Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#181
the_beast

the_beast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 24.03.2005
Tocmai acum am vazut si eu filmul, si personal mi s-a parut o tampenie (nici AliG nu e departe). Dar pentru diferiti oamnei e f funny... chiar se rad la el... ;)

#182
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Da, si uni nici nu se prinde cand scri incorect la misto s-au iesti chiar anagramat.

#183
the_beast

the_beast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 24.03.2005

View PostLoveDemon, on Dec 15 2006, 16:38, said:

Da, si uni nici nu se prinde cand scri incorect la misto s-au iesti chiar anagramat.

Il cunosti tu? :eek:

#184
Pig_on_Acid

Pig_on_Acid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,057
  • Înscris: 10.11.2006
m-a lasat indiferent, dar urasc reactiile si laudarea lui:

1 ca e educativ. Bull! money money money
2 ca e facut sa surprinda realitatea. Bull too!
Da drumu la o camera, da bani, si pune-l pa Sasha la inaintare, sa vedem cata realitate rezulta de aici./ Apoi alege: New York, adunarea unei secte americane, un politist, un centru de caini etc. Si o sa iasa realitatea pe care o vrei.
3 ignoranta romanilor. Nu are nimeni voie sa filmeze satele romanesti, pentru Hollywood. Nici macar pa muuulti bani.
Si cine zice ca-i bine pentru turism, sa-si imagineze prostii care dau bani sa vada saracie. I didn't think so. They will all go to Greece; and Paris.

#185
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006

View Postthe_beast, on Dec 14 2006, 22:34, said:

Tocmai acum am vazut si eu filmul, si personal mi s-a parut o tampenie (nici AliG nu e departe). Dar pentru diferiti oamnei e f funny... chiar se rad la el... ;)
Ali G a fost totusi mai bun. mie mi-a placut.

#186
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
Sacha Baron Cohen, proaspat detinator al Globului De Aur pt cel mai bun actor de comedie   :first:  :clapping:  :thumbup:  :harhar:

[ http://images.usatoday.com/life/_photos/2007/01/15/cohen-large.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#187
nettoyeur

nettoyeur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 05.06.2006
l'am vazut si eu.
acum tot ce socheaza se vinde.
pentru mine e trist ca s'a filmat in ro si s'a ales numele kazhastanului.
pe aici multi confunda bunul simt cu prostia.
si prost gustul, toparlania cu inteligenta.

#188
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006

View Postkimi, on Jan 16 2007, 05:45, said:

Sacha Baron Cohen, proaspat detinator al Globului De Aur pt cel mai bun actor de comedie   :first:  :clapping:  :thumbup:  :harhar:
Urmeaza Oscarul.. :coolspeak:

Pt cel ce a postat deasupra:
1. aici nu e mirc, se scrie in romana
2. Borat chiar a fost un film inteligent, faptul ca nu l-ai inteles nu face decat sa spuna ceva despre tine.. :deadtongue:
parerea mea :rolleyes:

#189
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
super :coolspeak: drop ze bomb, zis planet is full of idiots. bip bip :death:

#190
Izzy

Izzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 23.07.2005

View Postdizzee, on Jan 16 2007, 19:41, said:

Borat chiar a fost un film inteligent, faptul ca nu l-ai inteles nu face decat sa spuna ceva despre tine.. :deadtongue:

Tell me you were joking...  :huh:

#191
robert_anul2006

robert_anul2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 17.08.2006

View Postdizzee, on Jan 16 2007, 19:41, said:

Urmeaza Oscarul.. :coolspeak:

Pt cel ce a postat deasupra:
1. aici nu e mirc, se scrie in romana
2. Borat chiar a fost un film inteligent, faptul ca nu l-ai inteles nu face decat sa spuna ceva despre tine.. :deadtongue:
parerea mea :rolleyes:

Foarte inteligent, cred ca mi-a consumat jumatate din neuroni

#192
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006
Hehe, eram sigur c-or sa urmeze astfel de post-uri, voiam sa vad cine nu se prinde de gluma.  :rolleyes:  Imi place cum se ataca unii cand lauzi filmul asta.. Si eu ma atac cand lauda unii Shawshanks Redemption, Titanic sau Schindlers List, dar parca nu chiar asa.

Cat despre Borat, a avut momentele lui bune, momentele proaste, si destule momente comice, dar nu-i genul de film care sa ia premii. Chestia pe care o admir la S.B. Cohen e ca a avut curajul sa mearga la acel rodeo unde, dupa spusele organizatorului, "half the audience were packin heat" si sa faca glumele alea despre america si bush. It takes balls to do that. :coolspeak:

(pentru cei ce nu prea stiu slang, packin heat = a purta arma)

#193
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
imi aduc aminte cat de contrariat am fost cand am vazut pentru prima oara personajul Borat in 2005[parca], la premiile MTV. nu stiam cine e, ce-s cu glumele alea grobiene, ce-i cu kitschu' ala... pe scurt, am pus botu' ca alte milioane de oameni care au urmarit show-ul, nestiind de fapt ca acela era scopul lui[al personajului], de a soca-dezgusta.

pentru subtilitatea si abilitatea sa cu care-si manevreaza si pacaleste interlocutorii si publicul, yo il consider un David Blaine al actoriei, un maestru in "Street Acting". :coolspeak:

PS: in momentul decernarii, asi fi vrut sa le pot vedea fetzele membrilor din comisiile de examinare de la diferite teatre si studiouri, care l-au respins exact pentru interpretarea personajului cu care Cohen a luat Globul De Aur :surprise:  :roflmao:

#194
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
N-am râs la film. Am fost chiar dezgustat de prostia cinematografică. Mi s-a părut chiar un film idiot. Actorul e mult sub Leana de la Pro TV.

#195
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
Absolut criminal filmu' ! :D

#196
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
N-am crezut niciodata ca un rahat de film ca asta poate sa ia un premiu.
Sunt curios daca filmul asta a luat globul de aur de ce nu l-au luat si filmele cu Ali G (asta alt ratat) sau Leana si Costel (sau cum dracu' s-a numit rahatul ala de film facut de Vacanta Mare). Acelasi tip de film, acelasi umor de rahat.

#197
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postkill_them_all1000, on Jan 17 2007, 19:54, said:

N-am crezut niciodata ca un rahat de film ca asta poate sa ia un premiu.
Sunt curios daca filmul asta a luat globul de aur de ce nu l-au luat si filmele cu Ali G (asta alt ratat) sau Leana si Costel (sau cum dracu' s-a numit rahatul ala de film facut de Vacanta Mare). Acelasi tip de film, acelasi umor de rahat.
In primul rand nu filmul a luat premiul, ci actorul, ca actor, nu ca ce reprezinta.
Ali G = Borat = Sacha Baron Cohen ... dar cred ca stiai deja... Ali G nu a fost la fel de controversat ;) cu toate ca si ala s-a legat de politica britanica, dar astia au fost americani, deci is mai speciali.

Edited by M0n0, 17 January 2007 - 20:39.


#198
maks

maks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 14.04.2006

View PostM0n0, on Jan 17 2007, 20:26, said:

In primul rand nu filmul a luat premiul, ci actorul, ca actor, nu ca ce reprezinta.
Ali G = Borat = Sacha Baron Cohen ... dar cred ca stiai deja... Ali G nu a fost la fel de controversat ;) cu toate ca si ala s-a legat de politica britanica, dar astia au fost americani, deci is mai speciali.
Ca actor juca un rol super rutinat in cinematografia americana .O sa-ti amintesc personajul Latka din sitcomul taxi sau roluri interpretate asemanator de Peter Selers.Singura diferenta intre neoriginalul personaj interpretat de Cohen si celelalte personaje ale strainului ajuns pe pamant american constau in grobianismul si pe alocuri obscenitatea cu care a tratat subiectul D Cohen.Mie mi s-a parut o prostie filmul asta.Nu are nici cap nici coada si ca sa fiu sincer e foarte greu de precizat si ce anume ironizeaza.Kazahstanul, xenofobia americaneasca sau poate, cum am auzit voci, corectitudinea politica?Cred ca e destul de greu de precizat.Oricum e un film pe care nu il recomand celor care vor sa vada o comedie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate