Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Hover

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
350 replies to this topic

#343
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006
Nici o problema, le radem si pe alea.

#344
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004

 sebulbus, on 25th November 2009, 16:33, said:

Pe de alta parte, faptul ca voua nu vi se pare o magarie, nu inseamna ca ea nu e una. Ca vehicul comercial ai alt impozit, alta taxa de drum, alt RCA, de cele mai multe ori omologarea se face fara locurile din spate si presupune drumuri, cozi si asteptari suplimentare. Probabil se "uita" mentionarea unora din aspectele astea ca sa para mai interesant.

La ei conteaza sa vand acele "masini" si pe urma descopera "fraierii" situatia in care au intrat.
Omologarea pe o alta categorie decat a vehilcului, adica cazul de fata, nu este ilegala ?, facem abstractie de costurile mai ridicate, ale RCA si alte dari.

#345
joanaursescu

joanaursescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.11.2009

 connectorxp, on 25th November 2009, 17:40, said:

La ei conteaza sa vand acele "masini" si pe urma descopera "fraierii" situatia in care au intrat.
Omologarea pe o alta categorie decat a vehilcului, adica cazul de fata, nu este ilegala ?, facem abstractie de costurile mai ridicate, ale RCA si alte dari.
Diferenta de taxe e nesemnificativa(vezi mai sus), inclusiv pentru asigurari(m-am interesat la capitolul utilitare).
Problema este cu omologarea: azi autoturism si maine e autoutilitara.
Se poate si invers?
Cum stam cu legea?
Aici sa ne raspunda cineva!

#346
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,729
  • Înscris: 03.12.2005

 joanaursescu, on 25th November 2009, 17:29, said:

Lucrez in domeniu: se calculeaza din 200 in 200 cmc si  e undeva la 25 Ron/200 cmc la autoutilitare sub 12 tone(conform noului Cod Fiscal)
Cum gasesc emailul lui burcea pentru Steed, ca nu mai raspunde(probabil e cu ban si asta) pe forum?

Parca aveai firma si cautai masini pentru transport materiale de constructii. (ban si tu)

Grija mare clonele lui zoster, aplaudacii dealerilor si toti ceilalti cu interese in promovarea ascunsa a marcii asteia. Se ia ban din senin pana la noi vesti.
E in interesul vostru sa va abtineti altfel stergem din prima orice topic despre masini chinezesti de pe Softpedia pana va potoliti.

#347
joanaursulache

joanaursulache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.11.2009

 sebulbus, on 25th November 2009, 18:01, said:

Parca aveai firma si cautai masini pentru transport materiale de constructii. (ban si tu)

Grija mare clonele lui zoster, aplaudacii dealerilor si toti ceilalti cu interese in promovarea ascunsa a marcii asteia. Se ia ban din senin pana la noi vesti.
E in interesul vostru sa va abtineti altfel stergem din prima orice topic despre masini chinezesti de pe Softpedia pana va potoliti.
De abia ai asteptat! Cata rautate!
Numai ca inteligenta iar ti-a jucat o festa!

Ce e anormal intre a avea o profesie liberala( de ex. avocat) si in acelasi timp si o firma de constructii(asociat)?

Eu cred ca acest sebulbus ar cam trebui sa-si ia ban de la administratorii forumului pentru incalcarea grava si in mod repetat a Regulamentului. Am sa depun toate eforturile in acest sens.

#348
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,729
  • Înscris: 03.12.2005
Dar asta abia cu urmatoarea clona.

#349
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006

 joanaursulache, on 25th November 2009, 18:10, said:

Am sa depun toate eforturile in acest sens.
Si noi sa banam pe loc toate clonele.

#350
joanaursulescu

joanaursulescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.11.2009

 sebulbus, on 25th November 2009, 18:12, said:

Dar asta abia cu urmatoarea clona.
Nu!
Asta pe cale legala, in justitie!
La revedere!

Edited by joanaursulescu, 25 November 2009 - 18:28.


#351
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009
Deci, a? dori să ?tiu ?i eu unde pot face test drive în Timi?oara
Mă interesează dacă ma?ina vine cu GPL din fabrică sau dacă vreau să instalez la service autorizat, mai beneficiez de garan?ie. Pre?ul pare bun ?i taxele oricum nu mă interesează, pentru că nu le plătesc în RO.

Edited by sebulbus, 25 November 2009 - 18:45.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate