Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Kaspersky Internet Security

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
^too_hot

^too_hot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.10.2006
Exista vreo optiune la Kaspersky Internet Security  sa pun DC++ LA excepti? sa nu ma mai intrebe mereu allow am firewall(anti-hacker) la optiunea training mod.Imi spune sa dau allow la o gramada de adrese pt DC++.

Edited by ^too_hot, 19 November 2006 - 16:02.


#2
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Tot tu ai mai deschis un topic legat de Kaspesky aici: http://forum.softped...howtopic=183317 Puteai fie sa postezi tot acolo!

Poti sa faci ce vrei intrand la settings in antihaker unde dai add la ce aplicatie vrei si acolo dai allow.

#3
^too_hot

^too_hot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.10.2006
Poti sa faci ce vrei intrand la settings in antihaker unde dai add la ce aplicatie vrei si acolo dai allow.
[/quote]
Am intrat la settings  si e selectat allow dar degeaba tot asa imi apare"Outbound UDP packet DC++ action This adress allow" cu ip-uri diferite si trebuies sa dau allow la fiecare user care e pe DC++ cred.

Edited by ^too_hot, 19 November 2006 - 16:24.


#4
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Tot la AntiHacker sub bifa de enable firewall ai mai multe optiuni. Prima de sus e Block all, cea de jos e Alow all. Muta butonul cat mai jos, chiar si pana la alow all! La mine e pe allow all si ma avertizeaza doar cand sunt atacuri, scanari de ip etc

#5
^too_hot

^too_hot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.10.2006

View Postwebsitefinder, on Nov 19 2006, 17:07, said:

Tot la AntiHacker sub bifa de enable firewall ai mai multe optiuni. Prima de sus e Block all, cea de jos e Alow all. Muta butonul cat mai jos, chiar si pana la alow all! La mine e pe allow all si ma avertizeaza doar cand sunt atacuri, scanari de ip etc
La inceput era pe Low security si apoi m-am gandit sa ridic gradul ca sa fiu mai bine protejat si am dat la Training mode, akum l-am dat tot la setarea initiala Low security si nu mai apare.

Daka instalez Zone Alarm Pro firewall-ul doar trebuie sa dezactivez firewall-ul Anti-Hacker de la Kaspersky ?

Edited by ^too_hot, 19 November 2006 - 17:56.


#6
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Nu, dar trebuie configurat si ZA sa lase programele respectiva sa comunice cu netul...

#7
^too_hot

^too_hot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.10.2006

View Postwebsitefinder, on Nov 19 2006, 18:28, said:

Nu, dar trebuie configurat si ZA sa lase programele respectiva sa comunice cu netul...
Consuma multe resurse Zone Alarm Pro?

#8
^too_hot

^too_hot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.10.2006

View Postwebsitefinder, on Nov 19 2006, 17:07, said:

Tot la AntiHacker sub bifa de enable firewall ai mai multe optiuni. Prima de sus e Block all, cea de jos e Alow all. Muta butonul cat mai jos, chiar si pana la alow all! La mine e pe allow all si ma avertizeaza doar cand sunt atacuri, scanari de ip etc
Sti cum trebuia fakut ,nu trebuia sa schimb nivelul la firewall(Anti-Hacker) cand iti apare allow apare The adress si in locul ei selectezi Any activity si nu te mai deranjeaza, asa am facut eu si nu imi mai apare n ferestre de allow pt DC++ :)

Edited by ^too_hot, 21 November 2006 - 21:03.


#9
marius_spawn_05

marius_spawn_05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.12.2006
am si eu o intrebare este bun nod32???
ca eu m-am interesat si am vazut si eu ca nod32 este peste kaspersky la amprenta pusa pe calc la virusi detectati si mai era la ceva
acum va intreb merita sa mi-l instalez sau o sa am probleme cu el ast un rasp curand ca nu mai am mult trial la kaspersky

#10
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Ai dat un search inainte??? Sau macar ai mai citit 2-3 topicuri pe aici?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate