Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

The X-Files (Dosarele X)

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#73
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Am vazut si eu sezonul 10. Mai bine zis Episoadele 1 si 6. Dezamagire totala.
In primul rand, avand in vedere ca ca sunt doar sase ep., ma asteptam sa axeze exclusiv pe actiunea principala din primele sezoane (conspiratia alienilor & shit). Nu a fost asa. Ep 1 si 6 sunt total superficiale si fara substanta. Sry... pe vremuri era serialul meu preferat. Posted Image

#74
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,789
  • Înscris: 04.04.2008
Să mai facă alt sezon de 21 ,să nu renunțe și vorbim apoi,dar așa la 6 episoade ce vrei să discutăm ,au fost bune.

#75
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Eu as fi preferat sa facă unul de 10 episoade, care sa urmareasca doar conspiratia invaziei.

#76
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Sunt si eu dezamagit de sezon, desi din motive diferite. Singurul episod care mi-a placut si care m-a dus nostalgic cu gandul la seria originala a fost episodul 3, cu monstrul. Original, comic dar in acelasi timp intunecat si misterios.

Mulder si-a iesit din rol, sau poate asa a vrut el sa joace acum, Californication style. Scully la fel de lacrimogena ca in ultimele sezoane, pacat de ea. Skinner inutil, l-au bagat de guest star. Smoking Man e o minune a medicinii moderne.

Firul care s-a vrut ca actiune principala, episoadele 1 si 6, a fost penibil. Scenariu de SyFy cu buget mare. O caricatura a ce a fost odata x-files.

Cred ca daca vor continua, cel mai bine ar fi sa transforme noile sezoane intr-un spin-off cu personaje noi. Dar nu agentii din ultimele doua episoade, ca nu aveau stofa de FBI.

[ https://media.giphy.com/media/3o7ZeSJvIL1kdfRjY4/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizu, 29 July 2016 - 05:18.


#77
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,633
  • Înscris: 07.10.2005

View PostMr. Incredible, on 18 august 2010 - 11:18, said:

Un serial superb pe care l-am urmarit cu foarte mare interes la vremea cand s-a difuzat la noi. Mi-ar placea sa il revad daca s-ar putea.

Iata ca timpul a trecut si am avut parte de o mare surpriza, au scos X-Files in format blu-ray seria completa cu cele 9 sezoane. Am vazut cateva episoade din primul sezon si sunt impresionat de calitatea video si audio a acestui superb serial. Posted Image

#78
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,789
  • Înscris: 04.04.2008

View PostAfrikaner76, on 22 martie 2016 - 07:07, said:

Eu as fi preferat sa facă unul de 10 episoade, care sa urmareasca doar conspiratia invaziei.
Na ca o sa ai sezon de 10 episoade.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate