Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

am spatiu (birou) , calculatoare, firma, caut colaboratori

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
morosan

morosan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 11.02.2006

 sqryn, on Dec 22 2006, 10:32, said:

@bara_ac se pare ca face parte din categoria celor care ar vrea sa faca ceva dar nu stiu ce. ca daca ar face ceva nu ar mai intreba pe forumuri.


sau poate ca face parte din categoria celor care vor si care fac ceva si care impartasesc ideile lor cu altii de pe forum, de ce nu ?

#56
bara_ac

bara_ac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 21.12.2006
nu are rost...
toti ne-am nascut invatati? sau ne-am trezit cu totii cu experienta?
as vrea sa spun mai multe, dar mi-e frica de fapul ca o sa intelegi incercarea mea de a-ti deschide ochii ca fiind o un fel de a ma scuza... asa ca nu o sa o fac! nu castig nimic din faptul ca tu ma apreciezi sau nu!


Craciun fericit!

IMI pare rau pentru offtopic-uri...
dar continui...
titlul topicului este >>> "am spatiu (birou) , calculatoare, firma, caut colaboratori"
si nu este >>> "am spatiu (birou) , calculatoare, firma, ma ridic la inaltimea asteptarilor tale? daca nu, spune-mi ce gresesc "

#57
Tino

Tino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 17.08.2006
salutare daca ai spatiu , birou calculatoare faxuri , etc etc - parerea mea este urmatoarea :
- da anuntzuri la ziare si peste tot ca inchiriezi ..... si vii in data de 15 sau oricare data si iei banii  , fara nici o bataie de cap   :peacefingers:
sau
- pe langa birouri , pune 2 , 3 xerox-uri , mai ales daca ai o zona buna , scoli , banci , si alte firme , iar la birouri incearca sa gasesti firme la care sa le tii evidenta , angajeaza 2 , 3 secretare si totul este OK
... parerea mea  :peacefingers:

salutare si bafta in continuare ; la multi (b)ani !

#58
spyderman

spyderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 23.08.2006

 cubbusiness, on Nov 15 2006, 22:43, said:

Eu am 27 de ani, si nu prea imi place sa muncesc pentru altii.
Am muncit pentru altii dar nu mai vreau.

Deci eu am 27 de ani, am terminat management, mi-am luat licenta, si am venituri care sa imi permita sa nu muncesc si sa incerc sa imi fac o afacere proprie. Alti daca nu muncesc o saptamana nu au ce manca, la mine nu e cazul.

Si caut oameni cu o formatie asemanatoare, o facultate terminata, fara figuri in cap, cu care sa incepem o activitate. Ce activitate nu stiu dar ne gandim.

Las deschis topicul la idei...
Fati un magazin on-line un fel de supermarket care sa aibe atat produse alimentare gen ulei, zahar etc dar si produse nealimentare.
Avand in vedere ca nu o sa platesti spatiul comercial, o sa ai adaosul comercial mai mic si o sa-ti poti comercializa produsele la un pret mai mic fata de preturile din supermarketurile obisnuite.
Avand in vedere pretul mic al produselor pe care tu le comercializezi si faptul ca in fiecare zi supermarketurile devin din ce in ce mai aglomerate si cozile interminabile la care oamenii sunt obligati sa stea sigur vei avea succes cu un astfel de magazin.
Pentru o asfel de afacere as investi si eu vreo 10.000-15.000E

#59
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006

 spyderman, on Dec 24 2006, 22:47, said:

Avand in vedere ca nu o sa platesti spatiul comercial, o sa ai adaosul comercial mai mic si o sa-ti poti comercializa produsele la un pret mai mic fata de preturile din supermarketurile obisnuite.



Are you sure?  ^_^  Nu ti-a scapat nimic?

#60
spyderman

spyderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 23.08.2006

 TLGsoft, on Dec 24 2006, 23:29, said:

Are you sure?  ^_^  Nu ti-a scapat nimic?
Sunt foarte sigur!
Spune-mi tu ce mi-a scapat  daca tot faci pe desteptul  :smoke:

#61
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006

 spyderman, on Dec 25 2006, 09:34, said:

Sunt foarte sigur!
Spune-mi tu ce mi-a scapat  daca tot faci pe desteptul  :smoke:


Tocmai asta e.. ca nu sunt destept.

Nu m-am prins, de exemplu, cum ajung produsele la client in cazul tau si care sunt costurile asociate.

Nu m-am prins cum ajung banii la tine. Online? Care sunt comisioanele curente si cu cat iti ridica pretul produselor?

Nu stiu cum crezi tu ca o sa ai puterea de negociere a supermarketurilor "obisnuite" pentru a obtine discounturile lor.


Explica-mi tu. Vad ca esti gata sa-ti bagi banii in afacerea asta, inseamna ca te-ai documentat temeinic.

#62
spyderman

spyderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 23.08.2006

 TLGsoft, on Dec 25 2006, 22:51, said:

Tocmai asta e.. ca nu sunt destept.

Nu m-am prins, de exemplu, cum ajung produsele la client in cazul tau si care sunt costurile asociate.

Nu m-am prins cum ajung banii la tine. Online? Care sunt comisioanele curente si cu cat iti ridica pretul produselor?
Usurel, calm! Nu te enerva! :smoke:
Am zis ca daca tu sti ceva ce mie mi-a scapat  te  rog sa-mi spui  :D
Au aparut de mult magazine on-line (cauta pe google si vei vedea) care comercializeaza atat produse alimentare cat si nealimentare.
In cazul acestor magazine livrarea se face la domiciliul clientului (cu masina firmei) contra cost sau nu (in functie de comanda facuta daca depaseste o anumita suma nu se mai plateste livrarea) iar plata se efectueaza in momentul livrarii.



 TLGsoft, on Dec 25 2006, 22:51, said:

Nu stiu cum crezi tu ca o sa ai puterea de negociere a supermarketurilor "obisnuite" pentru a obtine discounturile lor.
Aici este o problema!
Nu vei avea "puterea de negociere a supermarketurilor obisnuite"  insa vei avea sigur un adaos comercial mai mic datorita faptului ca nu vei fi nevoit sa platesti "sumele astronomice" impuse la ora actuala pe chiriile spatiilor comerciale.

Edited by spyderman, 26 December 2006 - 10:50.


#63
HackTor

HackTor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 17.11.2004

 john does, on Nov 20 2006, 12:46, said:

acordeaza-te in cate limbi vrei tu,dar nu te indoi prea mult...s-ar putea sa palesti de invidie daca ti-as spune ca vorbesc engleza,chineza,turca si ebraica...si inteleg destul de bine germana,italiana si spaniola...mentalitatea este strans legata de cultura...cultura inseamna sa stii sa vorbesti corect limba romana...esti foarte agresiv...cat despre cluj,ramaneti acolo la tara si lasati bucurestiul sa-si faca treaba...lucrezi pt paszkany,tinere?...sunt un om extrem de optimist,dar foarte realist...am sincer impresia ca ai fost un copil abuzat,altfel nu-mi explic de ce esti asa agresiv...citesti cumva in stele?esti ruda cu 'mama omida'?sau esti gabor?

Nu cred ca e cazul de astfel de jigniri. Cat despre transilvania, iti recomand sa iei cateva date financiare de la minister sa vezi ce-ar fi bucurestiul fara Transilvania doar, sa nu mai vorbesc de Banat... V-ar trebui subventii europene pentru iluminatul public pe care nu vi l-ati permite. Chiar nu cred ca este cazul sa ii numesti pe cei din provincie "tarani". De curiozitate ia buletinele primilor 300 cei mai bogati din ro. Pot sa pun pariu ca nici macar 100 nu sunt originari din Bucuresti asa ca pana la urma Bucurestiul este ce este datorita provinciei.

Numai bine.

#64
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

 HackTor, on Dec 27 2006, 02:09, said:

Nu cred ca e cazul de astfel de jigniri. Cat despre transilvania, iti recomand sa iei cateva date financiare de la minister sa vezi ce-ar fi bucurestiul fara Transilvania doar, sa nu mai vorbesc de Banat... V-ar trebui subventii europene pentru iluminatul public pe care nu vi l-ati permite. Chiar nu cred ca este cazul sa ii numesti pe cei din provincie "tarani". De curiozitate ia buletinele primilor 300 cei mai bogati din ro. Pot sa pun pariu ca nici macar 100 nu sunt originari din Bucuresti asa ca pana la urma Bucurestiul este ce este datorita provinciei.

Numai bine.

Keep walking...
Bucurestiul singur varsa la buget mai mult decat toata Transilvania si Banatul pe deasupra si la un loc.  :naughty:

#65
samariteanpentruvoi

samariteanpentruvoi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.11.2010
scuze pentru redeschiderea unui topic atat de vechi

@cubbusiness
cum a ramas pana la urma - ai facut ceva ca business ca as fi interesat daca merge - am si cateva idei despre care sa putem discuta
@pentru restul
eventual daca am gresit redeschizand acest post imi cer scuze si poate ma puteti indruma spre un topic de genul asta in alta parte


P.S. cubbusiness poate poti reveni pe aici sa tragi o concluzie daca vrei - ori sa ne spui cum merge daca ai demarat ceva, ori sa ne spui daca inca mai cauti un colaborator

multumesc

Edited by samariteanpentruvoi, 05 December 2010 - 15:06.


#66
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Poti face multe cu un singur birou :)
- Un magazin online
- O firma de webdesign
- Web hosting
- Reparatii Pc

#67
andrei20041

andrei20041

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.08.2006
In primul rand as vrea doar sa ii raspund initiatorului acestui topic ca cu ceea ce detine in acest moment poate deschide doar 2 afaceri:sala de internet sau videochat.In rest nimic.Tuturor celorlalti care au raspuns la acest topic si l-au luat la misto,doar va spun daca sunteti tipul acela de oamanei ca si mine care se duc la munca peste 3-4-5 milioane tocmai am mai omorat 2 minute din cele 8 ore pe zi,daca nu si sunteti orice alta categorie de la frecatori de menta la oameni acre au afaceri tocmai ati omorat timpul vostru pretios pentru a citi un post inutil pe softpedia

#68
deuxcroix

deuxcroix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.03.2007
Daca tot au dat altii bump-uri unui topic atat de batran... dau cu parerea

@clubbusiness: Poti deschide o agentie de advertising, chiar si full service. Cu conditia ca acele pc-uri de acu patru ani sa fie in stare sa ruleze pachete Adobe mai noi etc...
Si revino si spune ce a iesit pana la urma! Ca idei o sa tot apara acum, ca a inviat topicul. Sa nu ne racim gura de pomana...
Dracul nu e chiar atat de negru; poti face destule cu spatiu si calculatoare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate