Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Emisie Radio pe internet

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
DjAndrewMoshu

DjAndrewMoshu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 01.09.2006
M-am scapat si eu la ShoutCast....stiu cum sa-l configurez si tampenii de astea dar.... ash vrea sa stiu si alte programe de emis radio !? [va rog nu criticati  :D ]

#2
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View PostDjAndrewMoshu, on Nov 5 2006, 23:23, said:

M-am scapat si eu la ShoutCast....stiu cum sa-l configurez si tampenii de astea dar.... ash vrea sa stiu si alte programe de emis radio !? [va rog nu criticati  :D ]

ICECAST ... mege si ala si vezi ca e de munca ca ala e ogegist .. ogg si tre sa ai un enoder ciudat.. bafta!

#3
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,376
  • Înscris: 05.09.2005
Sam .



Ultima versiune are aacplus :)

#4
john_Orizont_FM

john_Orizont_FM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.08.2006
din cate stiu eu se numeste "transmisie " pe internet nu "emisie"..atunci noi ce mai facem in eter ........daca si pe net s enumeste "emisie";-)

#5
DjAndrewMoshu

DjAndrewMoshu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 01.09.2006

View Postjohn_Orizont_FM, on Dec 28 2006, 06:53, said:

din cate stiu eu se numeste "transmisie " pe internet nu "emisie"..atunci noi ce mai facem in eter ........daca si pe net s enumeste "emisie";-)
In concluzie...

View PostDjAndrewMoshu, on Nov 5 2006, 23:23, said:

.... [va rog nu criticati  :D ]
Rezultand : Traiasca Partidu' Imperialist :death: :deadtongue:

#6
cremonela

cremonela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.01.2007
va rog ajutati-ma ai pe mine cu ceva...nu inteleg...am copiat toate programele care mi le spunea in cei trei pasi de pe net...dar nu imi merge...va rog orice sugestie imi va fi de mare ajutor!!!am deja o versiune de winamp care imi trebuia acolo la pasul am si acel shoutcast de la pasul 2 si ce era la pasul 3...insa nu stiu cum sa le folosesc...cu toate ca acolo imi scrie...eu nu stiu cum sa pot edita in acel document...va rog sa imi spune-ti ce sa fac...ma gasiti pentru oarecare sugestie la adresa de messenger: danutzza_11 :worthy:

Edited by cremonela, 14 January 2007 - 12:17.


#7
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,459
  • Înscris: 09.03.2007
am vazut ca ziceai de alte programe de emis radio pe net: cel mai bun e jetcast :D  :D  :coolspeak:  :naughty:  :photo: ( :first:  :deadtongue:  :deadtongue:PS INTRA PE DOWNLOAD.COM SI DESCARCA JETAUDIO)

#8
Floyd84

Floyd84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 12.05.2006
Stie cineva cum as putea sa folosesc serverul de host de la site pentru a emite radio pe net ? Am cautat cu gogu si nu am gasit mai nimic, iar la conexiunea mea ADSL mi-e greu sa cred ca pot sa tin mai mult de 10 ascultatori :)

#9
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostFloyd84, on Mar 9 2007, 21:19, said:

Stie cineva cum as putea sa folosesc serverul de host de la site pentru a emite radio pe net ? Am cautat cu gogu si nu am gasit mai nimic, iar la conexiunea mea ADSL mi-e greu sa cred ca pot sa tin mai mult de 10 ascultatori :)
Serverul de host al site-ului este server APACHE, tu nu ai acces la el sa rulezi aplicatii... in concluzie ori te reprofilezi ori iti cumperi un shell linux (sau mai stii, poate-ti iei un server dedicat :P )

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate