Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

din Romania Spre Balaton

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
patrick sm

patrick sm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.11.2006
salut.am niste rude care locuiesc intr-o statiune pe malu Balatonu-ului si as vrea sa ajung la ei cu masine.as vrea sa stiu cum e drumul pana acolo,cum e cu autostrada asta pt k ink nam condus in afara tarii(adik este autostrada ce duce in directia aia?)si dak stitiu careva exact prin ce localitati trec...
mersi mult

#2
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View Postpatrick sm, on Nov 21 2006, 23:15, said:

salut.am niste rude care locuiesc intr-o statiune pe malu Balatonu-ului si as vrea sa ajung la ei cu masine.as vrea sa stiu cum e drumul pana acolo,cum e cu autostrada asta pt k ink nam condus in afara tarii(adik este autostrada ce duce in directia aia?)si dak stitiu careva exact prin ce localitati trec...
mersi mult
daca renunti la limbajul de mirc si ai putina rabdare pana ajung acasa sa iau harta Ungariei , eu iti pot zice :peacefingers:

#3
patrick sm

patrick sm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.11.2006

View Postaiptek, on Nov 22 2006, 12:39, said:

daca renunti la limbajul de mirc si ai putina rabdare pana ajung acasa sa iau harta Ungariei , eu iti pot zice :peacefingers:
eu am rabdare da in leg cu "limbaju meu de mirc"cred ca fac parte din putinii oameni care au intrat oe mirc de max 5 ori in viata lui....chiar numi place mircu....cea mai mare vrejeala inventata :nonobad:

#4
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postpatrick sm, on Nov 22 2006, 14:34, said:

eu am rabdare da in leg cu "limbaju meu de mirc"cred ca fac parte din putinii oameni care au intrat oe mirc de max 5 ori in viata lui....chiar numi place mircu....cea mai mare vrejeala inventata :nonobad:


De la Vama Bors pana la Balaton

Attached Files



#5
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Harta de mai sus e gresita complet, omul cauta Lacul Balaton, pe harta e drumul spre un oarecare satuc Balaton, aflat in nord, linga Miskolc.

Patrick, cumpara o harta a Ungariei. Iar cind ceri informatii, zi macar de unde pleci.

Este autostrada M7 de la Budapesta la Balaton, iar pina la Budapesta ajungi, de la Arad sau Timisoara, pe nationala pina dupa Szeged, apoi pe M5, sau de la Oradea, pe nationale pina pe la Albertirsa (daca retin bien), si apoi tot pe M5. Cind ajungi la M0, centura Budapestei, te sui pe ea in directia vest (Viena, Gyor, M1, M7) si schimbi cu M7 spre Balaton/Siofok cind iti spune indicatorul. Trebuie sa platesti taxa de drum la benzinariile care au afisat Matrica - Vignette. Iti da o vigneta pe care o lipesti de parbriz.

Edited by abancor, 22 November 2006 - 14:55.


#6
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Sau daca vrei neaparat sa nu mergi pe autostrada, mergi pe Szeged > Baja > treci Dunarea si dupa aia faci dreapta in functie de unde anume vrei sa ajungi pe malul lacului... o sa ai o groaza de drum drept cu doua benzi, putin circulat, prin pusta maghiara. :)

Uite, orientativ:

(de mentionat ca e mai veche, acum autostrada nu mai e numai pana la Kecskemet, ci pana la Szeget. Accentele le puneti voi.)

[ http://biega.com/hungary.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by AlexIP, 22 November 2006 - 16:17.


#7
danoni

danoni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 27.06.2008
si pe mine m-ar interesa cate ceva despre balaton.caut o locatie unde sa stau o noapte, dar sa si vad cate ceva si eventual sa fac o baie.mersi

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate