Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Doctorii modeleaza studentii model ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#37
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 06.06.2006

View Postrox, on Nov 16 2006, 22:00, said:

tare as vrea eu sa va vad ce v-ati face fara ei.
nici chiar asa
daca tu chiar ai vrut sa sune cum suna inseamna ca esti o viitoare spagara
no offence, dar asa interpretez eu

#38
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postkretzu77, on Nov 16 2006, 22:04, said:

nici chiar asa
daca tu chiar ai vrut sa sune cum suna inseamna ca esti o viitoare spagara
no offence, dar asa interpretez eu
ce parte din "tare as vrea sa vad ce v-ati face fara medici" iti suna a spaga?  :confuzzled:

#39
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

View PostTabu, on Nov 16 2006, 21:55, said:

Draga mea, ...

Tabu, am cuc.

Un student de la medicina, foarte "priceput", de felul lui, era sa ma lase fara cecum in timpul unei operatii de apendicita! Nu stiu ce presupune lipsa lui, dar noroc cu medicul care l-a oprit la timp! So, go for it!

#40
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 06.06.2006

View Postrox, on Nov 16 2006, 22:00, said:

sdaca tu nu ai grija de tine, atunc cine sa aiba?
asta asa e

#41
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postkretzu77, on Nov 16 2006, 22:06, said:

asta asa e
asta stiam deja. in concluzie, sunt o viitoare spagara care are dreptate. interesant.  :confuzzled:


View PostTIC, on Nov 16 2006, 22:06, said:

Tabu, am cuc.

Un student de la medicina, foarte "priceput", de felul lui, era sa ma lase fara cecum in timpul unei operatii de apendicita! Nu stiu ce presupune lipsa lui, dar noroc cu medicul care l-a oprit la timp! So, go for it!
well, shit can hapen.
asta nu inseamna ca toti sunt la fel
si s-a intamplat si la case mai mari

#42
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 06.06.2006

View PostTIC, on Nov 16 2006, 22:06, said:

cu medicul care l-a oprit la timp!
deci concluzia este: medicii sunt buni la casa/spitalul omului
din cauza asta era acel medic acolo; sa invete tinerelul astfel incat sa nu afecteze viata celui de pe masa

se numeste profesionalism

sunt curios cate boacane nu ai facut tu la primul tau serviciu (la inceputul carierei); iar daca imi spui ca stiai tot din facultate esti naiv
iar daca nu muncesti inca, ia de buna ce spun

View Postrox, on Nov 16 2006, 22:09, said:

asta stiam deja. in concluzie, sunt o viitoare spagara care are dreptate. interesant.  :confuzzled:
se poate
cunosc medici f buni, chiar exceptionali, care primesc spaga
dar stii ce ma intriga?
nu o primesc pentru ca nu au bani (unii din ei au deja afaceri: imobiliare, auto, firme de vamuire, farmacii etc) ci pentru ca nu se pot lasa de obicei (sau cum zic eu: nu se mai satura); asta ma seaca pe mine

Edited by kretzu77, 16 November 2006 - 22:14.


#43
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postkretzu77, on Nov 16 2006, 22:12, said:

nu o primesc pentru ca nu au bani (unii din ei au deja afaceri: imobiliare, auto, firme de vamuire, farmacii etc) ci pentru ca nu se pot las de obicei; asta ma seaca pe mine
si marmota invelea ciocolata..... :confuzzled:

#44
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

View Postkretzu77, on Nov 16 2006, 22:10, said:

deci concluzia este: medicii sunt buni la casa/spitalul omului
din cauza asta era acel medic acolo; sa invete tinerelul astfel incat sa nu afecteze viata celui de pe masa

se numeste profesionalism

sunt curios cate boacane nu ai facut tu la primul tau serviciu (la inceputul carierei); iar daca imi spui ca stiai tot din facultate esti naiv
iar daca nu muncesti inca, ia de buna ce spun

nu am spus ca toti medicii sunt dusi! sa invete omule, da' sa-i smulga cecumul mortului, in facultate, nu mie!

in ce fac eu, daca nu fac bine, ii poate sari unui operator ceva in cap si sa-l omor!

#45
mukuz

mukuz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 04.12.2005
hai ca nu e dracu asa de negru, toti plecam cu vise din copilarie, dar societatea actuala ne transforma...

#46
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 06.06.2006

View Postrox, on Nov 16 2006, 22:13, said:

si marmota invelea ciocolata..... :confuzzled:
vezi ca am dat edit
pot da si nume, dar nu sunt genul

+ ca s-ar putea sa am nevioe de ei mai incolo  :rolleyes:

Edited by kretzu77, 16 November 2006 - 22:23.


#47
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
sunteti dracosi mah, voi care negati ca medicii iau spaga! Si voi stiti foarte bine ca sistemul de sanatate romanesc e un sistem de tip mafiot!

#48
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 06.06.2006

View PostTIC, on Nov 16 2006, 22:16, said:

in ce fac eu, daca nu fac bine, ii poate sari unui operator ceva in cap si sa-l omor!
si la inceput ai omorat pe cineva?
sau era un fraier langa expertul din tine sa te supravegheze (poate si fara sa stii)???

View Postmukuz, on Nov 16 2006, 22:17, said:

hai ca nu e dracu asa de negru, toti plecam cu vise din copilarie, dar societatea actuala ne transforma...
jana nu e moarta
jana se transforma


=> daca nu va duceti la medic, puteti muri de TBC

:naughty:


frate, da chef de harta mai am in seara asta
poate imi trece pana maine  :notangel:

#49
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

View Postkretzu77, on Nov 16 2006, 22:24, said:

si la inceput ai omorat pe cineva?
sau era un fraier langa expertul din tine sa te supravegheze (poate si fara sa stii)???

ironie ieftina cretule!

iar disclaimer-ul ala, dat de tine mai sus, e pt. cioclu, nu pt. medic!

Edited by TIC, 16 November 2006 - 22:33.


#50
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 06.06.2006

View PostTIC, on Nov 16 2006, 22:26, said:

ironie ieftina cretule!
nu e ironie
e realitate

asa cum e si in medicina
exemple bune care sunt injurati in cauza exemplelor proaste
si exemple proaste divinizate pentru ca si-au facut un nume prin meseria lor, prin munca lor, prin stresul lor profesional, prin miile de manuale/carti de specialitate/legislatie citite

View PostTIC, on Nov 16 2006, 22:24, said:

sunteti dracosi mah, voi care negati ca medicii iau spaga! Si voi stiti foarte bine ca sistemul de sanatate romanesc e un sistem de tip mafiot!
am spus pe alocuri mai devreme: la disclamer

#51
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
inutil cred sa precizez ca am vazut cu ochii mei plus ochelari pacienti DISPERATI, dar realmente terifiati, ingroziti si de parca le cazuse cerul in cap ca doctorul nu a vrut sa primeasca nimic de la ei, si ca sigur era prea putin, si ca s-a suparat si i-a dat afara, si ca acuma sigur n-o sa se mai ocupe de ei, si n-o sa-i mai trateze cum trebuie, si ca ce se fac ei acuma, of of si vai vai.... :wallbash:
medicii care au tupeul si nesimtirea sa CEARA trebuiesc impuscati. in schimb, ce sa le faci indivizilor care au infipta adanc in neuron credinta ca "la doctor tre' sa-i dai, ca sa se uite la tine"?  :death: si culmea nesimtirii e sa te alerge pacientul prin salon, sau rudele lui, ca sa iti "multumeasca". uite d-aia exista spagari, ca exista indivizi care si-au facut un obicei din asa din a se martiriza ca sa arunce in stanga si-n dreapta cu banii, vezi-doamne sa fie "tratati mai bine".  :deadtongue:

#52
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 06.06.2006

View Postrox, on Nov 16 2006, 22:37, said:

medicii care au tupeul si nesimtirea sa CEARA trebuiesc impuscati.
nope
trebuie sanctionati
pacientii aia de care vorbeai tu trebuie aducati si atat
cand a aparut "multumirea asta", nu cred ca a aparut ca a venit pacientul cu gaina la dispensar, ci ca medicul de proximitate, cand s-a dus la pacient acasa, a facut aluzie la ce gaini frumoase are pacientul si el nu  :naughty:


de la gaina asta de care zoc eu si pana la numaratul de oo (adica nesimtire, la unii) nu a fost decat un mic cerc vicios de cateva sute de ani

:peacefingers:

#53
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
ideea ca "la doctor tre' sa-i dai, ca sa se uite la tine" a fost, este si probabil va fi cultivata atat de pacient, cat si de medic (daca nu personal, atunci prin asistente!!) Daca medicii ar refuza darul/spaga/cumvreti voi (lucru care nu se va intampla niciodata!!) atunci sunt sanse ca acest obicei sa se schimbe! Pacientul da, pt. ca e bolnav si vrea sa se faca bine si asta stie el de la cunoscutii care au avut de-a face cu medicii respectivi.

PS. io nu am dat niciodata spaga. Daca cineva imi cere, nu-i dau si cand o sa aiba de-a face cu mine, o sa-si doreasca sa nu ma cunoscut! si nu vorbesc numai de medici, ci de oricine!

#54
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postkretzu77, on Nov 16 2006, 22:49, said:

nope
trebuie sanctionati
pacientii aia de care vorbeai tu trebuie aducati si atat
cand a aparut "multumirea asta", nu cred ca a aparut ca a venit pacientul cu gaina la dispensar, ci ca medicul de proximitate, cand s-a dus la pacient acasa, a facut aluzie la ce gaini frumoase are pacientul si el nu  :naughty:
de la gaina asta de care zoc eu si pana la numaratul de oo (adica nesimtire, la unii) nu a fost decat un mic cerc vicios de cateva sute de ani

:peacefingers:
right, si sa vezi ce afectati vor fi ei de sanctiounea ta  :roflmaofast:
nu tata, masuri drastice, totul sau nimic.
iar pe aia care te alearga cu gaina desi NU le-ai cerut TU, pe aia cum ii "educam"? zi-mi mie ca ii bagi tu in cap lu' mamaie lenuta de la cucietii din deal ca te doare-n cot de gaina ei si ca nu i-ai cerut-o tu. ar trebui sa stii ca oamenii de la tara sunt cei mai "inversunati", sufera de " maica n-o sa ma bage in seama " sau " sa dau maica, sa ma opereze bine". pe mine nu ma intereseaza cine le-a cerut sau cum au ajuns la obiceiul asta, dar atata timp cat eu n-am pretins nimic, am cerinta sa nici nu mi se bage pe gat anumite chestii.  :confuzzled: si mi se pare normal.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate