Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Incepator in VB .NET

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
cromy

cromy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 23.11.2006
Salut,

S-ar putea sa par stupid, dar sunt la inceput si in jumatatea de ora de cand survolez forumul n-am gasit ce ma intereseaza...

Deci am 2 form-uri in VB .NET..form1 si form 2..si vreau ca la apasarea unui buton din form2 sa se intample niste kestii in form1..adik in form2 am un buton OK care face niste kestii si apoi inkide form2, iar "cursorul" trece din nou in form1 (fereastra principala a aplicatiei ca sa spun asa)..numai k in momentul in care am apasat OK in form2, vreau sa imi dispara niste butoane din form1..adica sa le pun Visible = FALSE..

Problema e ca atunci cand ma refer in cadrul codului butonului OK din form2 la un buton din form1, imi zice k butonul respectiv nu e declarat...adica nu mi-l vede global sau nush..

Ma poate ajuta cineva?

#2
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005

View Postcromy, on Nov 23 2006, 12:40, said:

Salut,

S-ar putea sa par stupid, dar sunt la inceput si in jumatatea de ora de cand survolez forumul n-am gasit ce ma intereseaza...

Deci am 2 form-uri in VB .NET..form1 si form 2..si vreau ca la apasarea unui buton din form2 sa se intample niste kestii in form1..adik in form2 am un buton OK care face niste kestii si apoi inkide form2, iar "cursorul" trece din nou in form1 (fereastra principala a aplicatiei ca sa spun asa)..numai k in momentul in care am apasat OK in form2, vreau sa imi dispara niste butoane din form1..adica sa le pun Visible = FALSE..

Problema e ca atunci cand ma refer in cadrul codului butonului OK din form2 la un buton din form1, imi zice k butonul respectiv nu e declarat...adica nu mi-l vede global sau nush..

Ma poate ajuta cineva?


Incearca  :     My.Forms.<nume forma>.<numecontrol>.Visible=False

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate