cu un +7 la cota de 1.91. Iverson va fi iar in teren si aseara a aratat ca a revenit cu o imensa pofta de joc. Voi ce credeti despre meciul asta?

Mr.Jinx

Mr.Jinx

Gigant ca NY

View PostMr.Jinx, on Nov 25 2006, 15:04, said:

ok, vad ca nimeni nu se incumeta sa mai faca niste analize, asa ca o sa incep (tot) eu:

1. Llanera Menorca - Tau Ceramica

Tau Ceramica, echipa care nu mai are nevoie de nici o prezentare, locul doi in campionat, intalneste in aceasta partida modesta echipa Llanera Menorca, aflata pe penultimul loc in clasament, cu dorinta de a invinge pentru a putea trece pe primul loc in cazul in care Real Madrid pierde Impotriva Barcelonei. Tau se afla intr-o pasa foarte buna, obtinand pana acum 8 victorii din 9 posibile, iar in Euroliga se afla pe primul loc
intr-o grupa deloc usoara.
Llenorca Manorca, chiar daca joaca pe teren propriu acest meci, nu este cotata favorita deoarece din ultimele 5 partide jucate acasa a pierdut nu mai putin de 4. In schimb Tau, a castigat in deplasare 4 din 5 meciuri jucate, pierzand doar acum 2 etape la Sevilla.
Nu cred ca mai sunt multe de spus despre acest meci, de aceea optiunea mea este victorie Tau Ceramica.
Predictie corecta, scor final 75-80 :OK:

2. CSKA Moscow - Lokomotiv Rostov

CSKA Moscova, poate cea mai buna echipa din Europa la ora actuala, intalneste astazi pe teren propriu echipa dupa locul 5, Lokomotiv Rostov. CSKA este lider in acest moment in clasament, insa pentru a-si mentine pozitia curenta trebuie sa castige acest meci, deoarece un pas gresit ar insemna pierderea acestui loc in dauna celor de la UNICS, aflati la egalitate de puncte, dar cu un cosaveraj inferior.
Lokomotiv Rostov s-a descurcat bine in acest sezon avand 4 victorii si 3 infrangeri, dar acest meci il
joaca in deplasare ceea ce nu este un avantaj pentru ei si, de altfel, pentru nici o echipa care joaca acasa la CSKA.
Avand in teren cel mai bun 5 posibil si vazand forma buna din aceasta perioada a echipei gazda, mizez
in acest mecipe o victorie clara a celor de la CSKA Moscova.
Predictie corecta, scor final 78-66 :OK:

Spania:
San Fernando Sevilla - C.B. Gran Canaria 1 scor final 68-59 :OK:
Fuenlabrada Baloncesto - Forum Valladolid C.B. 1 scor final 88-72 :OK:

Grecia:
PAOK Saloniki - Makedonikos 1 scor final 89-67 :OK:

View PostEagleye9, on Nov 25 2006, 21:52, said:

Desi Cleveland este cotata ca mare favorita in aceasta noapte in partid sustinuta pe teren propriu cu Philadelphia 76ers, ma gandesc sa merg pe mana oaspetilor cu un +7 la cota de 1.91. Iverson va fi iar in teren si aseara a aratat ca a revenit cu o imensa pofta de joc. Voi ce credeti despre meciul asta?
nu stiu ce sa zic, asta ar fi o optiune pentru meciul asta, dar nu sunt foarte sigur.

bamse04

bamse04

Active Member

vad ca merge treaba.mr jinx  te asteptam  cu noi predictii!

Mr.Jinx

Mr.Jinx

Gigant ca NY

Germania:
HERZOG Trier - Avitos Giessen 1 scor final 72-63 :OK:

Franta:
Cholet Basket - Orleanaise Entente 2 scor final 75-79 :OK:
total: predictii corecte 9/10 :)

View Postbamse04, on Nov 25 2006, 22:34, said:

vad ca merge treaba.mr jinx  te asteptam  cu noi predictii!
mersi, sper si eu sa o tin tot asa

iulian.dronca

iulian.dronca

Senior Member

• Grup: Banned
Eram convins ca Mr.Jinx are ochi bun pentru a prezice meciurile de baschet.
Asteptam si noile predictii.

Mr.Jinx

Mr.Jinx

Gigant ca NY

In aceasta noapte, cateva meciuri din NBA se disputa, si ma gandeam sa incerc niste predictii si de aceasta data.

1. Minnesota Timberwolves - Dallas Mavericks

Dallas, echipa momentului in acest moment in cel mai puternic campionat din lume, intalneste in aceasta noapte pe Minnesota, ocupanta locului 3 in divizia nord-estica.
Dupa un inceput foarte slab de sezon, cu nu mai putin de 4 infrangeri consecutive, Dallas nu a mai pierdut nici un meci de atunci ajungand in acest moment la cota 9 a victoriilor consecutive, penultima obtinuta chiar pe terenul unei mari rivale, San Antonio Spurs. Avand in echipa un trio de senzatie, format din Nowizki, Terry si Stackhouse, Dallas incearca sa obtina prin acest meci a 10-a victorie consecutiva, dorind sa isi depaseasca propriul record de 13 victorii la rand stabilit sezonul trecut.
Fiind condusi de debutantul Randy Foye, Minnesota, au la activ 3 victorii consecutive obtinute impotriva celor de la Clippers, New Orleans si New York, si vin la American Airlines Center cu gandul sa obtina o a 4-a victorie la rand, lucru ce nu l-au mai reusit de aproape un an si cu dorinta s amai amelioreze din recordul oarecare negativ din acest inceput in ceea ce priveste meciurile jucate in afara orasului propriu.
Cu toate ca este un meci echilibrat si foarte greu, merg pe mana celor de la Mavericks care, in afara faptului ca joaca pe teren propriu, se afla intr-o forma de invidiat.

Mai analizez meciurile ramase si s-ar putea sa mai fac inca o predictie. Sa fie cu noroc :).

bamse04

bamse04

Active Member

total  de acord  cu tine,insa pacat de cota  infima  1.2  pt victoria  lui dallas.

Mr.Jinx

Mr.Jinx

Gigant ca NY

asa este, ai dreptate, as fi putut sa aleg si un over 184.5 la 1.91, insa nu se stie niciodata, indiferent de cate meciuri poate o echipa sa inscrie multe puncte, odata si odata tot oboseste si o lasa mai moale.

dj-spaniolul

dj-spaniolul

Active Member

pai tu ce zici...sunt sanse mari de over???au facut over in ultimul timp? .....ce zici de un handicap -8.5Dallas Mavericks  ...&iquest;?

TataJean

TataJean

Member

Parerea mea (nu ca m-ar fi intrebat cineva  :D) este ca merge un handicap, dar pe Minnesota, +9. Sezonul trecut la Dallas gazdele au cistigat de fiecare data, dar la 4 si 7 puncte, iar Minnesota a cistgat pe teren propriu la o diferenta de 13 puncte. Dallas probabil va invinge in aceasta nopate, dar la o diferenta mica.
Si ar mai fi de jucat under, ambele echipe avind defensiva puternica de aceea cred ca si scorul va fi strins si sper ca nici una sa nu inscrie mai mult de 93 de puncte (aceasta este si media ambelor - primite/inscrie pe meci).

Mr.Jinx

Mr.Jinx

Gigant ca NY

intr-adevar, TataJean are mare dreptate, o solutie buna ar fi si jucarea unui handicap de +9 pentru minnesota, ambele echipe avand defensive bune, dar nici ofensiva nu este de neglijat...vedem maine care a fost ce-a mai buna varianta :D

Eagleye9

Eagleye9

Senior Member

Are cineva informatii clare daca va juca Kirilenko pt Utah in noaptea asta? E dat ca usor accidentat dar pe unde m-am uitat nu am vazut sa fie dat ca prezenta certa in echipa.

bamse04

bamse04

Active Member

utah nu are nici  un accidentat.kirilienko  din ce am gasit  eu  va juca.aici
si aici

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate