Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
drlove40

drlove40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 23.05.2003
In decembrie apare Lord of the Rings ultima parte
acesta cred ca este ultimul eveniment artistic  (film) al anului
Nici nu se compara cu Matrix-Revolution...
Il vedem dar dupa aceea va fi o mare tristete pentru ca se termina seria.
Au fost 3 ani in care am asteptat cu sufletul la gura aparitia noii serii
Cred ca a fost cel mai mare eveniment din lumea filmului in ultimii 3 ani.
Astept si parerile voastre
Cu bucurie dar si tristete
DrLove 40

Attached Files



#2
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Pentru mine a fost o stire incredibila cand am auzit prima oara ca s-au apucat sa ecranizeze cartea... Si desi au calcat stramb pe ici pe colo trebuie sa spun ca pana acum nu am fost deloc dezamagit...
Sunt sigur ca LOTR3 o sa fie superb...
Sigur o sa devina o trilogie clasica...

#3
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
si eu is fan lotr...
pot sa zic ca two towers l-am asteptat tocmai din iulie..deci cam in fiecare saptama intram pe site sa vad ce mai e nou..is ffff infocat dupa acest filme..cred ca e cel mai tare film vazut vreodata...
abia astept return of the king..
cred ca voi fi oleaca suparat ca nu voi mai avea ce astepta ca, cadou de Craciun de acu :)
dar ma voi uita din nou la toat partile...pana acu am vazut vilmul de vreo 12-13 ori

#4
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Eu sper ca poate o sa faca filmul asta si pe la noi pe unii sa puna mana pe carti... Chiar daca sunt slabe sperante...
Pe afara, oricum Lord of the Rings era printre cele mai vandute carti (si a fost chiar aleasa ca fiind cel mai bun roman al secolului XX)...
Pe la noi am vazut ca s-au vandut cartile dupa ce a venit filmul, dar chiar sunt curios cati au reusit sa le termine...
In fine, poate e alta discutie... :)
Sa ramanem la film momentan...

#5
Bertino

Bertino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 02.09.2003
...la noi filmul o sa apara prin martie-aprilie la cinema... din pacate...
noroc cu divx-ul :drac:

#6
Bloom

Bloom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 28.11.2001
No, actually o sa apara pe 2 ianuarie.

#7
drlove40

drlove40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 23.05.2003
nu prea ma intereseaza cand apare la cinema
eu vreau sa-l am acasa sa-l "savurez" in liniste
am tvout asa ca am sa ma uit la tv cu sunet stereo
in decembrie va fi cadoul meu !!!
in concluzie LORD OF THE RINGS FOREVER !!!
(mai lasati Matrixul si uitativa la un film ADEVARAT)

#8
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
da asa e..lotr da clasa la matrix..e mult mai logic si mai adevarat....vreau lotr 3.....nu mai am rabdare...deja iar mi-am starnit poftele
:)

#9
manelesux

manelesux

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 25
  • Înscris: 30.10.2003
comparatia LOTR matrix mi se pare absurda. In primul rand ca primul are la baza o carte iar regizorii au trebuit doar sa o "desenez", in al doilea rand pentru ca LOTR nu prea are treaba cu logica, fiind o kestie mai lirica, in timp ce matrics e construit pe un schelet logic puternic. Mai logic? Mai adevarat? comparatii absurde: Realitatea LOTR e mult mai neplauzibila decat cea din MAtrix.

#10
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
tu ce alegi intre LOTR si "matrics" ?
si inca ceva..de ce zici ca e vb de o comparatie abusrda..nu e deloc asa..ambele is filme...
iar LOTR e mai reusit...that`s the TRUE

#11
JohnDoe

JohnDoe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 28.08.2002

Quote

Originally posted by indianu
tu ce alegi intre LOTR si "matrics" ?
si inca ceva..de ce zici ca e vb de o comparatie abusrda..nu e deloc asa..ambele is filme...
iar LOTR e mai reusit...that`s the TRUE


Eventual that's the TRUTH...

si BTW: cele doua filme fac parte din doua categorii destul de diferite pentru a nu se putea face o comparatie pertinenta intre ele.... Unul e SF altul e Fantasy....IMHO....

#12
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
Citeam aseara pe situl oficial LOTR o chestie de genul "in batalia de la Helms Deep au fost 10.000 de uruk-hai; in batalia de la Pelennor Fields sunt 200.000 de orci" (interviul cu Miranda Otto)

#13
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
cine e Miranda Otto?
daca asa da si mie url-ul

#14
Ilila

Ilila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 14.11.2003
In ambele filme "Matrix" si "Lord of the ring" confruntarea dintre Bine si Rau sunt duse aproape de extrem... poate de aceea sunt atit de gustate de public, mai ales ca Binele invinge.
L-am remarcat pe Orlando Bloom si in Piratii din Caraibe... cred ca trebuie sa li se dea posibilitatea actorilor sa se remarce si in alte roluri decit cele cu care aproape s-au identificat (asta apropo de faptul ca se incheie seria de filme).

#15
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
Orlando Bloom poate fi vazut si in Black Hawk Down, intr-unul din rolurile "din prim-plan", unde a jucat destul de bine, zic eu

#16
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
faza asta cu confruntarea dintre bine si rau e exact structura unui basm..numai acolo vad asa ceva...si mereu binele invinge...mereu am bvrut sa vad un film cand raul invinge..chiar daca nu mi-ar fi convenit dar macar sa stiu ca raul a invins binele

#17
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
parerea mea este ca LOTR este genul de film care merita sa-l vezi NUMAI intr-un cinema cu super-ecran, shi super-sunet!
de aceea, eu NU "servesc" nici un divX/dvd chiar shi pe cel mai scump sistem home theater...
mi se pare ca vezi alt film la cinema.
asadar... cine n-a vazut LOTR la cinema, NU l-a vazut!

ps: sunt curios daca si la noi vor proceda ca in "vest": in ziua premierei, le redeau pe primele 2, urmate seara de al treilea. deci va fi 1 singur spectacol in prima zi, in care se va putea viziona tot filmul, fara posibilitatea de a cumpara bilet de intrare doar la ultimul... iar primele 2 vor contzine 50 de minute de "never-before-seen-footage".

ne vedem la avanpremiera (care cred ca o sa fie in decembrie, avand in vedere ca premiera este pe 2 ian)  :cool:

#18
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
pe 2 ianuarie in romania...pe vreo 18 decembrie in state si ue

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate