Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

am spatiu (birou) , calculatoare, firma, caut colaboratori

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006
Eu am 27 de ani, si nu prea imi place sa muncesc pentru altii.
Am muncit pentru altii dar nu mai vreau.

Deci eu am 27 de ani, am terminat management, mi-am luat licenta, si am venituri care sa imi permita sa nu muncesc si sa incerc sa imi fac o afacere proprie. Alti daca nu muncesc o saptamana nu au ce manca, la mine nu e cazul.

Si caut oameni cu o formatie asemanatoare, o facultate terminata, fara figuri in cap, cu care sa incepem o activitate. Ce activitate nu stiu dar ne gandim.

Las deschis topicul la idei...

#2
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
video chat erotic!

#3
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006
e o idee dar nu imi place. lista ramane deschisa.

#4
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

 cubbusiness, on Nov 15 2006, 23:19, said:

e o idee dar nu imi place. lista ramane deschisa.

consultanta in domeniul industrial.gasesti firme de "afara" si producatori "autohtoni"  pentru executia anumitor repere in Romania.ma gandesc ca dupa celebrul 01.01.2207 vom deveni mai "atractivi"...

#5
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006

 carman, on Nov 15 2006, 23:27, said:

consultanta in domeniul industrial.gasesti firme de "afara" si producatori "autohtoni"  pentru executia anumitor repere in Romania.ma gandesc ca dupa celebrul 01.01.2207 vom deveni mai "atractivi"...

ai cunostinte in domeniu?
te intereseaza o colaborare ?
poate fi o idee buna.

#6
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

 cubbusiness, on Nov 15 2006, 23:32, said:

ai cunostinte in domeniu?
te intereseaza o colaborare ?
poate fi o idee buna.

am cunostinte in domeniu.de fapt,lucrez in domeniul industrial.am vazut o gramada de olandezi,nemti,italieni si spanioli care cautau sa produca anumite repere in Ro.o parte erau adusi de firme de consultanta din Romania,unii venisera pe cont propriu,alti prin cunoscuti ...
trebuie sa alergi prin toata tara pentru a gasi furnizorii potriviti (de la dotare tehnica pana la controlul calitatii).
ca baza:Internet,auto decent (trebuie sa-i "plimbi" pe cei care vin),cateva limbi straine (termeni tehnici neaparat!).
din pacate nu stiu cat de profitabila este afacerea pentru firmele de consultanta...

#7
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006
Masina momentan nu am. Asta e un minus.
Cunosc engleza si franceza satisfacator spre bine, adica duc o conversatie ok.

Poate mai vine cineva cu idei si poate sa arata si cineva interesat, cineva care nu are un job stabil si are spirit antreprenorial

#8
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
la ce forma de colaborare te-ai gandit?

#9
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006
pai important e sa ne intelegem si sa iasa bani. Eu vin cu spatiu (birou), calculatoare si echipament pt office , cu forta de munca, celalalt sau ceilalti vin cu forta de munca si cu idei, si daca ies bani ne intelegem si la procente.
Momentan sa vedem ce am putea sa facem.

Spatiul nu e central, e in Giulesti.

#10
Adiqiucorp

Adiqiucorp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.11.2006
Tu ce experienta ai si ce ai mai lucrat? De ce m-as asocia cu tine si ti-as da  ideile mele pe mana daca vii doar cu locatia si calculatoarele?

#11
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006
Eu am experienta in vanzari pe internet, am 2 siteuri care fac asa ceva de vreo 5 ani, am experienta in vanzari , am fost agent comercial la Interbrands( the biggest retail selling in Romania) si Rocon aprox 3 ani,
si oricum nu am nevoie de oameni de genul asta care sunt negativisti si zic de ce sa iti dau ideile, ca sa faci tu bani, ci de oameni care chiar au o idee si nu pot de unul singur sa o puna in aplicare si chiar au nevoie de cineva cu spirit antreprenorial care sa ii ajute.

#12
NUTaaa

NUTaaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.12.2005
De ce nu te asociezi cu jony? chiar daca este din cluj aveti cam aceleasi interese.
http://forum.softped...t...178032&st=0
Poate faceti o multinationala si angajati useri de pe forum.

#13
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006
pai el are 40 k de investit. eu nu.
in rest e ok.

#14
john does

john does

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 20.10.2006
Ce site-uri ai?

#15
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006

 john does, on Nov 16 2006, 16:41, said:

Ce site-uri ai?

nu conteaza. ele sunt personale nu fac parte din business

#16
john does

john does

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 20.10.2006
Conteaza sa-mi dau seama cine esti si de ce ai fost in stare pana acum...Daca este secret,sa fii sanatos!Bafta!

#17
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005
O afacere presupune sa oferi ceva pe care altcineva este dispus sa-l cumpere. Birou, calculatoare, nu reprezinta nimic care sa produca bani. Deci ceea ce oferi este munca ta, calificata. Daca am inteles bine, asta este contributia ta. Munca ta calificata.
In acest caz, am o idee care presupune munca intelectuala calificata, precum si capacitatea de a vinde si negocia.

#18
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006

 Bold, on Nov 16 2006, 17:04, said:

O afacere presupune sa oferi ceva pe care altcineva este dispus sa-l cumpere. Birou, calculatoare, nu reprezinta nimic care sa produca bani. Deci ceea ce oferi este munca ta, calificata. Daca am inteles bine, asta este contributia ta. Munca ta calificata.
In acest caz, am o idee care presupune munca intelectuala calificata, precum si capacitatea de a vinde si negocia.

tu vrei sa angajezi , eu nu vreau sa ma angajez. vreau sa colaborez cu cineva , de la egal la egal.
faptul ca am spatiu asta e un plus, un ajutor, nu trebuie sa muncesti in casa. ai un mediu de lucru ok.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate