Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

proiectare mobila

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#19
smithsonius

smithsonius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 03.12.2007
Mi-a trebuit mult ca sa inteleg. Nu sunt Roman dar am impresia ca faceti multe eluzii in fraze. Proiectare mobila : am crezut ca se vorbea de CAD pe Windows Mobile sau altere. Exista si functioneaza (greu).

Deci "Proiectare DE mobila".

Trebuie un program de dessen 3D mecanic, individual : Autocad mechanical Desktop, sau Autocad Inventor (subutilizat). Sunt alte solutii care nu cunost de stil SolidEdge sau Microstation + modul de mechanica.

#20
macdonald

macdonald

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.03.2008
Pro100 full (soft design, proiectare, calculatii de pret,
lista debitare panouri + export lista debitare panouri, salvare subansamble
in librarie)
Pro100 showroom (soft design, proiectare, calculatii de pret,
lista debitare panouri + export lista debitare panouri, fara salvare
subansamble in librarie )
Nowy Roskroj (soft optimizare panouri, import lista panouri,
stock panouri, diagrame debitare, rapoarte, export resturi utilizabile,
etichete)

#21
ovidiu27

ovidiu27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.03.2008

View Postmacdonald, on Mar 11 2008, 21:04, said:

Pro100 full (soft design, proiectare, calculatii de pret,
lista debitare panouri + export lista debitare panouri, salvare subansamble
in librarie)
Pro100 showroom (soft design, proiectare, calculatii de pret,
lista debitare panouri + export lista debitare panouri, fara salvare
subansamble in librarie )
Nowy Roskroj (soft optimizare panouri, import lista panouri,
stock panouri, diagrame debitare, rapoarte, export resturi utilizabile,
etichete)
  apropo de pro 100 eu lucrez in el de vreun an si este nemaipomenit .. ...spune-mi si mie u exporti piesele intr-un program anume de debitare ...eu am pro 100 full ...dar nu stiu in ce program de optimizare sa export piesele

View Postcelmaitaretac, on Nov 25 2007, 16:16, said:

Nu exista nici o asemanare intre Paint si ProMobi. Daca lucrezi cu AutoCAD, probabil nu o sa gasesti nici o asemanare intre cele doua programe. ProMobi se adreseaza proiectantilor de mobila, nu desenatorilor. ProMobi nu stie sa faca altceva decat mobila si asta o face foarte rapid si foarte bine dupa ce te obisnuiesti cu el. Un training dureaza numai cateva ore, dupa care esti in stare sa proiectezi orice mobila doresti din pal si nu numai.
  eu lucrez cu pro moby..si nu este chiar atat de bun pe cat spui ..presupun ca u esti unul dintre cei care l-au creat ...mai aveti mult de lucru la el ...efectuezi prea multe drumuri in primul rand ca sa faci un print cu   desenul de executie si cu lista pieselor ...iar in al 2 lea rand spune-mi cum faci o piese pe semi rotund ...la scara ..in paint ?! asa cum face programul ...?

View Postovidiu27, on Mar 29 2008, 22:52, said:

apropo de pro 100 eu lucrez in el de vreun an si este nemaipomenit .. ...spune-mi si mie u exporti piesele intr-un program anume de debitare ...eu am pro 100 full ...dar nu stiu in ce program de optimizare sa export piesele


  eu lucrez cu pro moby..si nu este chiar atat de bun pe cat spui ..presupun ca u esti unul dintre cei care l-au creat ...mai aveti mult de lucru la el ...efectuezi prea multe drumuri in primul rand ca sa faci un print cu   desenul de executie si cu lista pieselor ...iar in al 2 lea rand spune-mi cum faci o piese pe semi rotund ...la scara ..in paint ?! asa cum face programul ...?
  facand o mica paralela intre promoby si pro 100 ...pro moby este depasit cu mult ...chiar dac folosesc pro moby pt executie ...sunt obligat ...regulile firmei ...dar cu pro 100 pot face si designul ...si proiectarea

#22
ovidiu27

ovidiu27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.03.2008

View Postantalis, on Nov 17 2006, 06:15, said:

Salut. Daca stiti cumva un program free sau pe bani pentru proiectare/ desenare mobila. Va multumesc!
    salut ..ma tenteaza anuntul tau...sunt un proiectant /designer in devenire(am 5 luni experienta in domneiu)    ma ocup de ambele si as vrea un castig suplimentar   lucrez in pro 100(pt design) si in pro moby(pt dat in lucru)...daca esti interesat lasa un mail la"[email protected]"

#23
agnessdesign

agnessdesign

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 02.07.2008
salutare la toata lumea...nu stiu daca sunt offtopic, sper sa nu...am vazut marturiile voastre despre aceste softuri...intr-adevar woodycad e super...dar, concret: ce soft este mai bun pentru amenajare (design interior) SI mobilier? sunt confuza pentru ca am vazut ca atat autocadul, 3d max si catia sunt foarte laudate...eu le-am "incercat" pe primele doua, e drept ca nu prea stiu sa le folosesc...dar am nevoie de un program in care sa fac totul de la zero pana la faza finala, sa asigur inclusiv iluminarea si randarea exclusiva pentru client, acele imagini 3d superrealiste pe care le vezi prin tutoriale...pe care sa-l folosesc? nu cred ca imi pot permite sa le invat pe toate trei dar daca aveti experienta sau cunostinte care lucreaza in domeniu, v-as fi recunoscatoare sa-mi recomandati un soft cu care s-o iau din loc si pe care sa ma bazez in totalitate...
am incercat cu home arhitect 2008 si chief arhitect dar sunt incomplete...le visez ca si soft, dar nu poti face mare lucru in ele; de ex. as fi vrut sa fac niste nise in perete (gipscarton) dar nu le pot modifica ulterior, mi le face la culoare cu peretele si nu le pot modifica nici cotele...plus alte chestii, tavane inclinate, scari din sticla, si alte "excentricitati" cu specific; ideea e ca in meseria mea, schitele 2d sunt pentru mine, clientului trebuie sa ii arat o reprezentare cat mai realista a ceea ce voi face...deci?
va multumesc anticipat

uite, din nou confuza, am intrat pe siteul nemetschek si am vazut prezentarile...printre altele: "Este solutia ideala pentru designerii de interior. Lucreaza ca modul integrat in Allplan (Modelare 3D) si pune la dispozitie o biblioteca complexa de elemente de interior - 2D si 3D. Crearea de noi obiecte este foarte usoara, acestea putand fi incluse in bibliotecile existente" ziceau ei acolo...eu ce fac pana la urma? mi s-a parut super acest AllPlan...dar voi astepta si sfaturile voastre...intotdeauna este bine sa mai pleci urechea si la cei invatati...
multumesc din nou

#24
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View Postagnessdesign, on Jul 6 2008, 23:35, said:

salutare la toata lumea...nu stiu daca sunt offtopic, sper sa nu...am vazut marturiile voastre despre aceste softuri...intr-adevar woodycad e super...dar, concret: ce soft este mai bun pentru amenajare (design interior) SI mobilier? sunt confuza pentru ca am vazut ca atat autocadul, 3d max si catia sunt foarte laudate...eu le-am "incercat" pe primele doua, e drept ca nu prea stiu sa le folosesc...dar am nevoie de un program in care sa fac totul de la zero pana la faza finala, sa asigur inclusiv iluminarea si randarea exclusiva pentru client, acele imagini 3d superrealiste pe care le vezi prin tutoriale...pe care sa-l folosesc? nu cred ca imi pot permite sa le invat pe toate trei dar daca aveti experienta sau cunostinte care lucreaza in domeniu, v-as fi recunoscatoare sa-mi recomandati un soft cu care s-o iau din loc si pe care sa ma bazez in totalitate...
am incercat cu home arhitect 2008 si chief arhitect dar sunt incomplete...le visez ca si soft, dar nu poti face mare lucru in ele; de ex. as fi vrut sa fac niste nise in perete (gipscarton) dar nu le pot modifica ulterior, mi le face la culoare cu peretele si nu le pot modifica nici cotele...plus alte chestii, tavane inclinate, scari din sticla, si alte "excentricitati" cu specific; ideea e ca in meseria mea, schitele 2d sunt pentru mine, clientului trebuie sa ii arat o reprezentare cat mai realista a ceea ce voi face...deci?
va multumesc anticipat

uite, din nou confuza, am intrat pe siteul nemetschek si am vazut prezentarile...printre altele: "Este solutia ideala pentru designerii de interior. Lucreaza ca modul integrat in Allplan (Modelare 3D) si pune la dispozitie o biblioteca complexa de elemente de interior - 2D si 3D. Crearea de noi obiecte este foarte usoara, acestea putand fi incluse in bibliotecile existente" ziceau ei acolo...eu ce fac pana la urma? mi s-a parut super acest AllPlan...dar voi astepta si sfaturile voastre...intotdeauna este bine sa mai pleci urechea si la cei invatati...
multumesc din nou
Biblioteci gasesti pe net si in archicad si revit. De facut e putin mai complicat. Din cate stiu eu, catia n-are program de proiectat mobila si nici de arhitectura. Bine, daca il sti poti face tot, dar e mai greu, n-are obiecte predefinite. N-am intalnit pana acum un program parametrizat de proiectare mobila.

#25
mariusneh

mariusneh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 28.06.2007

View Postagnessdesign, on Jul 6 2008, 23:35, said:

salutare la toata lumea...nu stiu daca sunt offtopic, sper sa nu...am vazut marturiile voastre despre aceste softuri...intr-adevar woodycad e super...dar, concret: ce soft este mai bun pentru amenajare (design interior) SI mobilier? sunt confuza pentru ca am vazut ca atat autocadul, 3d max si catia sunt foarte laudate...eu le-am "incercat" pe primele doua, e drept ca nu prea stiu sa le folosesc...dar am nevoie de un program in care sa fac totul de la zero pana la faza finala, sa asigur inclusiv iluminarea si randarea exclusiva pentru client, acele imagini 3d superrealiste pe care le vezi prin tutoriale...pe care sa-l folosesc? nu cred ca imi pot permite sa le invat pe toate trei dar daca aveti experienta sau cunostinte care lucreaza in domeniu, v-as fi recunoscatoare sa-mi recomandati un soft cu care s-o iau din loc si pe care sa ma bazez in totalitate...
am incercat cu home arhitect 2008 si chief arhitect dar sunt incomplete...le visez ca si soft, dar nu poti face mare lucru in ele; de ex. as fi vrut sa fac niste nise in perete (gipscarton) dar nu le pot modifica ulterior, mi le face la culoare cu peretele si nu le pot modifica nici cotele...plus alte chestii, tavane inclinate, scari din sticla, si alte "excentricitati" cu specific; ideea e ca in meseria mea, schitele 2d sunt pentru mine, clientului trebuie sa ii arat o reprezentare cat mai realista a ceea ce voi face...deci?
va multumesc anticipat

uite, din nou confuza, am intrat pe siteul nemetschek si am vazut prezentarile...printre altele: "Este solutia ideala pentru designerii de interior. Lucreaza ca modul integrat in Allplan (Modelare 3D) si pune la dispozitie o biblioteca complexa de elemente de interior - 2D si 3D. Crearea de noi obiecte este foarte usoara, acestea putand fi incluse in bibliotecile existente" ziceau ei acolo...eu ce fac pana la urma? mi s-a parut super acest AllPlan...dar voi astepta si sfaturile voastre...intotdeauna este bine sa mai pleci urechea si la cei invatati...
multumesc din nou


Nu cred ca vei gasi un raspuns la intrebarea - Ce soft este mai bun pentru amenajare (design interior) SI mobilier?
Mult timp am pierdut cautand raspuns la aceeasi intrebare. Recunosc nu l-am gasit. N-am sa enumar toate aplicatiile pe care le-am incercat de-a lungul timpului, lista este destul de mare, am sa ma rezum doar la cea pe care o folosesc momentan PRO100. O aplicatie geniala dupa parerea mea d.p.d.v. al usurintei in utilizare. Bineinteles, ca orice lucru pe lumea asta, are si minusuri... ce sa-i faci perfectiunea exista doar in idealurile noastre...
Spre exemplu tocmai am terminat forma bruta a unui micut proiect. Spun bruta pentru ca nu are culoare (clientul inca nu s-a decis asupra nuantei) n-are lumina, dar este un inceput de discutie nu sunt nevoit sa vand iluzii...

Zilele urmatoare poate si culoare...

Attached Files

  • Attached File  a.jpg   712.29K   367 downloads


#26
mariusneh

mariusneh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 28.06.2007
Hai sa mai exemplific cu vreo doua...

Attached Files



#27
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Arata bine, bine !
In ce poti sa exporti ?
Sau pot sa-i fac pereti ferestre usi acoperis , instalatii de apa si electrice, tot cu Pro 100 ?

Edited by ploiesteanu, 09 July 2008 - 06:08.


#28
mariusneh

mariusneh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 28.06.2007

View Postploiesteanu, on Jul 9 2008, 07:06, said:

Arata bine, bine !
In ce poti sa exporti ?
Sau pot sa-i fac pereti ferestre usi acoperis , instalatii de apa si electrice, tot cu Pro 100 ?

Din pacate PRO100 este o aplicatie fara interactiuni.
Singurul export pe ca il face este JPEG, de import nici nu se pune problema.
Fisierele cu care lucreaza sunt *.sto si *.meb. Cu putinele mele cunostinte din domeniul informaticii nu am reusit sa gasesc o modalitate de conversie a acestor fisiere in alte tipuri. Bdw, daca cineva a rezolvat aceasta problema sa posteze, cel putin pe mine m-ar ajuta. Si nu sunt singurele neajunsuri...
dar pentru o prezentare cat de cat fotorealista cred ca este ideal.

O alta aplicatie pe care o recomand este Woody 2.0 CADD a ucrainienilor de la InteAr.
Are marele avantaj ca importa fisiere *.3DS. Nu sta grozav la capitolul prezentare dar este beton pentru faza de executie. Ai senzatia ca ucrainienii au conceput aplicatia intr-o fabricuta de mobilier si n-au neglijat nici cel mai neinsemnat aspect. Deocamdata il buchisesc, pe viitor cred ca o sa-l folosesc.

Cele doua sunt aplicatii dedicate, numai pentru mobilier. Cred ca folosirea amandurora este o solutie rezonabila pentru proiectarea mobilierului si atat.

Pentru constructii, arhitectura recomand aplicatii dediate gen ArchiCAD, Nemetschek Allplan... dar las pe cei din domeniu sa-si dea cu parerea.

Edited by mariusneh, 09 July 2008 - 09:20.


#29
pro100

pro100

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.07.2008
va salut pe toti si imi pare bine ca folositi PRO100, dar cred ca nu il folositi la adevarata lui putere, in cele ce urmeaza o sa exemplific putin:
PRO100 este cel mai accesibil software 3D pentru proiecte de amenajări interioare și de mobilier. PRO100 este util în toate etapele fabricării mobilierului, ori de câte ori utilizatorul dorește să facă modernizări cu ajutorul tehnologiei computerizate. Puteți folosi softul PRO100 pentru a produce mobilă „din nimic”, a vă crea propriile cataloage, a vă planifica furnizorii și a vă susține programul de vânzări directe: în toate aceste faze programul vă oferă o vizualizare imediată, imagini din diverse unghiuri, calcule și rapoarte. Iată de ce software-ul nostru se dovedește util atât pentru firmele mici și showroomuri, cât și pentru producătorii mari care dețin lanțuri de magazine și fabrici. Ușurința în folosire (majoritatea operațiilor pot fi realizate cu mausul), viteza de lucru ridicată și posibilitatea de a introduce permanent schimbări în proiect ușurează mult activitatea producătorilor și vânzătorilor de mobilă.
...
posibilitatea de a produce diverse tipuri de proiecte (pentru bucătării, băi, garderobe, birouri...)
proiectare în 3D
vizualizare rapidă, de mare calitate în 3D
șapte vederi diferite combinate cu diverse modalități de afișare
interfață incredibil de accesibilă
posibilitatea de a crea cu ușurință cataloage de modele 3D
crearea și editarea ușoară a cataloagelor de texturi
posibilitatea de adaptare a programelor și cataloagelor la cerințele clientului
modul de stabilire a prețurilor precis și ușor de folosit
rapoarte de fabricație – listă de tăieturi, listă de elemente componente, consumuri de material
integrare cu Cut Optimiser (software de planificare si optimizare a debitării)
...
PRO100 este o aplicație complet independentă. Lucrul cu acest program este similar cu confecționarea efectivă a mobilierului – utilizatorul operează cu elemente (piese) de mobilier, pe care le aranjează în spațiul virtual ca și cum ar fi reale. Vă puteți crea propriile cataloage de piese, de mobilier gata și de materiale sau vă puteți folosi de cataloagele incluse în program. PRO100 este un instrument universal destinat producătorilor și proiectanților oricărui fel de mobilier –de bucătărie, de birou, de cameră, mobilier de construcție specială, mobilier de grădină, etc.… ( printre clienții noștri se numără chiar și proiectanți de șemineuri).
Majoritatea operațiilor de proiectare se realizează repede și ușor cu ajutorul mausului – ca și cum ați folosi un joc de cuburi. O altă facilitate o constituie barele de instrumente care cuprind câteva din comenzile cele mai importante, de exemplu deplasare la, flip, aliniere sau rotire. Fiecare element al proiectului are propria sa fereastră de caracteristici: denumire, dimensiuni, tip de material, încadrarea într-o anumită categorie de raportare, prețul, etc. Toate aceste caracteristici fac din acest program un instrument puternic care să fie de ajutor în munca de proiectare.
Interiorul proiectat poate fi afișat prin șapte vederi diferite (inclusiv în perspectivă). La fiecare vedere programul indică în mod automat dimensiunile. Sunt disponibile cinci modalități de vizualizare: reprezentare prin muchii, schiță, culori, texturi sau imagine realistă. La fiecare din aceste modalități puteți aplica diverse efecte, cum ar fi: efectul de semitransparență, conturarea sau umbrirea. Orice modificare se reflectă imediat în toate modulele programului – lista de componente, calculele și toate regimurile de vizualizare, inclusiv cea realistă. Amenajarea unei încăperi durează mai puțin de 20 de minute. La fiecare etapă de lucru puteți modifica după dorință orice modul, puteți adăuga sau elimina mânere, rafturi sau piese întregi de mobilier, sau puteți schimba culoarea pentru întregul proiect sau numai pentru o parte a acestuia, cu un simplu clic din maus. Toate aceste caracteristici fac din PRO100 un instrument de lucru perfect.
După ce un proiect a fost aprobat, deținătorii software-ului Nowy Rozkroj (CUT OPTIMIZER) pot transmite imediat datele pieselor și pot optimiza debitarea plăcilor. Astfel puteți proiecta un interior și imprima schițele finale de debitare fără a vă ridica din fața calculatorului.
...
http://www.ro.pro100.eu/
...
voi atasa si o lucrare, pentru a vedea concret cam ce poate sa faca pentru voi PRO100

Attached Files



#30
zoli60

zoli60

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 06.02.2007
Pentru Woody 2.0 CADD are cineva traducerea meniului in romana?
Am gasit tutoriale  si acolo meniurile sunt in romana iar eu cu engleza nu stau stralucit mai ales la termeni tehnici.

#31
agnessdesign

agnessdesign

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 02.07.2008
mda, foarte "simpatic" pro 100...da' nu poti sa amenajezi decat cate o camera  <_< ...pe mine m-ar fi ajutat daca as fi putut sa "trasez" ca in home arhitect...e super usor de folosit pro100...jos palaria pentru interfata si pfotorealisticul e fain, da' mai e de lucru la lumini, muuuult de tot...
voi ramane la home arhitect pana una alta...voi folosi pro100 pentru mobila...si sper sa ajung cumva, candva sa fac cursuri la nemtschek...daca gasesc asa ceva... :naughty:

#32
pro100

pro100

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.07.2008

View Postagnessdesign, on Jul 11 2008, 23:57, said:

mda, foarte "simpatic" pro 100...da' nu poti sa amenajezi decat cate o camera  <_< ...pe mine m-ar fi ajutat daca as fi putut sa "trasez" ca in home arhitect...e super usor de folosit pro100...jos palaria pentru interfata si pfotorealisticul e fain, da' mai e de lucru la lumini, muuuult de tot...
voi ramane la home arhitect pana una alta...voi folosi pro100 pentru mobila...si sper sa ajung cumva, candva sa fac cursuri la nemtschek...daca gasesc asa ceva... :naughty:


cu PRO100 poti construi, amenaja si mobila un palat, nu doar o camera - cat despre iluminat, putine softuri ofera ce poate sa ofere P100 la acest capitol;
marea diferenta este ca in PRO100 totul se face mult mai usor, plus ca ai pretul de cost (care banuiesc ca te intereseaza) de la fiecare caramida a cladirii pana la holtzsuruburile din mobila, afisat instantaneu.

banuiesc ca folosesti o versiune mai veche (sparta) si ea nu are toate posibilitatile ultimei versiuni

ultima versiune a lui PRO100 este 4.60 si este tradusa in romaneste

#33
agnessdesign

agnessdesign

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 02.07.2008
nu am varianta "sparta", da' nici n-am retinut ce versiune este...si am si spus ca este un programel super fain' cu o interfata extraordinar de usoara...voi achizitiona noua versiune cat de curand daca spuneti ca este mult mai completa...nu l-am criticat, am spus ca e grozav, dar imi trebuie mult mai multe, desi pe moment am spus ca este ok si il voi folosi la mobilier...

#34
electros

electros

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 07.01.2005

View Postpro100, on Jul 12 2008, 10:27, said:

ultima versiune a lui PRO100 este 4.60 si este tradusa in romaneste
Spui ca ultima versiune este 4.60 si este in limba romana dar pe pagina "http://www.ro.pro100.eu/" al carui link l-ai postat mai sus ultima varianta e 4.42 si e in engleza.
Spune-mi te rog de unde as putea descarca si eu un demo in lb. romana ?

#35
pro100

pro100

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.07.2008

View Postelectros, on Aug 3 2008, 14:02, said:

Spui ca ultima versiune este 4.60 si este in limba romana dar pe pagina "http://www.ro.pro100.eu/" al carui link l-ai postat mai sus ultima varianta e 4.42 si e in engleza.
Spune-mi te rog de unde as putea descarca si eu un demo in lb. romana ?


din pacate demo nu exista in romana

Attached Files



#36
mariusneh

mariusneh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 28.06.2007

View Postpro100, on Jul 12 2008, 10:27, said:

ultima versiune a lui PRO100 este 4.60 si este tradusa in romaneste

Sa-nteleg ca esti distribuitorul autorizat sau ma insel!
In orice caz, te rog posteaza o lista detaliata cu ce aduce nou versiunea 4.60 fata de versiunea 4.42 care apare ca fiind "last version" pe saitul oficial ;) .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate