Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

poker stars , care pt. cati bani (play money) joaca turnee

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
alfacentauri

alfacentauri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.12.2005
ma intrebam care la ce nivel se afla,cat a reusit sa stranga la poker stars, a trecut careva de cateva milioane????eu nu am reusit...inca  :D, ce turnee jucati de obicei (play money) sau nu prea va plac turneele cu play money?

#2
mahoarca

mahoarca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 03.11.2005
Salut colega. Vad ca "no answers" pe-aici la problema ridicata. Hai sa incep eu.. intr-adevar se castiga foarte greu. Dupa aproape un an de jucat, moderat, zic eu, exagerat zice prietena :), am reusit sa ies primul la un turneu de play money, cu entry-ul de 50 k.. si am castigat vreo 450 k din cate-mi aduc aminte. A fost singura oara cand am reusit sa castig un turneu. Apoi am intrat la Omaha H/L, am facut aproape 2 milioane, pe care i-am pierdut a doua zi la Texas all in or fold :)
This is it.
Acum ma chinui de cateva luni sa ma pozitionez in primii 24/27 la freerolurile mamii lor, si cea mai buna pozitie ocupata a fost 36, apoi 54, 66, 123 .. si cam atat. Sunt niste jucatori foarte buni.. si iti trebuie timp, rabdare la greu.. deocamdata nu dispun de timp, lucrez intens, dar abia astept sa-mi bag net la job, si cand lucrez 12 ore noaptea sa-i fac pe fraierici :)
Bafta la mese !

#3
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,037
  • Înscris: 23.09.2005
Incearca si www.unibet.com, www.i4poker.com, sunt bune. Adevarul este ca trebuie multa rabdare si perseverenta nu pana castigi, ci pana inveti sa joci bine. Eu mi-am pus in cap sa invat sa joc bine nu sa castig neaparat prin prost noroc un turneu si-apoi sa fiu fericit. :) Prima data cand am castigat bani la un freeroll a fost locul 4 la un turneu de holdem chiar din prost noroc, eram la serviciu, sunau telefoanele, ieseam sa fumez si lasam balta jocul, nu ma uitam la care cum cere si m-am trezit ca-s intre ultimii 50, ultimii 20, si mi-am dat seama ca am shanse la bani. Era un turneu cu premii mici, locul 1 - 10 euro, locul 2 - 5 euro, locul 3 - 2 euro si locul 4 - 2 euro. Dupa cateva luni am inceput sa castig frecvent, la freerolluri, sume mici in general, cateodata ceva mai mult, 10-20 dolari. Acum am ajuns ca ies destul de des intre cei cu bani, nu trec 4-5 zile sa fiu lefter ca iar castig ceva la un freeroll. De ce spun "lefter"? Mi-am dat seama ca cel mai mult conteaza cunostintele. Pot castiga zilnic la freeroll ca-i pierd rapid la mese. Turneul e una si jocul la masa e alta. De asta momentan eu sper sa invat sa joc bine nu sa castig.
Si adevarul este ca jetoane ieftine poti sa cauti cu lumanarea in Romania ca nu-s nicaieri. :)

#4
creditvodafone

creditvodafone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.06.2009
am 250$ in pokerstars...am nevoie de 200$ in moneybookers. Normal puteam face extragere din Ps in mb dar am ceva probleme si nu pot....cine e interesat ii iese 50$

#5
enisb12

enisb12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.09.2009

View Postcreditvodafone, on 3rd September 2009, 10:40, said:

am 250$ in pokerstars...am nevoie de 200$ in moneybookers. Normal puteam face extragere din Ps in mb dar am ceva probleme si nu pot....cine e interesat ii iese 50$
despre ce e vb ?
te pot ajuta ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate