Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Vacanta în nordul Moldovei - Bucovina

- - - - -
  • Please log in to reply
330 replies to this topic

#325
byteworks

byteworks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 04.04.2003

Quote

Intre Iasi si Tg Frumos parca era si Ruginoasa cu palatul lui Cuza.

Si renovat recent pe deasupra, doar ca e intre Targu Frumos si Pascani.

Edited by byteworks, 24 April 2014 - 19:49.


#326
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,388
  • Înscris: 14.11.2005
Mersi frumos de sugestie, chiar am sa o urmez! Am mai vazut pe traseu ca ar fi in Harlau un muzeu al vinului si viei.
----
Si daca tot  s-a inceput cu sugestiile, cam ce ar fi de vizitat in Iasi, Botosani, Suceava, Radauti sau intre aceste orase?

Edited by Moon_Fire, 26 April 2014 - 09:58.


#327
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
In botosani nu prea ai mari lucruri, poate manastirea popauti, manastirea si schitul vorona (24km), complexul eminescu ipotesti (10km)
radauti, biserica lui bogdan voda, manastirea bogdana si gradina zoologica. marginea, la 10km.

Edited by slai, 26 April 2014 - 10:09.


#328
tata123

tata123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 04.07.2008

View Postslai, on 26 aprilie 2014 - 10:05, said:

In botosani nu prea ai mari lucruri, poate manastirea popauti, manastirea si schitul vorona (24km), complexul eminescu ipotesti (10km)



Probabil ca in comparative cu alte judete obiectivele din jud. Botosani par neinsemnate.....
Totusi nu e adevarat.....sa nu uitam ca este un judet al geniilor.
Pe langa cele enumerate mai sus ar fi: Manastirea Cosula (galbenul de Cosula), M-rea Zosin, M-rea Oneaga, Monumentul de la Flamanzi, Centrul vechi al orasului Botosani (grupul statuar <Compania de mitraliere a maiorului Ignat>, cuptoarele medievale, Muzeul de istorie, Casa memoriala Nicolae Iorga, biserica Uspenia - locul botezului lui Eminescu, Biserica Sf. Gheorghe), M-rea Agafton, biserica de lemn din Hiliseu-Crisan (gardul cu statui) etc.....

#329
alinacristina11

alinacristina11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.11.2014
Daca ajungi in Vatra Dornei iti recomand din toata inima Vila Iulia , o pensiune de 3 stele , acceptabila ca pret, cu gazde mai mult decat ospitaliere si cu o mancare traditionala bucovineana exceptionala. Lista de preturi actualizata , fotografii gasesti la ei pe site: www.vilaiulia.com . Eu am stat cazata cam 4 nopti la ei iar daca mai ajung prin zona mai mult ca sigur ca tot la ei ajung .

#330
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,211
  • Înscris: 24.05.2006
Du-te in bazar la SV, e un loc pitoresc si plin de farmec local.

#331
mi4me

mi4me

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 23.12.2015
Hello all, se apropie Craciunul si m-ar interesa o cabana in nordul Moldovei. Cei care ati fost, ce recomandati? Multumesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate