Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Joc Tank de pe Consola TV pt. PC

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006
sal !
Sunt unul din nostalgicii dupa unele joculete zic eu chiar dragute de pe consolele alea pentru tv (Nintendo , Terminator etc.) si am un joculet  TANK (cred ca asa parca se numeste, era gen bomberman , numai ca aici nu erai cu un omulet ci un tanculet si alte tancuri atacau baza pe care tu trebuiai sa o pazesti ,poate unii dintre voi stiti jocul ), si l-as vrea si pentru PC si pentru ca cu emularea jocurilor de felul asta m-am lamurit ce e treaba complicata , as vrea sa va intreb de unde pot face rost si eu de el fie ca torent sau fie direct de pe net (putin probabil ! ) ?

Poate stiti de unde iau niste torente cu jocuri de genu asta emulate .(astept PM cu adrese)
Multumesc anticipat !

#2
Virtual3oy

Virtual3oy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 03.07.2006

View PostMaster-Vyk, on Nov 15 2006, 11:01, said:

sal !
Sunt unul din nostalgicii dupa unele joculete zic eu chiar dragute de pe consolele alea pentru tv (Nintendo , Terminator etc.) si am un joculet  TANK (cred ca asa parca se numeste, era gen bomberman , numai ca aici nu erai cu un omulet ci un tanculet si alte tancuri atacau baza pe care tu trebuiai sa o pazesti ,poate unii dintre voi stiti jocul ), si l-as vrea si pentru PC si pentru ca cu emularea jocurilor de felul asta m-am lamurit ce e treaba complicata , as vrea sa va intreb de unde pot face rost si eu de el fie ca torent sau fie direct de pe net (putin probabil ! ) ?

Poate stiti de unde iau niste torente cu jocuri de genu asta emulate .(astept PM cu adrese)
Multumesc anticipat !

Tu cauti jocuri emulate. Uite un site http://www.romhustler.net
Jocurile se numesc ROM si programele cu care le deschizi se numesc EMULATOARE.
Jocurile care le cauti tu sunt de NES
Jocul se numeste in original BATTLE CITY

Attached Files



#3
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View PostVirtual3oy, on Nov 17 2006, 23:20, said:

Tu cauti jocuri emulate. Uite un site http://www.romhustler.net
Jocurile se numesc ROM si programele cu care le deschizi se numesc EMULATOARE.
Jocurile care le cauti tu sunt de NES
Jocul se numeste in original BATTLE CITY
Superrrrrrr  ! asta era multam mult ! Sunt yuhuuuuuu !!! nici daca imi dadeai NFS Carbon sau mai stiu eu altceva nu eram asa fericit ! zimi cum mai pot face rost de alte joculete emulate ??

#4
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Il vreau si eu p-ala cu ratzele alea care le impusti cu pistolul :D

#5
the_barzaune

the_barzaune

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.08.2005
daca stiti cumva si un joc pe care il jucam pe CIP( arata ca o tastatura pe care o conectam la tv si stia Q-BASIC; jocurile le bagam de pe casete cu ajutorul casetofonului); era cu un omulet si cu un fel de pistoane care veneau de sus, si tu trebuia sa te sincronizezi sa treci pe sub toate fara sa fi strivit. mi se pare ca apareau si lasere la un moment dat, si poduri care apareau si dispareau, in orice caz foarte frumos jocul. ar fi excelent daca ati stii cum se numeste :). nu l-am mai jucat de peste 10 ani cred...good old days  B)

#6
Virtual3oy

Virtual3oy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 03.07.2006
Am gasit jocul cu rata: Duck Hunt
Uite un site dupa care sa il joci http://www.hockersmi...n/DuckHunt.html
Uite si jocul la download, dar nu stiu emulator pentru pistol (pacat te-ai fi jucat ca pe Nintendo DS / De aceea ti-am dat site-ul de mai sus)

View Postthe_barzaune, on Nov 22 2006, 22:37, said:

daca stiti cumva si un joc pe care il jucam pe CIP( arata ca o tastatura pe care o conectam la tv si stia Q-BASIC; jocurile le bagam de pe casete cu ajutorul casetofonului); era cu un omulet si cu un fel de pistoane care veneau de sus, si tu trebuia sa te sincronizezi sa treci pe sub toate fara sa fi strivit. mi se pare ca apareau si lasere la un moment dat, si poduri care apareau si dispareau, in orice caz foarte frumos jocul. ar fi excelent daca ati stii cum se numeste :). nu l-am mai jucat de peste 10 ani cred...good old days  B)

Nu stiu nimic despre jocul asta, dar o sa mai caut. Descrie primul nivel in special si mai mult din el.

Attached Files



#7
mkedge

mkedge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.09.2006
nu stiti de varianta tank 1990? era un pic mai "dotata" decat battle city..in rest la fel, grafica, gameplay. (doar e alta versiune)

#8
XK6ADM

XK6ADM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.11.2007

View Postthe_barzaune, on Nov 22 2006, 23:37, said:

daca stiti cumva si un joc pe care il jucam pe CIP( arata ca o tastatura pe care o conectam la tv si stia Q-BASIC; jocurile le bagam de pe casete cu ajutorul casetofonului); era cu un omulet si cu un fel de pistoane care veneau de sus, si tu trebuia sa te sincronizezi sa treci pe sub toate fara sa fi strivit. mi se pare ca apareau si lasere la un moment dat, si poduri care apareau si dispareau, in orice caz foarte frumos jocul. ar fi excelent daca ati stii cum se numeste :). nu l-am mai jucat de peste 10 ani cred...good old days  B)
Cred ca de jocul "Contra" vorbesti  :)  :)

Edited by XK6ADM, 18 September 2008 - 16:44.


#9
Alin-Jalisca

Alin-Jalisca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.01.2018

View PostVirtual3oy, on 17 noiembrie 2006 - 23:20, said:

Tu cauti jocuri emulate. Uite un site http://www.romhustler.net
Jocurile se numesc ROM si programele cu care le deschizi se numesc EMULATOARE.
Jocurile care le cauti tu sunt de NES
Jocul se numeste in original BATTLE CITY
salut,

Am descarcat din attach-ul tau Battle city . l-am dezarhivat dar nu functioneaza. ce nu fac bine?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate