Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Vacanta în nordul Moldovei - Bucovina

- - - - -
  • Please log in to reply
330 replies to this topic

#37
a_1

a_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 22.06.2006
Incerc si aici:
Imi poate recomanda cineva o cazare la preturi rezonabile in Vatra Dornei nu foarte departe de telescaun (am auzit ca partia de la telescaun e cea mai lunga din tara)? Multumesc anticipat.

#38
FlorinAndrei

FlorinAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 08.10.2007
Iti recomad Vila (Pensiunea) Simina, este la circa 100 de m de telescaun

Asta vara cazarea era 100 de lei camera, iar mancarea la restaurant foarte buna si destul de ieftina

Distractie placuta :-)

View Posta_1, on Jan 15 2008, 04:49, said:

Incerc si aici:
Imi poate recomanda cineva o cazare la preturi rezonabile in Vatra Dornei nu foarte departe de telescaun (am auzit ca partia de la telescaun e cea mai lunga din tara)? Multumesc anticipat.


#39
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Cum e vremea prin Vatra Dornei? Care e starea părtiilor? Am programată o excursie joi și vreu să știu dacă am ce face (dacă pot să skiez... că pentru asta merg)

#40
mari_25ro

mari_25ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.06.2008
daca mergeti la vatra dornei ocoliti pensiunea cris...gazde neprimitoare,reci...si care pun...culmea copii sub un an la socoteala...ni s-a spus ca si ei consuma apa.....ocoliti deci aceasta pensiune...unde patronul e putin..............si nicidecum descrierea de pe site-uri nu se potriveste cu realitatea :puke:  :puke:  :puke:  :puke:

va recomand insa pensiunea Casa di David

Edited by mari_25ro, 25 June 2008 - 23:04.


#41
JustMe2007

JustMe2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 19.03.2007
Un copy-paste tot de pe forum (scris de mine acum cateva zile):

Pensiunea Franz Joseph din Vatra Dornei m-a dezamagit.

Nu corespunde deloc descrierii pompoase, camerele nu par renovate recent iar mobilierul este vechi, sau foarte vechi, usile nu se inchid, covoarele sunt murdare/patate, in prima seara nu am avut apa calda, iar ceea ce a pus capac a fost faptul ca in frigider am gasit mancare stricata, cand l-am deschis m-a izbit un miros ingrozitor pe care l-am suportat pana a doua zi cand a venit camerista. Nu am pretentii exagerate, treceam cu vederea vechiturile, dar macar curatenie sa fi fost.

Am optat pentru cazare si mic dejun, dar nu a fost bufet suedez cum credeam, ci alegeam mancarea de la restaurantul hotelului (unde preturile nu sunt tocmai mici) si trebuia sa ne incadram 2 persoane in 20 RON. Mereu am depasit suma si plateam extra, dar intr-o zi am comandat de 17 ron si nu ne-a mai spus nimeni ca mai putem comanda ceva. Restaurantul arata bine, dar cand m-am uitat cu atentie am vazut ca platourile de pe masa (pe care se asezau farfuriile cu mancare) erau nespalate, aveau urme de mizerie si de cesti de cafea.

Ce ne-a placut a fost locatia, in zona hotelurilor de langa parc si foarte aproape de centru. Atat.

#42
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
nu va cazati in vatra dornei la hotelurile: bradul si caliman(e un complex)
demult nu am mai intalnit asa servicii proaste si camere mizere la un hotel de 3 stele, declarate ca eu ii dau max 2.
daca vrea cineva mai multe detalii(si poze) pe pm.

#43
wondermoshu

wondermoshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 24.03.2008
salutare!
cine a mai trecut in ultima vreme pe la cabana zugreni?
as vrea sa petrec un weekend acolo si nu am mai fost de ani buni; preturi, camere...eventual alte detalii.
va multumesc mult, o zi buna!

#44
padurarul

padurarul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.07.2008
Salutare,

Am vrea sa facem rezervare la aceasta pensiune din Voronet, inainte totusi as dori ceva informatii despre pensiune (conditii de cazare,cum este mincarea) sau despre alte locuri de cazare din aceiasi zona.
Multumesc

#45
mlct1

mlct1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 03.05.2007
Salutare!
Am auzit ca in judetul Suceava sunt inundatii.Sunt si in Vatra Dornei?
Va rog sa imi raspundeti urgent.
Multumesc.

#46
bogdanpaul

bogdanpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.11.2007

View Postmlct1, on Jul 27 2008, 23:49, said:

Salutare!
Am auzit ca in judetul Suceava sunt inundatii.Sunt si in Vatra Dornei?
Va rog sa imi raspundeti urgent.
Multumesc.

Inundatii sunt pe raurile Suceava , Siret si Prut. Niciunul din astea nu trece prin Vatra Dornei asa ca stai linistit.

#47
mlct1

mlct1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 03.05.2007

View Postbogdanpaul, on Jul 28 2008, 14:24, said:

Inundatii sunt pe raurile Suceava , Siret si Prut. Niciunul din astea nu trece prin Vatra Dornei asa ca stai linistit.
multumesc

#48
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,951
  • Înscris: 05.01.2008
Am ajuns din Vatra Dornei.M-am cazat la vila Zimbrul de 2 * .E curata,gazda super primitoare singurul minus e mobilierul cam vechi,dar nu mirosea a nimic.Camera e mare si spatioasa are o curte cu balansoare.o nebunie.
Am vizitat mai multe pensiuni si vile printre care vila Caprioara .Oribil,mizerie nici gratis nu stateam acolo.Are cica baie proprie dar chiuveta e in camera.Cand a vazut ca nu ne convine camera ne-a urat sa ne dam banii la pensiunea/vila Alpin.O reactie de femeie isterica.

#49
GToma

GToma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.04.2008

View Postwondermoshu, on Jul 11 2008, 16:06, said:

salutare!
cine a mai trecut in ultima vreme pe la cabana zugreni?
as vrea sa petrec un weekend acolo si nu am mai fost de ani buni; preturi, camere...eventual alte detalii.
va multumesc mult, o zi buna!

Cabana Zugreni este pentru mine cea mai proasta alegere posibila... Ultima data cei de acolo au umplut paharul... Trateaza clientii ca pe niste hoti potentiali, in stilul, daca nu iti convine, treaba ta, nu mai veni... Veneam dinspre Cluj, adastasem pentru o noapte in drum spre Iasi... La plecare m-au intrebat daca am predat camera cameristei... Care nu o vazusem pina atunci... "Credeti ca asa merge? Daca ati furat un prosop, o scumiera sau un pahar... Eiiii..." Am urcat din nou sus unde am cautat o doamna camerista, care a intrat si s-a uitat pret de 2-3 secunde "peste" camera... Apoi am coborit la asazisa receptie, unde mi s-a dat verde sa pot achita costul camerei si  sa imi iau actul de identitatea retinut la receptie...

Poate sa poleiasca tovarasii Zugreniul, nu mai calc acolo... Acum doi ani am avut un eveniment de organizat in zona care includea rafting pe Bistirita. Mi s-a propus cabana Zugreni de catre firma organizatoare cu care lucram. Am preferat sa inchirez citeva etaje la Best Western in Gura Humorului si sa ne deplasam cu citeva autocare acolo...

Aviz amatorilor!

#50
luciamanta

luciamanta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.01.2008
Buna ziua. Va rog frumos să-mi spuneti, dacă aveti cunostinta de agenții serioase de turism din Romania care să organizeze excursii de 2 zile în tara. De asemenea, as dori sa aflu numele unor agentii de pelerinaj sau a unor manastiri si/sau biserici care pot efectua pelerinaje in tara. Va multumesc mult si va doresc sanatate, fericire si o viata implinita! Cu drag, Lucia Manta.

#51
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.06.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h9TBDmegZ6k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bistrita,Pingarati,Durau,Secu,Sihla,Sihastrie,Neamt,Agapia,Varatec,Humor,Voronet
,Moldovita,Sucevita,Putna,Patrauti,Dragomirna,Probota

#52
Ari

Ari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.02.2006

View Posta_1, on Jan 15 2008, 04:49, said:

Incerc si aici:
Imi poate recomanda cineva o cazare la preturi rezonabile in Vatra Dornei nu foarte departe de telescaun (am auzit ca partia de la telescaun e cea mai lunga din tara)? Multumesc anticipat.


Nu stie nimeni o cazare decenta (curatenie, amabilitate, mancare buna) la Vatra Dornei ? Eu as prefera aproape de partie, as vrea sa merg cateva zile la ski .

Multumesc anticipat !

#53
AlinaAndreea

AlinaAndreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.09.2008

View PostAri, on Jan 8 2009, 17:13, said:

Nu stie nimeni o cazare decenta (curatenie, amabilitate, mancare buna) la Vatra Dornei ? Eu as prefera aproape de partie, as vrea sa merg cateva zile la ski .

Multumesc anticipat !

Noi mergem doar la Pensiunea Corina. Super curat, gazda foarte amabila, partia trece chiar prin curtea pensiunii, plus ca peisajul e de vis (se vede toata Vatra Dornei de la geam). Nu stiu daca se serveste si masa, noi am mers mereu la facut gratare, dar sunt o multime de optiuni in zona pentru asta.
Pensiunea Corina

PS Am fost si la Pensiunea Eli-Oti (sau ceva de genul)...camere mari, curate, doar ca pe geam vezi hotelul de vis-a-vis de pensiune

Edited by AlinaAndreea, 14 January 2009 - 14:00.


#54
ralnied

ralnied

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.02.2009
Vila Rarau - la intrarea in parc, unele camere au vedere spre partie. Partia e la cativa metri.
Pretul era 1.000.000 in vara. Conditii ff bune. Nu stiu mancarea cum este, pentru ca nu am mancat acolo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Bing (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate