Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Detalii plata Neogen

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#1
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Salut, intrucat in curand vreau sa imi scot prima suma de bani castigata cu Neogen, ma intereseaza sa stiu exact pasii pe care trebuie sa ii fac. Si ma refer aici la plata impozitelor. Vad ca imi dau sa descarc un model dar ei cum apuca sa il semneze ?! Pe langa cei 10% din suma totala pe care o retin ei, mai trebuie sa mai platesc ceva ?! Ce e cu acel impozit total care se recalculeaza la sfarsitul anului calendaristic ?! Eu am venituri doar de la Neogen sa zicem, mai trebuie sa mai platesc la sfarsitul anului un alt impozit ?! Declaratia aia de venit , ce e cu ea ? Unde o depun, de unde o iau ?! Cam astea ma intereseaza. Pas cu pas ce trebuie sa fac. Multumesc

#2
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Cf. legislatiei actuale impozitul este de 16%, deci tu mai trebuie sa platesti 6%.
Iti vin hartiile acasa :)

Edited by FireEyes, 17 November 2006 - 14:34.


#3
unitedhouse

unitedhouse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 14.12.2005
nu descarci tu nimic de pe site..chiar daca asa arata...ei iti vor trimite prin posta 3 exemplare. din care 1 il semnezi si il trimiti pe aceeasi adresa la neogen.  al 2lea teoretic ar trebui sa il duci la reg comertului sau la camera de comert numai stiu exact... unde ar trebui sa achiti si taxele pt banii primiti..insa ce pot sa iti zic chiar neogen mi-a recomandat ca nu e obligatoriu sa duc acel exemplat pt platirea taxelor...acu depinde si ce suma de bani ai de ridicat de la ei...daca ai peste 50 mil du-te si declara...daca nu stai calm:) ...fie dupa ce ei vor primii foaia semnata de tine ...iti vor baga bani in cont in scurt timp....cam atat:)

#4
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Ok, multumesc pentru raspunsuri. Nu am 50 de milioane :) Nu as fi avut curajul sa las 50 de milioane pentru prima plata. Cat despre plata taxelor as prefera sa ma duc sa le platesc. Decat sa ma trezesc peste nu stiu cati ani ca ma pune fiscul sa platesc retroactiv nu stiu cati bani .. mai bine acum

#5
[urban]

[urban]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 08.11.2006
Si daca nu ai 18 ani nu poti apela la servicile neogen? Eu am 1 card junior de la BRD, si un MasterCard de la BT (pe numele mamei). Pot face ca banii sa ajunga in contul de la Junior?

#6
unitedhouse

unitedhouse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 14.12.2005
daca neogen nu face "gura" adaugi codu iban de la respectivul cont in sectiunea de plata si iti vin banii  daca nu :) facem o manevra :D dai comision si aduci bani pa contu meu ;)

#7
dade

dade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 10.03.2006
Personal nu folosesc dar la un google mic a iesit asta

#8
MisterM

MisterM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 24.09.2004
Cu liniute :)
- la prima plata generata de un asociat, se trimite un email cu detalii de plata plus un contract in doua exemplare care trebuie semnat (sau eventual stampilat), iar un exemplar trebuie trimis inapoi. Cand acel exemplar ajunge inapoi la Neogen, se face plata in contul bancar furnizat la detalii plata.
- contractul se trimite (incepand din acest an) in 2 exemplare. Un exemplar nu mai trebuie depus nicaieri pentru ca Neogen depune declaratiile fiscale si plateste 10% impozit pentru fiecare asociat. Restul de 6% posibil sa va vina odata cu recalcularea impozitului, insa primiti o instiintare in acest sens (teoretic).
- daca nu ai inca 18 ani, poti sa adaugi la Detalii plata numele si datele de plata a altei persoane. Iti recomand sa fie un parinte sau un prieten in care chiar ai incredere, ca sa nu o patesti.
- neogen plateste asociatii cuminti :)

#9
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Cam in cat timp dupa ce am activat plata ar trebui sa primesc contractele prin posta ? Nu de alta dar deja au trecut 6 zile si inca nu am primit nimic.

#10
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
Am experimentat Neogen de aproape un an...
In primele 4 luni am castigat cam 3 milioane... cu un site de peste 100.000 de vizitatori unici / saptamana (conform trafic.ro).
Pe urma am inceput sa pricep ce vrea Neogen de la vizitatori si invers...
Acum castig aproape 500.000 / zi... (cu o rata mai scazuta in weekend)
Ce trebuie tu sa inveti din toate acele certuri e ca n-o sa-ti primesti banii certandu-te cu un angajat pus sa reprezinte telefonic o firma...
Fa-ti un site bun pentru sistemul Neogen!
Nu-ti amesteca reclamele Neogen cu Adsense sau alte reclame! (mai bine le pui pe pagini separate).
Nu atrage atentia in mod voit asupra reclamelor! Fii finut in incercarea de a integra reclama in continutul site-ului. Evita culorile taioase si excesiv-repetative... Fii la curent cu contractele in derulare ale Neogen (si desi nu se face o reclama contextuala) cheama-ti vizitatorii oferind informatii apropiate de acestea...

Succes!

#11
attempt

attempt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 03.05.2005
Sa fiu sincer nu stiu ce optimizare ai, daca ai traficul pe care il spui. Inseamna ca ai 400.000 de vizitatori unici pe luna, de unde iese ca vreo 10.000 de vizitatori pe zi iti fac 500.000 de lei. E ok dar sistemul neogen tot prost ramane deoarece tu nu ai eficientizat nimic, doar ai multiplicat cea ce are toata lumea.

Cam toti au aceasta rata de click, bafta ta e ca ai un trafic foarte mare.
Numai bine.

Edited by attempt, 24 November 2006 - 11:59.


#12
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005

View Postdlh, on Nov 23 2006, 16:47, said:

Cam in cat timp dupa ce am activat plata ar trebui sa primesc contractele prin posta ? Nu de alta dar deja au trecut 6 zile si inca nu am primit nimic.


la vro 2 3 sapt:)

View Postsoul4blade, on Nov 24 2006, 00:00, said:

Am experimentat Neogen de aproape un an...
In primele 4 luni am castigat cam 3 milioane... cu un site de peste 100.000 de vizitatori unici / saptamana (conform trafic.ro).
Pe urma am inceput sa pricep ce vrea Neogen de la vizitatori si invers...
Acum castig aproape 500.000 / zi... (cu o rata mai scazuta in weekend)
Ce trebuie tu sa inveti din toate acele certuri e ca n-o sa-ti primesti banii certandu-te cu un angajat pus sa reprezinte telefonic o firma...
Fa-ti un site bun pentru sistemul Neogen!
Nu-ti amesteca reclamele Neogen cu Adsense sau alte reclame! (mai bine le pui pe pagini separate).
Nu atrage atentia in mod voit asupra reclamelor! Fii finut in incercarea de a integra reclama in continutul site-ului. Evita culorile taioase si excesiv-repetative... Fii la curent cu contractele in derulare ale Neogen (si desi nu se face o reclama contextuala) cheama-ti vizitatorii oferind informatii apropiate de acestea...

Succes!

as fi prea curios daca te as intreba care e siteul:) dar te intreb ce domeniu de activitate ai?

#13
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
2,3 saptamani ? :) uau , nici la AdSense nu dura atat, si ei mai sunt si din SUA. Chiar asa multa treaba au de pot trimite contractele alea doar dupa 3 saptamani ?

#14
tentis

tentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 24.07.2006

View Postacidhouse, on Nov 24 2006, 18:31, said:

la vro 2 3 sapt:)
as fi prea curios daca te as intreba care e siteul:) dar te intreb ce domeniu de activitate ai?


Exagereaza si el putin (cam mult) :).

Singurele siteuri din reteaua neogen care au "cel putin 100.000 unici/sapt conform trafic.ro) sunt itbox.ro si atac-online.ro care nu sunt ale lui.

Concluzia o trage fiecare.

Bafta!

#15
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
prima data e mai greu:) ca pe urma mere rpd:) poate ai banii pana la craciun :> sa ai si tu de un brad si un picior de porc :))

#16
altrixd

altrixd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 22.10.2004

View Postacidhouse, on Nov 26 2006, 18:12, said:

prima data e mai greu:) ca pe urma mere rpd:) poate ai banii pana la craciun :> sa ai si tu de un brad si un picior de porc :))

Asa este, prima data este mai greu, dupa aceea maxim intr-o saptamana iti vireaza banii in cont.

#17
zmeutz

zmeutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 25.07.2006
cam cat castigati pe luna la neogen? aproximativ...

#18
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Tocmai am primit contractul de la Neogen. Nu a durat chiar asa mult pana la urma :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate