Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Despre Nissan Micra K12

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
Cosmin Lita

Cosmin Lita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.11.2006
Salutare .... sunt nou pe aici dar m-am gandit sa deschid un nou topic despre o masina pe care tocmai am achizitionat-o , si anume Nissan Micra, echiparea Tekna cu un motor pe benzina de 1240cc si 80CP .
Ieri am condus-o si mi s-a parut foarte manevrabila . Astept pareri de la dumneavoastra ( de bine sau de rau ), eventuale sfaturi ....
Multumesc,

#2
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
Felicitari pentru achizitie, e o masina superba. S-o conduci sanatos!
Cred ca tu esti cel care trebuie sa posteze pareri aici :)

#3
Cosmin Lita

Cosmin Lita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.11.2006
Pai parerile mele pot fi subiective in momentul de fata ..... ce pot sa spun .... ieri am luat-o de la dealer si am condus-o de la 12.00 pana seara pe la 19.00 ..... parca nu m-as mai fi dat jos ....are tot ce as fi vrut de la o masina ( de oras evident ) .

#4
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006
Vrem poze! :)  

BTW, am niste intrebari:
- ce culoare e?
- ai fost croit pe Micra sau ai trecut si pe la alte "curti" inainte sa iei decizia de a o achizitiona?
- e singura masina sau "cea de oras"?

Merci si scuze daca suna ca un interogatoriu! :)

#5
Cosmin Lita

Cosmin Lita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.11.2006
No problem ..... deci este culoarea Tehno Grey ( gri inchis ) .
Inainte de a o cumpara am studiat piata cam 3 luni de zile (deci nu a fost un impuls )
Inainte de asta aveam un Matiz .

P.S. Poze o sa fac sambata cand o sa dau o tura inspre Orsova sau spre Constanta .

Edited by Cosmin Lita, 22 November 2006 - 12:22.


#6
Cosmin Lita

Cosmin Lita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.11.2006
Nu are nimeni pe aici un Nissan Micra sa ne spuna si parerile sale de posesor mai vechi ?

#7
Cosmin Lita

Cosmin Lita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.11.2006
Se pare ca nici un posesor .... sau nici un pasionat :(

#8
gabriel17

gabriel17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 18.12.2005
daca vrei pot sa-ti spun parerea mea despre micra k11

#9
Cosmin Lita

Cosmin Lita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.11.2006
Am postat poze .... PB060012.JPG respectiv PB060009.JPG in galeria de imagini .
Enjoy!  :P

#10
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005

View PostCosmin Lita, on Dec 5 2006, 16:56, said:

Am postat poze .... PB060012.JPG respectiv PB060009.JPG in galeria de imagini .
Enjoy!  :P

Felicitari , dar aici se pun pozele nu in galerie.

#11
aryes13

aryes13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.12.2006
Eu deabia mi-am adus din De un Micra model k11 . Are cineva cartea tehnica in romana ? Sau macar in engleza  . 10x

#12
brcosminp

brcosminp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.12.2006
Salutare tuturor !
Ma bucur nespus sa vad ca exista interes si din partea barbatilor pt micron :)) Sunt fericitul posesor al unei astfel de broscute K12  din august 2006 si in sfarsit gasesc posesori cu care mai pot schimba o vorba. Pasiunea pt micra e relativ noua, am detinut un model k11 de care am fost f. multumit si care m-a convins sa fac urmatorul pas spre k12. Am luat-o din germanica la un pret mai mult decat convenabil (lovita) si va jur ca mi-e greu sa ma mai despart de ea. Din cauza pretului destul de mare pt o masina din clasa ei, a design-ului destul de controversat si a faptului ca se adreseaza femeilor in prima instanta (la k11 am fost chiar amuzat de faptul ca oglinda se afla in parasolarul soferului si nu al pasagerului :))) pot spune ca parerile despre ea lipsesc sau sunt f putine  Motorizarea micutzei e de 1.2 - 80 cp si ca nivel de dotare-stylic. Din fericire sau din pacate a venit "incaltata" cu jante de 16" si caucioace 195/45, lucru bun la drum intins sau la luatul curbelor mai stranse prin oras si in acelasi timp lucru rau - lesne de inteles - te scutura bine la denivelarile mioritice. Am modelul in 2+1 usi cand am cumparat-o avea 18.000 km si acum doar ce-a implinit 26.000 km. Din fericire exista si piese care se potrivesc de la Renault (timpul de raspuns de 2-3 sapt al celor de la badsi pt aducerea unei piese te indeamna sa cauti alte solutii). Cea mai interesanta experienta dpdv mecanic a fost schimbul de bujii  :cursing:  pe care am reusit sa-l realizez singur si pe care data viitoare promit ca-l voi face la service.Momentan caut jante de 14'' ca deh, vine zapada si vreau sa-mi pun roti cu talon mai mare sa-mi salvez rinichii. Ca si compatibilitate rotile de Clio se pare ca ar fi alegerea (se potrivesc la dist. prezoane si la gaura din centru) Revin cu impresii si cu fotografii cat mai curand posibil.

#13
brcosminp

brcosminp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.12.2006
aaaa, si am manual insa nu de service ci numai de utilizare si pt k12 si pt k11

#14
aryes13

aryes13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.12.2006
@ brcosminp

Mi-l trimiti si mie pe cel de K11 ? 10x

#15
tenie

tenie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.07.2006

View PostCosmin Lita, on Nov 22 2006, 12:05, said:

No problem ..... deci este culoarea Tehno Grey ( gri inchis ) .
Inainte de a o cumpara am studiat piata cam 3 luni de zile (deci nu a fost un impuls )
Inainte de asta aveam un Matiz .

P.S. Poze o sa fac sambata cand o sa dau o tura inspre Orsova sau spre Constanta .

             SAL, AM EU UNA DIN 2003 ,PRIMUL MODEL AM 62000KM SI MERGE BINE,PROBLEME ARE LA ETRIERI ,O SA CONSTATI SI TU PROBABIL DACA O SA PASTREZI MASINA,LA BIELETE STA RAU SE UZEAZA FOARTE REPEDE, INCA O PROBLEME CU CONTACTUL SE UZEAZA PERIILE SI NU MAI FUNCTIONEAZA,PORTBAGAJUL SA BLOCAT,CAND SE DESCHIDEA SINGUR CAND SE INCHIDEA,MOTORUL A INCEPUT SA BATA PE LA 40000KM NU TARE! DA URICUM SE AUDE DIMINEATA PANA SE INCALZESTE,SI MULTE ALTELE, ORICUM LASA DE DORIT CEL PUTIN ASTA AM CONSTATAT EU ,MA CHINUI SA O VAND DE UN AN SI NU MA INTREABA NIMENI DE IA ,NISSANUL NU SE VINDE.....O PORCARIE

#16
dellesmami

dellesmami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.10.2006

View Postbrcosminp, on Dec 28 2006, 23:49, said:

aaaa, si am manual insa nu de service ci numai de utilizare si pt k12 si pt k11


Salut,

As avea si eu nevoie de manualul de utilizare pentru k12. Poti sa mi-l trimiti si mie?
Dau la schimb cel de service, format electronic.

Ovi

#17
david7912

david7912

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.11.2007

View PostCosmin Lita, on Nov 22 2006, 11:41, said:

Salutare .... sunt nou pe aici dar m-am gandit sa deschid un nou topic despre o masina pe care tocmai am achizitionat-o , si anume Nissan Micra, echiparea Tekna cu un motor pe benzina de 1240cc si 80CP .
Ieri am condus-o si mi s-a parut foarte manevrabila . Astept pareri de la dumneavoastra ( de bine sau de rau ), eventuale sfaturi ....
Multumesc,

salut, am si eu un K 12 de ceva luni, adus din germania la un pret mic fiind lovita. Acum dupa ce i-am facut reparatiile necesare sunt in relatii bune cu masina. Am o problema care da bataie de cap celor din service, am un martor aprins in bord care ma avertizeaza ca am ceva probleme la motor, pin acum nimeni nu a gasit sursa problemei. Nah, consumul pt o masina de genu asta e cam mare, se simt toate denivelarile de pe drum, insa trecand peste astea eu zic ca masina merita sa fie luata in considerare.
david

Edited by david7912, 28 January 2008 - 09:38.


#18
djeeckx

djeeckx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.01.2007
salut.am si eu un micra de 3 zile.e foarte manevrabil.ma intereseaza daca stie cineva cam cati litri de benzina am cand intru pe rosu sau cati km mai fac in aceste conditii.Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate