Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Este vreo aplicatie care sa-ti arate daca esti sunat cu nr ascuns

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
claudelb

claudelb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 26.01.2004
am inteles ca ar fi o aplicatie pt telefoanele cu symbian care sa-ti arate numarul celui care te apeleaza , chiar daca acesta suna cu numar ascuns...este adevarat sau nu?

#2
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View Postclaudelb, on Nov 22 2006, 20:34, said:

am inteles ca ar fi o aplicatie pt telefoanele cu symbian care sa-ti arate numarul celui care te apeleaza , chiar daca acesta suna cu numar ascuns...este adevarat sau nu?
nu ai inteles bine, asa ceva inca nu am auzit.In momentul in care esti sunat cu numar ascuns, expeditorul isi mascheaza identitatea, tu cum ai vrea sa il vezi ? :peacefingers:

#3
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
imposibil tehnic.

#4
_SAM

_SAM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 28.01.2005
dar este vreo aplicatie care sa blocheze apelurile de la anumite nr. pt k750i? pt. smartphonuri exista...

#5
sugarcos

sugarcos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006

View Post_SAM, on Nov 30 2006, 02:19, said:

dar este vreo aplicatie care sa blocheze apelurile de la anumite nr. pt k750i? pt. smartphonuri exista...

da exista...si este integrata inca...:). eu un pic cam dificil dar merge
mergi la settings->calls->manage calls->accept calls

si poti sa selectezi sa nu fi deranjate de absolut nimeni...sau iti faci o lista cu persoanele care pot sa te sune. tu o sa vezi toate apelurile ca nepreluate iar cel care te suna va primi ton de ocupat. mi se pare super.

#6
Ionut Corneanu

Ionut Corneanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2005

View Postborn2lose, on Nov 23 2006, 23:46, said:

imposibil tehnic.

Nu e chiar imposibil.. stiu pe cineva care reusea sa vada cine-l suna de pe numar ascuns.. asta se intampla acum cativa ani bunicei si tipul lucra la unul din operatorii de telefonie mobila.. (cei care lucreaza in domeniu pot confirma, sau infirma)
Avea setat pe telefon ca in momentul in care respinge un apel acesta redirectioneaza apelul catre un numar din centrlala lor care-l redirectiona spre telefonul lui... si ii aparea numarul de la care era sunat. Am vazut eu ca functioneaza.. singura hiba e ca cel crae suna aude doua pauze (sau ii si spune telefonul daca e mai destept) si stie, daca se pricepe cat de cat, ca apelul a fost redirectionat... de doua ori!!! dar cei mai multi nu observau acest amanunt.
Deci apelurile cu numar ascuns nu sunt 100% proof, in schimb de sms-uri trimise cu id ascuns nu am auzit sa poata fi detectata sursa.

Edited by Ionut Corneanu, 12 December 2006 - 01:14.


#7
adrianul

adrianul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.11.2006

View Postclaudelb, on Nov 22 2006, 20:34, said:

am inteles ca ar fi o aplicatie pt telefoanele cu symbian care sa-ti arate numarul celui care te apeleaza , chiar daca acesta suna cu numar ascuns...este adevarat sau nu?
S-ar putea sa se poata... Stiam telefon fix care facea chstia asta. Pompieri cum crezi ca detecteaza numerele acunse. Operatori presupun ca trmit informatia despre numar dar in alt mod si poate codata.

Edited by adrianul, 13 December 2006 - 00:18.


#8
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Ascunderea numarului de telefon se face din centrala unde esti abonat, si nu din telefon!
Astfel, politia pomierii si salvarea (sau 112 impreuna) ei i-ti vad numarul de telefon chiar daca tu suni cu numar ascuns.
Aaaa! Si parlamentarii nostrii au astfel de serviciu contra nr. necunoscute...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate