Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Nintendo WII

- - - - -
  • Please log in to reply
471 replies to this topic

#37
senior_motan

senior_motan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.06.2007
Wii in romania

Attached Files



#38
SunDy

SunDy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.06.2007
Mi-am luat si eu! E super :bigwhitegrin: .Am deja febra musculara.Dar vreau sa stiu si eu ceva? De unde pot gasi un nintendo wi-fi Adaptor?,ca eu am internet prin cablu(RDS)

#39
dj-spaniolul

dj-spaniolul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 28.07.2006
Tocmai ce mi am luat si eu.....si am o gramada de intrebari... :lol:   ...cine se pricepe foarte bine ?...sa imi dea un id de mess pe privat.....

#40
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
In ritmul actual al vanzarilor, se estimeaza ca in 8 saptamani wii depaseste xbox360, la numarul de unitati vandute
http://vgchartz.com/

#41
vtnt

vtnt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.02.2007
Wii rules!  Wii Sports e foarte bun pt cine vrea sa traspire putin prin casa. E adevarat ca poti juca si doar din incheietura dar nu la orice joc si daca vrei feeling te misti. Cum l-am luat l-am si modat. am deja 25 de joace (torentii sa traiasca!). Mortal Kombat Armaghedon si Mario Strikers Charged sunt guaranteed fun la dublu! La fel Excite Truck.. Neaparat cel putin un set de controllere extra pentru prietenii in vizita!  controlul e mai dificil pentru FPS-uri dar te obisnuiesti. Oricum se pare ca atunci cand va aparea Metroid Prime 3 va avea si un control mult mai bine adaptat pentru Wiimota.  Cel mai tare joc pana acum mi se pare Zelda-Twilight Princess (veteranii nintendo stiu dc ;) ) Acum astept sa-mi vina GameCube controllerul din State ca sa joc si joace mai vechi (Super Metroid, Mario 64, Zelda -Ocarina of Time, Mario Kart sunt jucabile oricand).  E adevarat ca exista o gramada de jocuri debile dar si titluri bune se gasesc
Eu sincer nu inteleg goana asta dupa grafica. Gameplay-ul ar trebui sa primeze.. Lumea a uitat cand se juca Heroes2 sau Monkey Island sau Caesar sau chiar Doom/Quake si grafica nu era prea cizelata dar te tineau cu zilele in fata calculatorului acele jocuri.

Concluzia mea este: pentru feeling, implicare si raport calitate/pret WII este cea mai buna consola. Pentru grafica de ultima generatie,blu-ray, sandwich maker si altele PS3 sau Xbox

#42
kAtA_ssj6

kAtA_ssj6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.08.2007
" Nintendo Wii " este cea mai buna consola de jocuri dupa numarul vanzarilor si resurse. Grafica este exceptionala si spre deosebire de modelele PS, poti juca chiar si in MOD 5 .
daca doriti sa nul cumparati incercati-l pe pc .
tot ce va trebuie este un emulator si niste ROM-uri sau jocuri pe care sa le loadati cu emulatorul.
gasiti foarte multe ROM-uri pe torrentz (fiecare are cam 4GB) si emulatorul il puteti lua dp www.emu-zone.com

#43
ionutflorina

ionutflorina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.02.2007

View Postbooble, on Jan 10 2007, 18:42, said:

salut

am posibilitatea sa-mi cumpar un nintendo wii din statele unite si inainte sa dau banii pe el ($ 250) as dori sa va pun niste intrebari:
1)daca o sa-mi funtioneze in romania pe tv-utile noastre

2)daca imi cumpar si jocuri din state o sa-mi mearga in romania?

3)daca imi cumpar jocuri din romania o sa-mi mearga pe wii?
multumesc
1 - nu garantez
2 - da
3 - nu

#44
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View PostkAtA_ssj6, on Aug 10 2007, 20:28, said:

Grafica este exceptionala
mda...inseamna ca n-ai vazut cum arata un joc pe xbox360 sau ps3.aia e grafica exceptionala.

#45
ce_vina_avea_sarmana_oaie

ce_vina_avea_sarmana_oaie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 17.03.2007
care e jocul vostru preferat pe Wii?
Eu in ultimul timp am descoprit Tiger Woods Tour 2008.  E bestial. te simti chiar ca pe un teren de golf. Am inteles ca apare luna asta Fifa 08. Sunt curios cum o sa-l translateze pe consoala.

#46
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 05.10.2005
Salut
Daca sunteti sau stiti pe cineva din oradea care se pricepe la partea electronica dintro consola wii va rog sami lasati un msg.Mi sa stricat ceva si caut pe cineva sa ma ajute.

#47
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View PostSrachi, on Oct 19 2007, 15:02, said:

Salut
Daca sunteti sau stiti pe cineva din oradea care se pricepe la partea electronica dintro consola wii va rog sami lasati un msg.Mi sa stricat ceva si caut pe cineva sa ma ajute.

explica care e problema. poate te putem ajuta.

#48
bivi

bivi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 08.03.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MFoyp71xw3w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
lol... i take the cute one ;)

#49
vlad_stefan

vlad_stefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 28.10.2007
Sunt interesat de cumpararea unui nintendo wii care mi se tare foarte distractiv. Are memorie interna sau trebuie sa ii iau card ? Am de ales intre un ps2 sau un wii si sunt tare confuz. Am un prieten care si-a luat ps2 ... nici de reprosat , jocuri misto , grafica buna , ieftin si se gasesc majoritatea jocurilor. La wii telecomenzile sunt wireless ? Costurile ar fi cam asa : Ps2   - 450 roni , joystick (suplimentar) - 60 , card 8mb - 60 , modchip - 150 total - 720. Mi se pare cam mult pt o consola destul de veche dar care e durabila . Nintendo wii- 900 , remote (suplimentar) -200 , modchip - 100 total -1200. O diferenta ar fi ca la ps2 pastrez garantia ( modare prin cd ) dar la wii ... pas.  Astept un raspuns !

Multumesc mult!

#50
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View Postvlad_stefan, on Nov 12 2007, 03:08, said:

Sunt interesat de cumpararea unui nintendo wii care mi se tare foarte distractiv. Are memorie interna sau trebuie sa ii iau card ? Am de ales intre un ps2 sau un wii si sunt tare confuz. Am un prieten care si-a luat ps2 ... nici de reprosat , jocuri misto , grafica buna , ieftin si se gasesc majoritatea jocurilor. La wii telecomenzile sunt wireless ? Costurile ar fi cam asa : Ps2   - 450 roni , joystick (suplimentar) - 60 , card 8mb - 60 , modchip - 150 total - 720. Mi se pare cam mult pt o consola destul de veche dar care e durabila . Nintendo wii- 900 , remote (suplimentar) -200 , modchip - 100 total -1200. O diferenta ar fi ca la ps2 pastrez garantia ( modare prin cd ) dar la wii ... pas.  Astept un raspuns !

Multumesc mult!

oh...e cam greu ... sa incep cu ce e mai usor. normal ca la wii controlllerul e wireless.
zi-ne ce jocuri iti plac mai mult? ps2 are o colectie mult mai mare de jocuri de toate felurile si desigur multe super tari. dar daca iti place funul atunci wii-ul e de tine.

#51
vlad_stefan

vlad_stefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 28.10.2007
mai ... imi plac jocurile de sport dar si de actiune ... nu joc strategie. Wii e cam scump ... sa vad cum stau financiar dar merita

#52
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
De curand informanduma de la niste prieteni si colegi de munca am hotarat sa-mi cumpar o consola Wii.Toata lumea o lauda si eram curios sa vad daca e atat de tare.Am cautat 1 luna dar se parea ca stocul se epuizase si nu mai primeau console pe nicaieri fiind foarte cautate in intreaga Europa.Si printr-o greseala a mai gasit una la un magazin Carrefour era expusa dar nu conteaza asta.Vreau sa mentionez ca este mai mult decat tare.In seara cand am cumparat-o eram foarte obosit ajungand la ora 23 acasa si am stat pana la ora 3 noapte si m-am jucat incontinuu.Pentru cine se mai intreaba daca merita eu zic ca merita fiecare banut pe care l-am dat

#53
David_boss

David_boss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.11.2007
Am Wii dar imi trebuie POP Rival Swords

#54
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
De ce trebuie neaparat un Wi-Fi adaptor, cand poti sa iti pui un Router Wireless sau un Access Point. Am legat pana acum PSP, Wii la ele fara probleme, doar sa fie pe standardul cerul de placa wireless si bineinteles sa se tina cont si de nivelul de criptare ales ca poate unele nu stiu. Momentan am PS2 si PSP, pare atractiva consola, am apucat sa joc si eu Wii Sports. Ce ma atrage cel mai mult sunt jocurile exclusive, gen Mario, Zelda, care merita jucate. Daca ar fi dupa mine as lua PS3 si Wii pentru ca fiecare au ceva aparte. Ciao si numai bine. B)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate