Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Dj incepatori

- - - - -
  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#37
nutumdp

nutumdp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.08.2006

View Postvacea, on Mar 8 2007, 16:44, said:

TU CREZI CA EU APELEZ LA FUNCTIA SYNC???!?! NU APELEZ!! APELEZ LA VDJ PT K ESTE ASEMANATOR CU UN CDJ SAU CU UN VINIL>! INTELEGI? AM PE CE PUNE MANA (PE viNiluriLE DIN VDJ)  :console:  :console:  ... AM CU SA AJUSTEZ BPM , AM UN MIXER(IN VIRTUAL) SI MAI MULTE KESTII PE CARE NU LE-AS AVEA DACA NU AS FOLOSI CALCULATORUL!  DACA AS FI AVUT 2 TURNTABLE-URI SI UN MIXER NU MAI FI PUS MANA PE VDJ , DAR SINCER SA FIU , NU AM MAI FOLOSIT VDJ DE VREO 2 LUNI(PT K NU IL MAI AM). SPUNE-MI TU DOMNULDE DJ PROFESIONIST CE AR TREBUI SA FAC ??? SA IMI FAC TURNTABLE DIN :?? SI SA IMI FAC MIXER DIN??? TU CE AI FI FACUT DACA AI FI AVUT ANII MEI SI CE AM EU!>>>>?? SUNT SIGUR CA TU CAND ERAI CA MINE  NU AVEAI NICI MACAR JUMATATE SAU UN SFERT DIN CE AM EU!!!(UN CALCULATOR , NISTE SCULE TECHNICS(STATIE , DECK CU CASETA , DECK cd ) UN EQ JVC , 2 BOXE DE 12'' KM DE 200 W SI O PEREKE DE CASTI PIONEER!!!!) . CE AI FACE TU CU SCULELE MELE???? CE PRODUCTII DE SUPER DJ AI SCOATE????


Hmmmmm, pai daca ai chef sa te certi iti zic eu ca nu ti-ai gasit persoana. Dar vad ca esti prea mandru de faptul ca esti DJ. Hai sa iti zis ceva: crezi ca daca tot motivezi ca nu ai aparatura asta te scuteste de ceva? sau daca zici ca tu ai acum un calculator, un deck si 2 boxe ce? in 1995 iti zic eu ca putini aveau un DECK CD-player Dublu care lucra individual, si iti zic eu ca acolo unde ma duceam il luam de acasa!, si totusi eram in 1995, acum suntem in 2007 e o diferenta nu crezi?

#38
nutumdp

nutumdp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.08.2006

View Poste_X_tas_Y_, on Mar 8 2007, 18:53, said:

Dragii mei DJ incepatori de pe forum, faceti-va DJ's de muzica clasica. Poate va angajeaza la un grajd sa mixati pentru vaci, sunt un public inca "virgin". :deadtongue:


View Postxnick, on Mar 8 2007, 19:03, said:

Baiatul care vrea sa fie Dj - ai ureche muzicala?
Adica pot sa reproduci o fraza muzicala cat de cat? Poti sa tii minte un ritm?
Ca daca esti 7 (adica te trezesti pe timpul 7 in loc de 8) - pierzi vreme si bani.

Bine zis!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Bai VACEA dute frate si lasane cu DJ-ul din tine, nu stiu ce vrei sa ne demonstrezi dar vad ca te crezi net superior tuturor, crezi ca daca ai 17 ani te avantajeaza, iti zic eu ca nu!!!!

#39
vacea

vacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 03.02.2007

View Postnutumdp, on Mar 8 2007, 22:57, said:

Hmmmmm, pai daca ai chef sa te certi iti zic eu ca nu ti-ai gasit persoana. Dar vad ca esti prea mandru de faptul ca esti DJ. Hai sa iti zis ceva: crezi ca daca tot motivezi ca nu ai aparatura asta te scuteste de ceva? sau daca zici ca tu ai acum un calculator, un deck si 2 boxe ce? in 1995 iti zic eu ca putini aveau un DECK CD-player Dublu care lucra individual, si iti zic eu ca acolo unde ma duceam il luam de acasa!, si totusi eram in 1995, acum suntem in 2007 e o diferenta nu crezi?


nu vreau sa ma cert cu tine , dar iti explic k nu sunt un dj adevarat pentru ca nu am scule , ti-am prezentat sculele mele ca sa vezi cat de jalnic e studio-ul meu! eu nu ma mandresc cu 2 deckuri si un casetofon :(( :(( . Problema ta e ca te lauzi cam mult! Adevarul e ca esti bun! din 1995 pana azi ... bv .... intrebarea mea era " ce ai face dak ai avea sculele mele??? ce productii de super dj ai scoate??" apropo.. in 1995 de unde aveai cd-uri ???? le scriai la tine acasa??? la cd rw :console:  ,>?? tatal meu a cumparat primul deck cu 2cd-uri km prin 97 -98 dar problema era ca nu avea de unde sa ia muzica....asa ca folosea tot casetele in disco!!!!  totusi ma mir.....in 95 tu mixai pe cd:O tare!

#40
nutumdp

nutumdp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.08.2006

View Postvacea, on Mar 8 2007, 23:10, said:

nu vreau sa ma cert cu tine , dar iti explic k nu sunt un dj adevarat pentru ca nu am scule , ti-am prezentat sculele mele ca sa vezi cat de jalnic e studio-ul meu! eu nu ma mandresc cu 2 deckuri si un casetofon :(( :(( . Problema ta e ca te lauzi cam mult! Adevarul e ca esti bun! din 1995 pana azi ... bv .... intrebarea mea era " ce ai face dak ai avea sculele mele??? ce productii de super dj ai scoate??" apropo.. in 1995 de unde aveai cd-uri ???? le scriai la tine acasa??? la cd rw :console:  ,>?? tatal meu a cumparat primul deck cu 2cd-uri km prin 97 -98 dar problema era ca nu avea de unde sa ia muzica....asa ca folosea tot casetele in disco!!!!  totusi ma mir.....in 95 tu mixai pe cd:O tare!

Hmmmm chiar ma faci sa rad, in 1996 sa bagat legea drepturilor de autor, si tin minte sa se confiscau CD-uri la creu, tu vii sa imi zici mie de CD, bai maestre sa facem statistica sa vedem din ce ne mai aducem aminte de unde ne procuram CD-uri?????? sau crezi ca era ca aku' trageam eu CD-uri acasa, am precizat eu asa ceva? undeva? nu maestre le cumparam.

In schimb la ce jucarii ai tu acasa nu pot sa zic ca sunt rele dar multi cred ca nu au asa ceva acasa. Si nu stiu de ce crezi ca sunt jalnice cat de studio nu cred ca intra in masura sa ii zici studio!!!!

#41
vacea

vacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 03.02.2007

View Postnutumdp, on Mar 8 2007, 23:32, said:

Hmmmm chiar ma faci sa rad, in 1996 sa bagat legea drepturilor de autor, si tin minte sa se confiscau CD-uri la creu, tu vii sa imi zici mie de CD, bai maestre sa facem statistica sa vedem din ce ne mai aducem aminte de unde ne procuram CD-uri?????? sau crezi ca era ca aku' trageam eu CD-uri acasa, am precizat eu asa ceva? undeva? nu maestre le cumparam.

In schimb la ce jucarii ai tu acasa nu pot sa zic ca sunt rele dar multi cred ca nu au asa ceva acasa. Si nu stiu de ce crezi ca sunt jalnice cat de studio nu cred ca intra in masura sa ii zici studio!!!!
  
    DA FRATE LASAM LA O PARTE CDURILE.... CUM CREZI K POATE VACEA SA FACA UN MIXAJ PE SCULE ADEVARATE  :deadtongue:  :death:  ???? EU TI-AM PREZENTAT CE AM SI AM ZIS K SUNT JALNICE PENTRU NEVOILE MELE :). NU AI INTELES CE AM VRUT SA ZIC>>> AM VRUT SA RELIEFEZ FAPTUL CA NU AM ALTA SOLUTIE DECAT SOFTURILE ....:*

#42
nutumdp

nutumdp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.08.2006

View Postvacea, on Mar 8 2007, 23:38, said:

DA FRATE LASAM LA O PARTE CDURILE.... CUM CREZI K POATE VACEA SA FACA UN MIXAJ PE SCULE ADEVARATE  :deadtongue:  :death:  ???? EU TI-AM PREZENTAT CE AM SI AM ZIS K SUNT JALNICE PENTRU NEVOILE MELE :). NU AI INTELES CE AM VRUT SA ZIC>>> AM VRUT SA RELIEFEZ FAPTUL CA NU AM ALTA SOLUTIE DECAT SOFTURILE ....:*

Dar ce zici daca te-ai chinui pe alea asa jalnice cum le zici tu, cand o sa pui mana pe scule iti zic eu ca o sa ti se para o joaca sa mixezi. Si asta numai pentru faptul ca ai invatat din aparatura nu din soft!

#43
vacea

vacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 03.02.2007

View Postnutumdp, on Mar 8 2007, 23:46, said:

Dar ce zici daca te-ai chinui pe alea asa jalnice cum le zici tu, cand o sa pui mana pe scule iti zic eu ca o sa ti se para o joaca sa mixezi. Si asta numai pentru faptul ca ai invatat din aparatura nu din soft!
pai da ma omule , dar nu pot face asta pt k lispeste mixeru!!!! :D :DD:D:D:D jalnicele mele rup in casa!!!!

#44
nutumdp

nutumdp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.08.2006

View Postvacea, on Mar 8 2007, 23:50, said:

pai da ma omule , dar nu pot face asta pt k lispeste mixeru!!!! :D :DD:D:D:D jalnicele mele rup in casa!!!!

aaa tu nu ai mixer........., pai in cazul asta da si tu Dekul caseta si iati un mixer, sau daca stai prin galati vino ca iti dau eu unul degeaba, nu este el pt. DJ dar pentru inceput........ cred ca e bine!

#45
vacea

vacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 03.02.2007

View Postnutumdp, on Mar 8 2007, 23:52, said:

aaa tu nu ai mixer........., pai in cazul asta da si tu Dekul caseta si iati un mixer, sau daca stai prin galati vino ca iti dau eu unul degeaba, nu este el pt. DJ dar pentru inceput........ cred ca e bine!
ma frate tu esti corban ionut?????

#46
vacea

vacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 03.02.2007

View Postnutumdp, on Mar 8 2007, 23:52, said:

aaa tu nu ai mixer........., pai in cazul asta da si tu Dekul caseta si iati un mixer, sau daca stai prin galati vino ca iti dau eu unul degeaba, nu este el pt. DJ dar pentru inceput........ cred ca e bine!
sunt din constanta si nu stiu ce mixer sa imi iau , asa ca o sa desckid un topic pentru mixer:D:D:D knd o sa am vreo 2-3 milioane!:D:)) dar ce crezi k pot sa fac cu un deck pe cd (care nu are pitch controler )????  aaaaaaaa...mai am in pod un pick up!~!!!poate e bun si ala la ceva!!!!!!!problema e k e stricat , nu mai are kestia aia (acul)

#47
nutumdp

nutumdp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.08.2006
asta de unde ai mai scos-o?

#48
nutumdp

nutumdp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.08.2006
asta de unde ai mai scos-o?

#49
vacea

vacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 03.02.2007

View Postnutumdp, on Mar 8 2007, 23:57, said:

asta de unde ai mai scos-o?
LA CARE CHESTIE TE REFERI??!??!!  EU SCOT MULTE CHESTII !!!!

#50
nutumdp

nutumdp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.08.2006
corban ionut?

#51
vacea

vacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 03.02.2007

View Postnutumdp, on Mar 9 2007, 00:07, said:

corban ionut?
ESTI EL SAU NU??? IL STIU PE UNU CARE E DJ SI IL KEAMA NUTU SAU CEVA DE GENU ASTA SI  MI SE PARE K SI EL E DIN GALATI , DAR NU STIU SIGUR:d , AR FI CULMEA SA FI ALA:))

#52
nutumdp

nutumdp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.08.2006
Nu sunt,

#53
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Un DJ incepator daca se uita in posturile voastre "back to back" o sa schimbe topicul cu siguranta! Va propun, pentru binele poporului si al tovarasilor cititori, sa treceti disputele personale pe mesaje private! Daca eram moderator stergeam jumatate din cate s-au scris pana acum... dar apoi eram acuzat de dictatura.. :-)
Deci hai sa vorbim constructiv conform titlului, de altfel interesant:  Dj incepatori, Totu ce trebuie sa stii pentru a deveni "a good DJ"

#54
nutumdp

nutumdp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.08.2006

View PostLyvyoo, on Mar 9 2007, 21:15, said:

Un DJ incepator daca se uita in posturile voastre "back to back" o sa schimbe topicul cu siguranta! Va propun, pentru binele poporului si al tovarasilor cititori, sa treceti disputele personale pe mesaje private! Daca eram moderator stergeam jumatate din cate s-au scris pana acum... dar apoi eram acuzat de dictatura.. :-)
Deci hai sa vorbim constructiv conform titlului, de altfel interesant:  Dj incepatori, Totu ce trebuie sa stii pentru a deveni "a good DJ"

1. SA ITI PLACA MUZICA
2. SA ITI PLACA APARATURA
3. SA SIMTI INTODEAUNA CEEA CE II PLACE PUBLICULUI
4. SA FII TU INSUTI!!!!!!!!
(multi stiu la ce ma refer aici)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate