Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nuanta culoare

autonivelanta peste autonivelanta

Plata produs

Klaus Iohannis, propus oficial de...
 Fotbal juvenil

Contributie pentru crestere si ed...

Țiuit laptop

Firewall UFW si Iptables - Doua I...
 DVR Hikvision 7208HUHI M1/S/A se ...

Cum sa procedez

Incalzire pardoseala sistem Upono...

Cat costa o cutie de viteze manua...
 Recomandare media player subs Net...

Hyundai i20 din 2018, tremurat la...

Transnistria vrea sa ceara alipir...

Defectiune masina de spalat vase ...

Am nevoie de..

- - - - -
  • Please log in to reply
423 replies to this topic

Dida

Dida

Passion for rings.

• Grup: Senior Members
Mă îndoiesc oricum că erau pe net așa ceva. Pentru corigență ai de făcut problemele din acel an.
Vorbești cu cineva și ți le explică și gata.

Cryss24

Cryss24

New Member

• Grup: Members
cine ma poate ajuta cu un referat despre zaharuri...am cautat si pe net da nu am gasit ce imi treb mie...pls... :worthy:

Dida

Dida

Passion for rings.

O pagină scanată sau ceva ... dintr-un manual de fizică de a  9a despre relativitatea mișcării. Mersi.

FCBARCELONA

FCBARCELONA

Member

Salutare.
Sunt in clasa a 12a,profil real:mate-info.
Vreau sa dau bacul la biologie IX-X si am nevoie de lectii.
Le are cineva?Nu mi-ar folosii numai mie,intrucat biologia din clasele IX-X este usoara si multi o vor alege la BAC.
Va multumesc!

Dida

Dida

Passion for rings.

Toate lecțiile IX-X? Păi cine stă să scaneze 2 caiete? :mellow: Tu nu mai ai caietele de atunci? Caută printre prieteni/amici.

CezarG

CezarG

Junior Member

Salut tuturor !
Am si eu o problema > De fapt sunt 2 ..:)

1. Mai intai,e vorba de cateva randuri de tradus din romana in germana ..
Desi am studiat ceva timp limba germana,nu am avut parte de profesori seriosi ..
Trebuie sa inceapa cu "Man plant ..." .
Tre sa fie un text banal , deci asta am facut ..ceva de genu' ..

"Man plant .." sa mearga la teatru , unde sa vizioneze piesa "Visul unei nopti de vara " a lui / de / scrisa de (care credeti ca puteti sa o reproduceti mai bine in nemteasca)William Shakespeare . Apoi au planificat sa ia cina la un restaurant din apropiere  (nu e obigatorie folosirea lui) .

Atat e ..Va rog,cine ma mai poate ajuta pe viitor cu traduceri de-astea banale sa imi dea add la adresa de messenger "[email protected] " .
va rog aveti putin rabdare si ajutati-ma cu traducerea.Va rog mult..

2.Asta e ceva mai scurta si e de la Limba Romana ..Deci..Cine a citit Rem si l-a comentat in clasa il rog sa imi spuna si mie care sunt cele 4 semnificatii ale " Remului " din text . Doamna profesoara a spus ca sunt 4 'definitii' ascunse in text , dar eu am fost plecat weekendu' asta si nu am citit Rem ..Poate cineva sa imi dea o mana de ajutor ?:)Daca nu stiti decat 1-2 spuneti cat stiti va rog ca eu nu stiu niciuna ..Eventual cine a facut la clasa poate stie un comentariu ceva ..Dar nu e absolut necesar..Ma descurc eu ..Va rog frumos - o mana de ajutor ..
Va multumesc anticipat tuturor .

CezarG

CezarG

Junior Member

am nevoie in seara asta,daca se poate ..Va rog frumos ..

Dida

Dida

Passion for rings.

O întrebare. A văzut cineva filmul Enigma Otiliei? M-am apucat să citesc și sper să termin în 2-3 zile, dar aș vrea să văd și filmul, că nu mă descurc mâine la oră doar cu un sfert de carte citită.

Redă filmul întocmai acțiunile din carte?

Cred că mai bine fac un topic.

Edited by Dida, 07 October 2007 - 20:20.

Oliviu_Zdn

Oliviu_Zdn

New Member

sault..am si eu nevoie de studiu de caz despre latinitate si dacism :( daca poate sa ma ajute cineva..ii sunt recunoscator..plz :)

CFR

CFR

Active Member

View PostOliviu_Zdn, on Oct 12 2007, 22:55, said:

sault..am si eu nevoie de studiu de caz despre latinitate si dacism :( daca poate sa ma ajute cineva..ii sunt recunoscator..plz :)
incearca aici ! poate te ajuta :)

DigitalMaster

DigitalMaster

Member

Manual de fizica clasa a 9-a scanat...daca exista asa ceva ar fi ideal. Am nevoie pt a-mi recapitula materia...>_>. 10x anticipat

Edited by DigitalMaster, 20 October 2007 - 13:34.

DigitalMaster

DigitalMaster

Member

cred ca nu exista...

Lucian_M

Lucian_M

- membru glumeț -

De ce nu te gandesti ca poate nimeni nu a avut nevoie de asa ceva (manual de fizica, scanat). Incearca la o biblioteca sau librarie: iei camera foto si in mod macro fotografiezi fara blitz cate doua pagini odata (daca esti grabit) sau cate una, pe rand, daca vrei sa iasa f bine. Cu un canon a430 (de exemplu) ti-ar iesi un rezultat f bun. Nu cred ca iti upload-eaza nimeni ditamai manualul in ,pdf de 100 si ceva de mb. Spor la lucru!

Dida

Dida

Passion for rings.

Îmi poate scana/fotografia cineva câteva pagini dintr-un manual de filosofie de a 12a? Noi încă trebuie să le primim...

Am o temă din manual, să fac un eseu despre rolul filosofului comparativ cu cel al omului de știință și al artistului. Tema asta trebuie să fie undeva printre primele lecții. M-ar interesa dacă sunt date ceva repere, rolul filosofiei.
Mulțumesc.

DigitalMaster

DigitalMaster

Member

aha multumesc pt hint...si sorry dida sunt doar a 11-a :(

Guatauba

Guatauba

New Member

Caut si eu un referat la economie.. cu tema  " UTILITATE ECONOMICA "..  daca are cineva deja facut acest referat.. sa il posteze aici sau pe un PM.. sau macar sa-mi lase un link.. de unde in pot downloada... pana maine.. va rog eu frumos :D:D

MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

Active Member

Oare are cineva un rezumat la poezia Cugetarile Sarmanului Dionis ?

Dida

Dida

Passion for rings.

Rezumat la poezie? Adică interpretare, comentariu? Cred că găsești pe google..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate