Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Insulte cu un polițist in sf...

La mulți ani de Sfantul Petr...

Pete negre pe aragaz
 La multi ani @ursamajor!

Legea avertizorului de integritat...

S10 plus camera noaptea

Card "emag"
 credeti ca pot aparea telefoane c...

Sfat alegere specializare faculta...

Pen insulina, problema

Asus x515ea-bq1832
 Variatie debit acm

Recomandare AC portabil, pompa de...

problema interesanta (intrebare i...

subtitrare BS PLAYER

Baschet

- - - - -
  • Please log in to reply
257 replies to this topic

dj-spaniolul

dj-spaniolul

Active Member

• Grup: Members
Dap...asta cautam....ms :coolspeak:

Mr.Jinx

Mr.Jinx

Gigant ca NY

• Grup: Senior Members
dupa ce am aruncat o privire asupra meciurilor din seara asta din NBA, am decis sa aleg urmatoarele meciuri ca sa ma pronunt:

1. Knicks @ Celtics

Boston Celtics (locul 2 in divizia Atlantica cu 4 victorii si 7 infrangeri) intalneste in aceasta seara, acasa, pe NY Knicks (locul 4 in divizia Atlantica cu 4 victorii si 9 infrangeri) pentru a doua oara in ultima saptamana, dupa ce au jucat si sambata trecuta la Madison Square Garden, unde au obtinut victoria cu 122-118.
Knicks au o serie de 4 meciuri consecutive fara victorie si dau dovada ca iar au intrat intr-o pasa proasta ca anul trecut. Boston are doar ultimul meci pierdut, surprinzator, la Charlotte, insa il au intr-o forma buna pe Paul Pierce care are o medie de 27.9 puncte pe meci in acest sezon.
In plus, daca Celtics reusesc sa invinga si in seara asta, ar obtine a 9-a victorie din ultimele 11 intalniri cu Knicks.
Din aceste considerente pronosticul meu este: victorie Celtics.

2. Bobcats @ Pistons

Detroit Pistons (locul 2 in divizia Centrala cu 7 victorii si 5 infrangeri) intalneste in aceasta seara, la Palace of Auburn Hills pe Charlote Bobcats (locul 5 in divizia Sud-Estica cu 3 victorii si 8 infrangeri) cautand a 5-a victorie consecutiva.  
Bobcats a obtinut o victorie surprinzatoare in meciul trecut contra celor de Boston Celtics, insa pana in acest moment nu au reusit sa obtina 2 victorii la rand.
Pistons se pare ca si-au revenit dupa ce au pierdut 5 din primele lor 8 meciuri, ba chiar in meciul trecut Chauncey Billups si Tayshaun Prince au reusit cate un double double, iar echipa arata ca joaca din ce in ce mai bine in noul sistem de joc, dupa ce l-au pierdut pe Ben Wallace in presezon.
Daca ar castiga acest meci, ar fi al 5-lea din ultimele 5 intalniri dintre cele doua echipe, dupa ce in sezonul trecut Pistons i-au invins de fiecare data pe Bobcats.
Avand in vedere aceste lucruri, pronosticul meu pentru acest meci este victorie Detroit Pistons, tinand cont intr-un final si de faptul ca din cele 5 meciuri jucate de Charlotte in deplasare pana acum au reusit doar o singura victorie.

acestea sunt primele mele predictii din NBA, sper sa fie cu noroc :).

*Victor*

*Victor*

Senior Member

Iată meciurile din această seară din NBA, orele de începere, precum și cotele de la Gamebookers (ca să avem un punct de plecare):

Ora 02:30

1.83 CHI Bulls v PHI 76ers 2.00
2.62 NY Knicks v BOS Celtics 1.52
1.91 ORL Magic v MIA Heat 1.91
2.34 TOR Raptors v ATL Hawks 1.65

Ora 03:00

4.55 CHA Bobcats v DET Pistons 1.22
2.34 CLE Cavaliers v IND Pacers 1.65
2.87 DAL Mavericks v SA Spurs 1.44
2.82 MIN Timberwolves v NO Hornets 1.45
1.75 WAS Wizards v MEM Grizzlies 2.13

Ora 04:00

2.45 GS Warriors v DEN Nuggets 1.57
2.82 LA Lakers v UTA Jazz 1.45

Ora 05:30

3.20 NJ Nets v PHX Suns 1.37
3.20 SAC Kings v SEA Supersonics 1.37

Observație: prima echipă joacă în deplasare, iar cea de-a doua joacă pe teren propriu. Sunt sigur că știați acest lucru, dar nu cred că e vreo problemă dacă repetăm pentru eventualii pariori începători care ar putea să citească pe aici.

Mr.Jinx

Mr.Jinx

Gigant ca NY

View PostMr.Jinx, on Nov 24 2006, 14:06, said:

ok, un pick pentru ziua de azi. avand in vedere oferta slaba pentru ziua de azi am ales meciul urmator:

Le Havre - Reims

Le Havre sunt pe pe locul 7 in campionat, in timp ce Reims pe ultimul loc, avand si 2 infrangeri consecutive. Le Havre joaca pe teren propriu unde s-au descurcat bine pana acum avand 4 victorii si o infrangere, in timp ce Reims in deplasare, din 5 meciuri jucate, au 5 infrangeri. Nu cred ca mai sunt multe de adaugat la acest meci, de aceea:

In final, pronostic: victorie Le Havre

prima mea "mini predictie" :D , sa fie cu noroc!  :peacefingers:

s-a terminat acum acest meci, au batut pana la urma Le Havre cu 73-71, dar cu multe emotii. dupa ce la inceputul sfertului 4 conduceau cu 63-51, in ultimul sfert au fost practic "calcati in picioare" de adversar. bine ca totusi au reusit sa castige, si bine ca am inceput si eu cu dreptul cu prima predictie :D.

Edited by Mr.Jinx, 24 November 2006 - 22:47.

*Victor*

*Victor*

Senior Member

Meciuri din NBA (și nu numai) pot fi văzute LIVE cu ajutorul programului TVU Player, pe care îl puteți descărca de aici.

dj-spaniolul

dj-spaniolul

Active Member

Dap....au batut doar la 2 puncte...shi mi a ieshit shi mie pariul.....1.93 cota a fost pt +13.5 reims....e bine k mi s a parut exagerata :D  :D  :D  :D

Eagleye9

Eagleye9

Senior Member

View Post*Victor*, on Nov 24 2006, 22:52, said:

Meciuri din NBA (și nu numai) pot fi văzute LIVE cu ajutorul programului TVU Player, pe care îl puteți descărca de aici.

E totusi bine de stiut (pt cei neavizati) ca transmisiile receptionate cu TVU Player, Sopcast, TVAnts, etc sunt decalate cu cateva minute. Asadar daca doriti sa pariati live aceste transmisiuni va ajuta doar sa vedeti cum se desfasoara lucrurile la modul general in partida respectiva. De multe ori, pe pariurile live sunt necesare decizii rapide in concordanta cu vizionarea in timp real a partidei.

iulian.dronca

iulian.dronca

Senior Member

• Grup: Banned

View PostMr.Jinx, on Nov 24 2006, 22:45, said:

bine ca totusi au reusit sa castige, si bine ca am inceput si eu cu dreptul cu prima predictie :D.
Astept cu interes cat mai multe predictii de ale tale.

La acest meci 1.83 CHI Bulls v PHI 76ers 2.00 ar merge un 1?

Eagleye9

Eagleye9

Senior Member

Da, ar merge. pe site-urile de specialitate Ch. Bulls este usor favorita. Gazdele au ceva indisponibilitati printre care si Iverson.

Edited by Eagleye9, 24 November 2006 - 23:51.

kNp

kNp

Active Member

asa se pare ca nici Iverson si nici Webber nu vor juca. Dar si bulls sunt intr-o forma proasta asa ca e posibila victoria oricarei echipe

Meciul pe care as merge eu ar fi :

WAS Wizards v MEM Grizzlies 1

Edited by kNp, 25 November 2006 - 00:13.

Eagleye9

Eagleye9

Senior Member

E un meci cu un risc ridicat, asa este. eu il voi ocoli pt ca avem de unde alege.

Eagleye9

Eagleye9

Senior Member

Surpriza! La Philadelphia 76ers joaca Iverson. E o veste proasta pt cine a pariat pe Chicago Bulls.

iulian.dronca

iulian.dronca

Senior Member

Sa joace ca nu am pariat contra lui.

Poate merge un live pe Philadelphia un pic mai incolo ca au inceput bine.

laurentcauia

laurentcauia

Member

View PostEagleye9, on Nov 24 2006, 23:32, said:

E totusi bine de stiut (pt cei neavizati) ca transmisiile receptionate cu TVU Player, Sopcast, TVAnts, etc sunt decalate cu cateva minute. Asadar daca doriti sa pariati live aceste transmisiuni va ajuta doar sa vedeti cum se desfasoara lucrurile la modul general in partida respectiva. De multe ori, pe pariurile live sunt necesare decizii rapide in concordanta cu vizionarea in timp real a partidei.
Cu totul de acord. Deci atentie NU sunt live, nu sunt bune pentru pariuri live decat pentru a-ti face o idee despre evolutia meciului. Si sunt decalate cu cateva minute bune.

iulian.dronca

iulian.dronca

Senior Member

La mijlocul sfertului 3:
PHI: A. Iverson, 20-Pts
A. Iverson, 3-Rbs
A. Iverson, 4-Ast

Cat face omul asta. :P

dj-spaniolul

dj-spaniolul

Active Member

View Postdj-spaniolul, on Nov 24 2006, 02:52, said:

joc shi eu un meci mititel din bachet  :lol:   ...
NY Knicks- BOS Celtics        pick NY Knicks  +5.0   @ 1.90 miza 11 euro ...

in sfertul 4 ...mai sunt 10 min....e deja 86-68 pt knicks ....deci e aproape castigat....

laurentcauia

laurentcauia

Member

Pentru cei care mai sunt pe aici. Dalas Mavericks v San Antonio Spurs se poate urmari pe Sopcast pe canalul CCTV5 "live" (adica un pic delay).

laurentcauia

laurentcauia

Member

View Post*Victor*, on Nov 24 2006, 22:52, said:

E mai bun Sopcast. Are nevoie de mai putine resurse decat TVU Player si incarca si mai repede. Pentru link mai goooogaluiti si voi, ce vreti mura in gura. :)  Nu fac misto dar pana sa-l gasesc am citit multe pagini de pe softpedia, ceea ce va recomand si voua! :naughty:

Edited by laurentcauia, 25 November 2006 - 04:54.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate