Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Toyota Aygo

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#19
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Subscriu la parerea ta, am avut 2 saptamani pe mana un Nissan Micra din asta nou, Masina mi-a placut la nebunie, de fapt toata familia a fost incantata de ea. E mai mare decat Aygo, insa am avut cu ea aceleasi senzatii ca atunci cand am facut testul cu Toyota.

Mai putin zgomotul interior, la Micra era mult atenuat, la Aygo ... vai ...

#20
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
[attachment=168905:attachment]   [attachment=168911:attachment]  [attachment=168913:attachment]  [attachment=168916:attachment]  [attachment=168924:attachment]  [attachment=168925:attachment]  [attachment=168926:attachment]

#21
RedMan_BZ

RedMan_BZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 10.04.2005
Superba masinuta :coolspeak:
Foarte corect ce a spus oviviu. In curand o sa-mi iau un smart fortwo si am avut ocazia sa am unul pe mana o zi intreaga. Go-Kart, nu altceva. Esti mai aproape de sosea, percepi toate gropile, viteza, curbe, franari, e cu totul altfel fata de o masina mai cu greutate. Cand merg cu e-ul am impresia ori ca sunt in joculete video, ori ca stau pe loc, in comparatie cu un mini dinasta. Totul linistit, suspensie de plutesti, directia moale fara raspuns la gropi & shit, aproape ca pierzi contactul cu mediul inconjurator, in comparatie cu o masinuta :peacefingers:

Hmmm, nici un moderator pe aici sa mute topicul pe jurnal de bord? :nonobad:

#22
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006

 RedMan_BZ, on Nov 11 2006, 00:32, said:

Hmmm, nici un moderator pe aici sa mute topicul pe jurnal de bord? :nonobad:

Ba da! :)

#23
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
Evident, nu m-am putut abtine, si-am inceput sa fugaresc masinuta prin oras. Nu este deloc galagioasa la turatii mici, peste 4.000 rpm se aude motorul, nervos :D Are un sunet agresiv, daca-i scot toba cred ca se va auzi si mai bine :D Radio-CD-ul, desi are numai 2 difuzoare, se aude foarte tare ! Nici nu poti sa stai in masina cu muzica data la maximum. Astept sa vina zapada, sa vad cum se comporta.

#24
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cristi zice ca masina e destul de zgomotoasa.. cum e de fapt?

#25
RedMan_BZ

RedMan_BZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 10.04.2005
Daca vii de pe 1300 e silentioasa, daca vii de pe sonata e zgomotoasa :peacefingers:

#26
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 RedMan_BZ, on Nov 11 2006, 14:39, said:

Daca vii de pe 1300 e silentioasa, daca vii de pe sonata e zgomotoasa :peacefingers:
Uratzel bord frate!
Scuze , s-o stapanesti sanatos.

#27
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001

 sanddy1964, on Nov 11 2006, 21:37, said:

Uratzel bord frate!

Right ...

#28
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Da e o problema de abordare. Greseala mea e ca am coborat din masina mea si in 5 minute eram in cealalta. Asa am patit cu toate 3: C1, 107 si Aygo.
La fel si sotia mi-a spus ca face ca o motoreta.

Probabil ca daca veneam de pe Elantra care e ceva mai zgomotoasa, nu aveam aceeasi parere.

Edited by Cristist50, 11 November 2006 - 23:06.


#29
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
Am fost si eu cu 107 si se simte din plin motorul in 3 cilindri. Este zgomotos, dar pentru unul care tine volumul la casetofon peste jumatate nu se simte nimic.

Masinutza e faina, insa la design mi se pare ca vine pe trei in spatele lui 107 sau C1. Si sa mai dai si ~600 EURO in plus pe emblema cu Toyota e deja mult prea mult...

#30
aproape0m

aproape0m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 24.06.2004

 romaximusro, on Nov 7 2006, 10:54, said:

Oricum is si eu curios cum s-ar comporta o buburuza de asta pe timp de iarna grea, inafara localitatii.. pentru ca de exemplu despre tico se spunea ca urca prin destule locuri greu accesibile unor masini mai scumpe


da , tico urca peste tot. pe bloc, daca vrei. e un fel de masina lu` spiderman

acum 2-3 ierni, cat am asteptat 41 in statie la moghioros din 4 tico , 3 au ramas blocate la trecerea peste linia de tramvai ( primul a trecut mai in viteza , cred ca stia zona :) ).
"se spunea" - unde , la din dragoste , de 3x femeie ? UNDE ca nu cred ca a putut cineva sa spuna asa ceva

sry de offtopic, felicitari pentru masina . belea turometrul ala :)

#31
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
@CAlex: Nu dai bani neaparat pe emblema, dai mai mult cred pentru garantia masinii care din cate stiu eu este totala, din bara in bara. Cel putin asa m-a aburit dealrul la care am fost, care intre noi fie vorba era foarte amabil si foarte bine informat, in comparatie cu altii, nu dam nume HAR.

#32
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 aproape0m, on Nov 12 2006, 02:48, said:

da , tico urca peste tot. pe bloc, daca vrei. e un fel de masina lu` spiderman

acum 2-3 ierni, cat am asteptat 41 in statie la moghioros din 4 tico , 3 au ramas blocate la trecerea peste linia de tramvai ( primul a trecut mai in viteza , cred ca stia zona :) ).
"se spunea" - unde , la din dragoste , de 3x femeie ? UNDE ca nu cred ca a putut cineva sa spuna asa ceva

sry de offtopic, felicitari pentru masina . belea turometrul ala :)

posesorii de tico pe daewooclub asa se laudau. Se laudau vad ca :lol: nu ca m-ar surprinde :w00t:

#33
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001

 CAlex, on Nov 12 2006, 01:01, said:

Am fost si eu cu 107 si se simte din plin motorul in 3 cilindri. Este zgomotos, dar pentru unul care tine volumul la casetofon peste jumatate nu se simte nimic.

Masinutza e faina, insa la design mi se pare ca vine pe trei in spatele lui 107 sau C1. Si sa mai dai si ~600 EURO in plus pe emblema cu Toyota e deja mult prea mult...

Nu stiu cu ce masinuta te-ai dat, dar iti spun, nu tin muzica la mai mult de-un sfert din volum si totusi nu aud motorul asa de tare. Poate este cazul sa ma duc la ORL, sa-mi fac un control :D. Mie imi place sa se auda motorul, mai ales atunci cind accelerezi si schimbi vitezele rapid - te duci la 3.500 rpm, schimbi viteza, apoi calci acceleratia la blana. Designul oricum este asemanator, iar daca studiezi, Toyota a fost cea mai ieftina dintre cele 3. Si - scuza-ma - toyota e mult in fata marcilor frantuzesti.

Si ca idee, yaris are acelasi motor :D

Am vrut o masinuta mica, de oras, care sa consume putin, si sa aiba si motorul bun. + minimum de confort si siguranta, aer conditionat si aibag-uri (frontale, laterale, + bare in portiere). Acum, daca o comparati cu masinile nemtesti, evident ca este mult inferioara, dar la clasa ei, de mini-masinuta de buzunar :D, eu consider ca sta excelent. Si este si deasupra multor marci de autoturisme de clasa mica si medie. (nu va mai spun de dacie, ca se supara posesorii :D).

Edited by Skizo, 12 November 2006 - 09:16.


#34
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
deasupra lui 107 si c1 nu are cum sa fie din cauza ca masinile sunt 95% identice..

#35
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003

 aproape0m, on Nov 12 2006, 02:48, said:

da , tico urca peste tot. pe bloc, daca vrei. e un fel de masina lu` spiderman

acum 2-3 ierni, cat am asteptat 41 in statie la moghioros din 4 tico , 3 au ramas blocate la trecerea peste linia de tramvai ( primul a trecut mai in viteza , cred ca stia zona :) ).
"se spunea" - unde , la din dragoste , de 3x femeie ? UNDE ca nu cred ca a putut cineva sa spuna asa ceva

sry de offtopic, felicitari pentru masina . belea turometrul ala :)


Tot sorry de off-topic, eu am avut Tico si chiar merge pe unde nu te astepti. E adevarat ca eu aveam cauciucuri Kumho, probabil all seasons dar era "m+s" si probabil ajuta mult acest lucru. Probleme intampina la zapada mare d-aia melestata, cum exista de obicei pe la intersectii intre blocuri, ca nu o curata nimeni. In rest era king,  pe zapada proaspat cazuta eu ieseam primul dintre blocuri, fara lopata/lanturi, se uitau prostiti vecinii care raneau zapada de langa masini.

On-topic, mi se pare naspa turometrul ala, gaselnitza de design(?!).

#36
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001

 romaximusro, on Nov 12 2006, 09:30, said:

deasupra lui 107 si c1 nu are cum sa fie din cauza ca masinile sunt 95% identice..

Crede-ma, am studiat atent toate cele 3 marci - cind dai atitia bani, si mai sint si munciti de tine, te uiti in amanunt la fiecare detaliu. Am facut vizite la cel putin 20 de reprezentante ale diferitelor marci. Avind la dispozitie doar 10.000 euro (dupa 600 m-am m-ai scobit prin buzunare), sint convins ca am facut cea mai buna alegere. Sint incintat de masina si isi merita fiecare banut.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate