Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Cluj-Napoca

  • This topic is locked This topic is locked
1906 replies to this topic

#55
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
la noi in timisoara alarma aia suna doar cind postez io cite o poza cu jeguri. e semnalul pentru adunarea frustratilor intru apararea orasului. nino-nino. ultima data cind am fost la cluj, intentionat m-am uitat dupa jeguri si pot spune ca mergind cu tramvaiu de la gara pina in manastur am vazut tot atitea hirtii pe jos cite vad io in timisoara rotindu-mi privirea in statie, asteptind tramvaiu :first:

#56
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003

View PostMosotti, on Nov 14 2006, 22:28, said:

la noi in timisoara alarma aia suna doar cind postez io cite o poza cu jeguri. e semnalul pentru adunarea frustratilor intru apararea orasului. nino-nino. ultima data cind am fost la cluj, intentionat m-am uitat dupa jeguri si pot spune ca mergind cu tramvaiu de la gara pina in manastur am vazut tot atitea hirtii pe jos cite vad io in timisoara rotindu-mi privirea in statie, asteptind tramvaiu :first:


Da gagicile, unde-s mai fain, la Cluj sau la Timisoara?  :D

#57
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View Postradumiki, on Nov 15 2006, 00:30, said:

Da gagicile, unde-s mai fain, la Cluj sau la Timisoara?  :D
:ack:




:lol:

#58
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006
În privinþa facultãþilor ...care e pe podium dintre Cluj ºi Timiºoara...?

#59
Suparici

Suparici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 15.02.2005

View Postflorina, on Nov 14 2006, 22:24, said:

totusi vroiam sa intreb ce a fost cu cacatul de alarma/sirena de uragan/incediu de paduri tropicale/razboi de la ora 9?

"Exercitiu de alarmare publica"

http://www.primariac..._2006-12-8.aspx

#60
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View PostQuenall Quabin, on Nov 15 2006, 00:36, said:

În privinþa facultãþilor ...care e pe podium dintre Cluj ºi Timiºoara...?

la design cel putin, e timisoara :proud:

View PostSuparici, on Nov 15 2006, 00:39, said:

"Exercitiu de alarmare publica"

http://www.primariac..._2006-12-8.aspx
omg, am impresia ca vor sa se mute clujenii in timisoara :scratchchin:

Quote

- conducatorii operatorilor economici si institutiilor publice vor lua masuri pentru camuflarea iluminatului interior si exterior prin stingerea acestuia;

- cetatenii care se afla la domiciliu vor lua masuri pentru stingerea iluminatului casnic interior si exterior.
deci nu inteleg? e razboi, la ce bun? sa ma trezeasca din somn? cu mintea mea de copil tampit zic ca e o idiotenie, cred ca mai multi babeti au crezut ca venit moartea sa-i ia, decat sa stie ce sa faca.

Edited by florina, 14 November 2006 - 22:45.


#61
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
Se plictisesc oamenii, n-au ce sa faca, si din doi in doi ani urla din sirena si sting iluminatul stradal ca sa nu mai vada cetatenii ca mine pe unde umbla cand vin acasa dupa o zi grea de munca.
Nota bene: in zona podului Garibaldi sunt de muulta vreme doua canale fara capac, la distanta de nici o suta de metri unul de altul.

#62
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005

View Postflorina, on Nov 14 2006, 22:43, said:

omg, am impresia ca vor sa se mute clujenii in timisoara :scratchchin:

Clar. Eu m-as muta. N-am vazut nici gunoaiele de care zice Mosotti, nici gropile nenumarate... In schimb le vad pe cele de aici (gropi si gozuri) si jur ca m-am saturat de ele. Nu exista zi in care sa nu blestem de 8945743 ori ca iar am muscat un canal sau un crater.
In Tm am fost intr-o cafenea, asa, mai romantica si mi-a picat cu tronc chelnerita :D . As fi dus cu mine-n CJ si localul si gagica. :w00t:
Ce m-a frapat cel mai mult a fost numarul de fete dragute de la Politehnica. :photo:  ^_^ Asa ceva nu prea vad pe aici sau poate nimeresc eu cand misuna uratele (nu sunt la Poli, fereasca-ma...)

#63
Lowhigh

Lowhigh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 26.08.2005

View PostSuparici, on Nov 14 2006, 22:39, said:

"Exercitiu de alarmare publica"

http://www.primariac..._2006-12-8.aspx

Bun, suna sirena daca e razboi, ok. Dar luminile de ce sa le stinga?  :huh: Ca doar poate numai Cuba mai au nevoie de lumini ca sa poata bombarda un oras.

#64
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostT-MoBiLeR, on Nov 15 2006, 09:46, said:

Clar. Eu m-as muta. N-am vazut nici gunoaiele de care zice Mosotti, nici gropile nenumarate... In schimb le vad pe cele de aici (gropi si gozuri) si jur ca m-am saturat de ele. Nu exista zi in care sa nu blestem de 8945743 ori ca iar am muscat un canal sau un crater.
In Tm am fost intr-o cafenea, asa, mai romantica si mi-a picat cu tronc chelnerita :D . As fi dus cu mine-n CJ si localul si gagica. :w00t:
Ce m-a frapat cel mai mult a fost numarul de fete dragute de la Politehnica. :photo:  ^_^ Asa ceva nu prea vad pe aici sau poate nimeresc eu cand misuna uratele (nu sunt la Poli, fereasca-ma...)

poate daca ai face sex cu o femeie te-ai trezi la realitate. tu te uiti la gropi si vezi tzitze, esti inconjurat de gunoaie, te gindesti la funduletze bombate de chelnerite din cafenele romantice :lol: apropo de poli, ai vazut cum au vopsit cladirea? mai fain ca in cluj, nu? parca e un gay imens cu antene pe cap  :lol:

oricum, daca stai in complex sa fii bucuros ca nu mai e ca acum 10 ani, desi mai este nevoie de inca 20 ca sa ajunga la normal.

ce e mai naspa in cluj fata de timisoara e centrul. si tramvaiele (chiar daca si in timisoara sint varza). ce nu-mi place mie la timisoara fata de cluj e faptul ca e cimpie monotona. in cluj is misto semafoarele cu buton. in timisoara is nasoale semafoarele la care nu se prea obosesc soferii care au verde intermitent la dreapta sa mai si opreasca. etc etc etc

#65
Lowhigh

Lowhigh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 26.08.2005

View PostT-MoBiLeR, on Nov 15 2006, 09:46, said:

N-am vazut nici gunoaiele de care zice Mosotti, nici gropile nenumarate... In schimb le vad pe cele de aici (gropi si gozuri) si jur ca m-am saturat de ele. Nu exista zi in care sa nu blestem de 8945743 ori ca iar am muscat un canal sau un crater.
In Tm am fost intr-o cafenea, asa, mai romantica si mi-a picat cu tronc chelnerita :D . As fi dus cu mine-n CJ si localul si gagica. :w00t:
Ce m-a frapat cel mai mult a fost numarul de fete dragute de la Politehnica. :photo:  ^_^ Asa ceva nu prea vad pe aici sau poate nimeresc eu cand misuna uratele (nu sunt la Poli, fereasca-ma...)

Asta e o minciunica  :nonobad: Clujul chiar e curat. Gropi? Poate pe aleile dintre blocuri dar strazile chiar sunt ok, ca sa nu zic ca sunt multe care sunt impecabile.

io zic sa incerci putina obiectivitate, totusi...

#66
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
E curat cand au chef de munca tiganii care lucreaza la Rosal si Brantner-Veres. Cand n-au, se vede. Si daca in Cluj nu sunt gropi si canale adancite in asfalt de ti-e mai mare dragul sa treci by mistake peste ele... Uita-te doar la ruta liniei de tramvai, din Manastur pana pe Horea. Sau la partea dinspre Piata Garii pana in (dar inclusiv) Zona Industriala. Sau la Taietura Turcului. De alei si strazi mai mici nu mai zic, Marastiul si Manasturul sunt cel mai bun exemplu. Te iau la plimbare intr-o zi (cu masina ta :naughty: ca nu am nervii si curajul cu a mea) si numaram strazile pline de gropi/cratere si canale prost incadrate in asfalt. Si comparam rezultatul cu numarul strazilor unde chiar poti circula. :photo:

Apreciabil este intr-adevar faptul ca s-au reasfaltat unele strazi mari si tot felul de stradute din Dambul Rotund, Zorilor si Gheorgheni. Interesanta calitatea asfaltului, deja pe Calea Floresti este un mini-crater langa statia de bus de la Billa. ^_^
Se pare ca pe unde se plimba d-nul Boc se face frumos, iar pe unde nu, mai din parti. Sper sa se mute-n Manastur. :angel:

#67
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
in timp ce veneam de la gara cu tramvaiul, m-am uitat pe jos pe strazi. chiar nu sunt gunoaie :w00t:

#68
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
no shit? si cine ti-a atras atentia ca nu sint gunoaie? :proud:

anyway, ar trebui sa afle si clujenii de inventia aia numita insula. imi creste tensiunea cind trebuie sa traversez o strada imensa, plina de masini, doar pe trecere. acuma pe bune, care sofer ia in serios marcaju ala? :scared:

Edited by Mosotti, 20 November 2006 - 09:00.


#69
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
macar cluju are noroc de un primar activ: daca nu-i cu basescu la un sprit, atunci poate o fi pe la vreo serata dansanta a unei organizatii judetene a pedeului; daca nu e la sediul central al partidului, cautati-l pe la vreo emisiune teve.

#70
roumana

roumana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 26.10.2006

View PostMosotti, on Nov 14 2006, 22:28, said:

l  :first:
Clujul are traditie. Prin anii '60-'70 era considerat cel mai curat oras din tara. Am plecat din Cluj pe vremea lui Funar, dar imi amintesc ca dupa ora 12 se spalau strazile. Mentalitatea clujenilor, in ce priveste curatenia orasului, este demna de exemplu. Desigur exista si exceptii minore. Dar exceptia intareste regula. Clujenilor le place curatenia.

View Postflorina, on Nov 6 2006, 18:37, said:

apropo, clujeni, il stiti pe LULU? a murit azi :sadwalk:
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace. Era nebunul orasului, inofensiv, de cele mai multe ori zambea tuturor si toti il iubeau. Copil fiind, imi amintesc ca toata lumea ii vorbea si il trata cu prietenie.

Edited by roumana, 20 November 2006 - 16:41.


#71
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View PostMosotti, on Nov 20 2006, 11:00, said:

no shit? si cine ti-a atras atentia ca nu sint gunoaie? :proud:
trebuie sa recunosc ca tu :sadwalk:

View Postroumana, on Nov 20 2006, 18:36, said:

Clujul are traditie. Prin anii '60-'70 era considerat cel mai curat oras din tara. Am plecat din Cluj pe vremea lui Funar, dar imi amintesc ca dupa ora 12 se spalau strazile. Mentalitatea clujenilor, in ce priveste curatenia orasului, este demna de exemplu. Desigur exista si exceptii minore. Dar exceptia intareste regula. Clujenilor le place curatenia.
si acum, vara se spala strazile, si chiar daca pare o imesa risipa de apa si bani, cand treci pe o strada uda vara chiar e bine :w00t: si acum tot timpul sunt masinute care curata praful si mizeriile mici.

totusi, ce se intampla cu eroilor? mie mi se pare ca isi bat joc de ea. zona pt masini nu e perfect plana, e ca un deal...si deja e craciunul si ei au taiat copacii pe care puneau beculete, ce era cel mai fain iarna acolo. of... ma intreb cand o sa termine super proiectul pt zona pietonala, cu fantani arteziene si cafenele and shit....

#72
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,515
  • Înscris: 09.09.2017
Radeti voi, radeti, dar Clujul ajunge Bucurestiul puternic din urma: http://adevarul.ro/l...3d30/index.html

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate