Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Afacere de la 0 (ZERO) !

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#55
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006

View Postninnia, on Dec 12 2006, 18:36, said:

sal!
am "few" idei shi vreau sa le concretizez. mai pe detaliu lucrez la o firma care vande anumite produse , am pozitie de suport tehnic dar nu am experienta in asta ... am lucrat in IT inainte.. , firma vande diferite produse shi cateva din ele nu merg ca in teorie ( adik practic), firma nu se concentreaza pe asta deoarece nu crede k este foarte important, eu cred opusul shi asta mah face sa vreau sa imi fac propia afacere, chiar shi la toate restul produselor am idei de dezoltare ... unde cred k mai tarziu se va ajunge oricum .. deci vreau sa profit de asta( de timp). partea proasta ca nu am bani timp si relati ( bani am cat sa imi deschid firma - adik nimik )! dak aveti ceva sfaturi - Va multumesc!

:confuzzled:  Cam greoaie exprimarea. Trebuie citit de 2 ori textul tau. :confuzzled:

Edited by ryky, 12 December 2006 - 19:52.


#56
lmaster_

lmaster_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.11.2006

View PostFlorannce, on Dec 12 2006, 00:16, said:

te duci afara(in State sau in Europa V) si inveti cum merg treburile intr-un anumit domeniu si transpui in Ro (vrem sau nu treb sa recunoastem ca suntem 10-20-30... ani in urma vesticilor)

Asta deja se face... inca de pe vremea lui Ceasca si way ahead. Ideea e sa vii cu ceva INEDIT si care o sa aiba priza la conditiile economico-sociale din Romania.

#57
escuuk

escuuk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.12.2006
Exista sansa unei afaceri mari in Romania si in toata lumea: sistemul MLM ce creste vazand cu ochii. Este comertul viitorului din care se fac bani f. multi. Trebuie sa vrei! :coolspeak:

#58
ninnia

ninnia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.12.2006
ideia este k: la acele produse care merg doar in teorie, eu mah chinuiesc sa dezvolt o solutie prin care produsele sa fie bune shi practic. Am facut ceva cercetari ( recunosc nu suficiente) unde am descoperit k deocamdata nu se folosesc nikieri in lume deshi io cred k sunt bune shi ar putea fi  folosite in toate companiile ( mari la inceput).

#59
owl

owl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 15.12.2003
Pana una alta toti care iti citesc mesajele pot fi considerati clienti/parteneri. Daca tu ai lipsa asta de respect fata de noi, ma intreb cum o sa reusesti sa pui pe picioare o firma.... Deci, nu mai scrie asa...

Multumim anticipat.

#60
SHARP

SHARP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 30.08.2004

Quote

QUOTE(Florannce @ Dec 12 2006, 00:16) *

te duci afara(in State sau in Europa V) si inveti cum merg treburile intr-un anumit domeniu si transpui in Ro (vrem sau nu treb sa recunoastem ca suntem 10-20-30... ani in urma vesticilor)


Asta deja se face... inca de pe vremea lui Ceasca si way ahead. Ideea e sa vii cu ceva INEDIT si care o sa aiba priza la conditiile economico-sociale din Romania.


Multe afaceri din Romania, in general, au fost copiate din afara. Mai sunt si acum unele care nu au ajuns inca la noi. Problema care apare aici este faptul ca pentru a incepe o astfel de afacere, "importata" de afara, ai nevoie de destul de multi bani pentru inceput.

#61
costin212

costin212

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.12.2006
Pot sa spun ca ma numar printre fericitii care au reusit sa faca bani prin intermediul internetului.La mine problema a fost mai dificila.Cand s-a nascut fimiu, am constatac ca din 6 mil cat avem la respectivul loc de munca, nu era posibil sa imi cresc copilul dar nici sa mai imi iau inca un servici nu se putea.Solutia era sa fac bani de acasa.Si cum le aveam cat de cat cu internetul, m-am hotarat sa fac din asta o sursa de venit.Capitalul de inceput a fost de 20$, cat mi-a luat un prieten ca imi realizeze site-ul.Acum pot spune ca am ajuns la un nivel la care castig mai mult decat am visat vreodata.Am reusit sa realizez o metoda, zic eu si cei care au incercat-o, de succes de a face bani pe internet.Tot ce ai nevoie este sa iti doresti acest lucru si sa dispui de o ora maxim doua pe zi.La inceput veniturile sunt destul de mici, intre 500 si 1500 de $ pe luna, insa dupa 2-3 luni, cand inveti toate metodele, veniturile vor creste.

#62
ninnia

ninnia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.12.2006

View Postowl, on Dec 13 2006, 14:16, said:

Pana una alta toti care iti citesc mesajele pot fi considerati clienti/parteneri. Daca tu ai lipsa asta de respect fata de noi, ma intreb cum o sa reusesti sa pui pe picioare o firma.... Deci, nu mai scrie asa...

Multumim anticipat.


Scuze pentru exprimare, nu am vrut sa "sune" ca "lipsa de respect " !
Multumesc anticipat.

#63
n.morar

n.morar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.01.2007
incercam sa descopar ce e mai bine sa te injure ai tai sau colegii de uniune europeana....... caci si munca din strainatate te costa psihic..
:cursing:

#64
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004

View Postcostin212, on Dec 13 2006, 14:51, said:

Pot sa spun ca ma numar printre fericitii care au reusit sa faca bani prin intermediul internetului.La mine problema a fost mai dificila.Cand s-a nascut fimiu, am constatac ca din 6 mil cat avem la respectivul loc de munca, nu era posibil sa imi cresc copilul dar nici sa mai imi iau inca un servici nu se putea.Solutia era sa fac bani de acasa.Si cum le aveam cat de cat cu internetul, m-am hotarat sa fac din asta o sursa de venit.Capitalul de inceput a fost de 20$, cat mi-a luat un prieten ca imi realizeze site-ul.Acum pot spune ca am ajuns la un nivel la care castig mai mult decat am visat vreodata.Am reusit sa realizez o metoda, zic eu si cei care au incercat-o, de succes de a face bani pe internet.Tot ce ai nevoie este sa iti doresti acest lucru si sa dispui de o ora maxim doua pe zi.La inceput veniturile sunt destul de mici, intre 500 si 1500 de $ pe luna, insa dupa 2-3 luni, cand inveti toate metodele, veniturile vor creste.

M-am saturat sa vad acest gen de texte si ca utlilizator normal de internet dar mai ales ca moderator (promovare-site.ro). Oameni buni ... chiar aveti impresia ca lumea este atat de incuiata incat sa se prinda in jocul vostru de-a MLM-ul ? Sper din toata inima ca nu.

#65
n.morar

n.morar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.01.2007

View PostJake25r, on Jan 16 2007, 09:10, said:

M-am saturat sa vad acest gen de texte si ca utlilizator normal de internet dar mai ales ca moderator (promovare-site.ro). Oameni buni ... chiar aveti impresia ca lumea este atat de incuiata incat sa se prinda in jocul vostru de-a MLM-ul ? Sper din toata inima ca nu.
nu vreau sa dau impresia ca ma plang dar in functie de abilitatile fiecaruia poti sa faci un lucru mai usor sau mai greu...... eu am 40 de ani si am invatat sa folosesc pc doar de 4-5 ani si asta mai mult ptr mesaje.Am muncit de cand aveam 18 ani la 3 schimburi si incerc in permanenta sa avansez in cariera . Am lasat fabrica care era oricum falimentara si am facut cursuri noi pe alta specialitate tocmai ptr a gasi un loc de munca .Poate ar trebui sa spun ca am facut scoala postliceala sanitara gandindu-ma ca este o meserie care se cauta si mai banoasa nu mai mult decat sa-mi ofere un trai civilizat. Vreti sa va spun ca locurile de munca din spital erau cateva mii de dolari si asta numai daca aveai pe cineva???? Nu conteaza , oricum am plecat de acasa si ptr moment ma aflu in strainatate pe o functie din nou bunicica dar nu vreau sa raman aici si ptr asta ma interesa ce posibilitati sunt acasa sa faci un lucru bun nu numai ptr tine ci si ptr comunitatea in care traiesti............ Citind insa mesajele de aici de pe forum am realizat insa ca sunt o visatoare si ca lumea isi doreste mult , dintr-o data si numai ptr ea fara sa realizeze ca suntem ceea ce suntem doar intr-o societate!

#66
n.morar

n.morar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.01.2007

View Postninnia, on Dec 13 2006, 15:19, said:

Scuze pentru exprimare, nu am vrut sa "sune" ca "lipsa de respect " !
Multumesc anticipat.
credeam ca este un loc unde poti sa-ti exprimi parerea si chiar daca cuvintele nu sunt de lauda si mai ales taioase asta nu inseamna ca nu respect pe ceilalti dar nici nu vreau sa ma imbat cu apa rece.......

#67
n.morar

n.morar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.01.2007

View PostJake25r, on Jan 16 2007, 09:10, said:

M-am saturat sa vad acest gen de texte si ca utlilizator normal de internet dar mai ales ca moderator (promovare-site.ro). Oameni buni ... chiar aveti impresia ca lumea este atat de incuiata incat sa se prinda in jocul vostru de-a MLM-ul ? Sper din toata inima ca nu.
Am uitat sa te felicit ; scuze. Este un lucru bun si sunt convinsa ca esti un om si jumatate

#68
ninnia

ninnia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.12.2006
Salutare la toata lumea.
De cand mah stiu tot sper ... shi poate k odata tot o sa fie BINE shi in Ro..  shi toti se vor intoarce acasa cu bucurie shi mandri k sunt romani !

#69
n.morar

n.morar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.01.2007

View Postninnia, on Jan 17 2007, 16:44, said:

Salutare la toata lumea.
De cand mah stiu tot sper ... shi poate k odata tot o sa fie BINE shi in Ro..  shi toti se vor intoarce acasa cu bucurie shi mandri k sunt romani !
In fiecare zi visez sa ma intorc acasa ...... asta este motivul ptr care ma intereseaza cum sa ottin un inprumut rambursabil sau nu de la uniunea europeana ptr deschiderea unei cabane intr-o locatie defavorizata ca economie insa co posibilitati turistice ; si ma gandesc in primul rand la ecoturism.
Daca aveti ceva sfaturi sau informatii care pot ajuta v a rog sa-mi dati un tip.... oricum va multumesc anticipat.
Si inca ceva daca nu as fi mandra ca sunt romanca nu as vrea sa ma intorc acasa la neamul asta al meu.... Acum 2 zile la ora de varf adica 7 seara, Romania era prezenta pe BBC1 la programul de stiri cu urmatorul frontispiciu'' Cel mai murdar oras din Europa'' si prezinta Copsa mica cu urmatorul enunt ....'' Romania a intrat in uniunea europeana cu cel mai poluat oras din europa...''unde era mizeria nu stiu dar mai stiu ca acum 2 ani aici a bubuit o rafinarie de s-a auzit explozia in 3 orase si a zguduit casele de ziceai ca a fost cutremur .Cerul a fost negru o saptamana ... intotdeauna cel mic si sarac plateste mai mult si asta e unul din motivele pentru care imi iubesc tara si vrau sa ma intorc si sunt mandra de asta.

#70
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004

View Postn.morar, on Jan 18 2007, 12:51, said:

In fiecare zi visez sa ma intorc acasa ...... asta este motivul ptr care ma intereseaza cum sa ottin un inprumut rambursabil sau nu de la uniunea europeana ptr deschiderea unei cabane intr-o locatie defavorizata ca economie insa co posibilitati turistice ; si ma gandesc in primul rand la ecoturism.
Daca aveti ceva sfaturi sau informatii care pot ajuta v a rog sa-mi dati un tip.... oricum va multumesc anticipat.
Si inca ceva daca nu as fi mandra ca sunt romanca nu as vrea sa ma intorc acasa la neamul asta al meu.... Acum 2 zile la ora de varf adica 7 seara, Romania era prezenta pe BBC1 la programul de stiri cu urmatorul frontispiciu'' Cel mai murdar oras din Europa'' si prezinta Copsa mica cu urmatorul enunt ....'' Romania a intrat in uniunea europeana cu cel mai poluat oras din europa...''unde era mizeria nu stiu dar mai stiu ca acum 2 ani aici a bubuit o rafinarie de s-a auzit explozia in 3 orase si a zguduit casele de ziceai ca a fost cutremur .Cerul a fost negru o saptamana ... intotdeauna cel mic si sarac plateste mai mult si asta e unul din motivele pentru care imi iubesc tara si vrau sa ma intorc si sunt mandra de asta.

Cand lucrezi "in afara" e adevarat ca vezi Romania ca pe ce l mai dulce colt din lume dar imediat cum te intorci si vezi "mizeria" (la propriu si la figurat) de aici, parca iti vine sa plec iar afara. Nu stiu de ce, de fiecare data cand ma intorc in Romania, am sentimentul unei greutati mari care apasa pe umerii conationalilor mei si mi se pare totul gri si inchis ... Poate e doar impresia mea ... just my 2 cents

#71
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View Postn.morar, on Jan 18 2007, 12:51, said:

In fiecare zi visez sa ma intorc acasa ...... asta este motivul ptr care ma intereseaza cum sa ottin un inprumut rambursabil sau nu de la uniunea europeana ptr deschiderea unei cabane intr-o locatie defavorizata ca economie insa co posibilitati turistice ; si ma gandesc in primul rand la ecoturism.
Daca aveti ceva sfaturi sau informatii care pot ajuta v a rog sa-mi dati un tip.... oricum va multumesc anticipat.
Si inca ceva daca nu as fi mandra ca sunt romanca nu as vrea sa ma intorc acasa la neamul asta al meu.... Acum 2 zile la ora de varf adica 7 seara, Romania era prezenta pe BBC1 la programul de stiri cu urmatorul frontispiciu'' Cel mai murdar oras din Europa'' si prezinta Copsa mica cu urmatorul enunt ....'' Romania a intrat in uniunea europeana cu cel mai poluat oras din europa...''unde era mizeria nu stiu dar mai stiu ca acum 2 ani aici a bubuit o rafinarie de s-a auzit explozia in 3 orase si a zguduit casele de ziceai ca a fost cutremur .Cerul a fost negru o saptamana ... intotdeauna cel mic si sarac plateste mai mult si asta e unul din motivele pentru care imi iubesc tara si vrau sa ma intorc si sunt mandra de asta.

(Cu scuzele de rigoare ca sunt offtopic) Cum zicea si Jake25r Romania este gri si cenusie (asta este adevarul nu ti s-a parut) la intoarcerea in tara dupa o iesire intr-o alta tara . Multe referitoarea la acest subiect la : http://forum.softped...p;#entry2340949

#72
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006
O idee pentru cei ce ziceau ca nu sepoate incepe de la zero : fa un site destept si daca este atat de destept incat o sa atraga ceva populatie pe el , bagi reclama ! nu castigi foarte mult dar este o afacere nu ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate