Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Google AdSense Account Disabled

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
lupusoor

lupusoor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 27.07.2006
Sal,
Azi dimineata cand m-am trezit am vazut ca mi s-a inchis contul adsense pe motivul "It has come to our attention that invalid clicks and/or impressions have been generated on the Google ads on your site(s)." dar eu nu am dat nici un click pe reclama, si imi pare rau pentru ca aveam o suma mare in cont. Va intreb pe voi, ce credeti mai e vreo sansa sa imi dea drumul din nou la cont?, pentru ca pe la sfarsit imi spune sa completez un formular daca cred ca e o greseala. Si inca ceva cec-ul de luna trecuta oare il mai primesc pentru ca scria payment in progress si azi avea sa apara payment. Multumesc.

#2
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
nasol
invalid clicks and/or impressions nu inseamna ca ai dat tu neaparat click-uri ...poate ai avut prieteni care au vrut sa te "ajute "
daca e la payment in progress inseamna ca cecul a fost trimis deci o sa iti iei banii (nu stiu sigur dar asa cred eu )
ai mai primit vreo avertizare pana acum?

#3
lupusoor

lupusoor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 27.07.2006
Nu am mai avut nici o avertizare pana acum. Page impression aveam in fiecare zi pana in 1.5, clickuri jur ca nu am dat eu niciodata, la asta ma gandeam si eu ca a dat vreun prieten de-al meu clickuri multe intetionat. Aseara pe la 12 era totul normal si cand m-am trezit am primit acel mail. Crezi ca mai am vreo sansa sa imi recuperez contul, si daca nu atunci pot face alt cont pe un alt membru al familiei? Multumesc mult pentru raspunsuri.

#4
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Imi pare rau pentru ce s-a intamplat.  :console:
Citeste AICI un articol despre o persoana careia i-a fost inchis contul pentru acelasi motiv ca al tau si care a putut sa-i faca pe cei de la google sa-i deschida contul din nou. Dupa ce citesti acel articol (vezi si linkurile de la related articles si links) trimite-le un email celor de la google asa cum zice in acel articol.
Inca un sfat: de acum inainte ar fi bine sa folosesti adlogger (un script care iti spune cate clickuri s-au facut de un vizitator (ip) si acel script il poate bloca pe acel ip daca apasa de mai multe ori pe reclama).
Sper sa te ajute ce am scris si sa rezolvi cumva aceasta problema.

Numai bine.

#5
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
am trimis mai demult un email la google daca pot sa folosesc adlogger si mi-au dat un raspuns foarte vag.....sa am grija sa nu incalc tos-ul . stiau despre adlogger dar tot m-au avertizat sa am grija daca il folosesc..si pana la  urma m-am lasat pagubas ca nu am fost 100% convins ca adlogger nu are si "efecte adverse"

#6
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

View PostSergiu_Q, on Oct 26 2006, 18:11, said:

am trimis mai demult un email la google daca pot sa folosesc adlogger si mi-au dat un raspuns foarte vag.....sa am grija sa nu incalc tos-ul . stiau despre adlogger dar tot m-au avertizat sa am grija daca il folosesc..si pana la  urma m-am lasat pagubas ca nu am fost 100% convins ca adlogger nu are si "efecte adverse"

Eu il folosesc de vreo 3 - 4 zile. Nu le-am mai trimis e-mail sa-i intreb daca am voie sa-l folosesc pentru ca am citit pe mai multe forumuri ca au trimis si altii e-mail la google si intradevar nu au primit un raspuns exact. Nu vad cu ce ar incalca tos-ul deoarece nu schimba deloc codul adsense, deci nu ar trebui sa fie nici o problema.
Mie mi se pare foarte util acel script, deoarece poti vedea daca un vizitator face mai multe clickuri iar in acel caz le poti trimite un e-mail la google sa spui ca ai multe clickuri dintr-o data si astfel poate ai sanse mai mari sa nu-ti inchida contul.

#7
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
Hello,

Thank you for your question regarding click tracking software.

We do not endorse or encourage the use of any particular click tracking tools. We recommend that you exercise caution when using third-party software to ensure that you do not violate the AdSense Terms and Conditions nor inadvertently disclose sensitive information about yourself or your site through the use of such software.

In addition, it is solely your responsibility to verify that any tools or software used in conjunction with AdSense do not violate the AdSense Terms and Conditions and program policies.


Sincerely,

The Google AdSense Team


...deci practic nu mi-au spus nimic nou .
din ce stiu eu nu ai voie sa faci wrapping la codul adsense , iar adlogger asta face . poate ma insel dar nu as vrea sa ma risc aiurea .
cum sunt rezultatele dupa ce ai pus adlogger?

Edited by Sergiu_Q, 26 October 2006 - 17:37.


#8
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

View PostSergiu_Q, on Oct 26 2006, 18:36, said:

cum sunt rezultatele dupa ce ai pus adlogger?
Am "prins" un vizitator care a apasat de 5 ori pe reclama (i-am banat ip-ul). Mai am 2 vizitatori care au apasat de 4 ori si catva cu 3 reclame (de asemenea i-am banat). Am observat ca destui de multi apasa pe 2 reclame, dar am setat adlogger-ul sa nu le mai arate reclame dupa ce apasa de 2 ori pe reclame.
Daca o sa "prind" pe unul care o sa apese pe mai mult de 10 reclame cred ca am sa le trimit un e-mail celor de la google sa verifice daca totul este in regula si astfel sa pot scapa de inchiderea contului (sper). Dar acest lucru nu prea poate fi posibil deoarece scriptul nu mai afiseaza reclame dupa ce un vizitator apasa de 2 ori pe reclame (sau de cate ori setezi tu).

Daca o sa primesc un e-mail de la google in care sa-mi spuna sa nu mai folosesc adloggerul o sa va anunt.

#9
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
dar la $$$ ai observat vreo diferenta ?

#10
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Nu.

#11
lorin_miculescu

lorin_miculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.09.2006
Interesant Adlogger-ul ala. O sa-l pun si eu. Ce sa zic, am asteptat cam o luna sa primesc vizitatori si am pus si eu ads-urile de la Google. Si acum fac cam 1,5-2$ pe zi  :inlove:

#12
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Si cum fac si eu G Adsens?  Trebuie sa am neaparat un site www ?

#13
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

View Postlk1, on Oct 26 2006, 20:55, said:

Si cum fac si eu G Adsens?  Trebuie sa am neaparat un site www ?
Cam neclara intrebarea ta. Pentru a putea sa-ti pui reclame de la google trebuie sa ai un site (nu prea am inteles faza cu www).

Ontopic: @lupusoor ai rezolvat ceva?

#14
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
:lol:  Intrebam daca trebuie sa am un site personal .. sau pot folosi si ceva gen xxx.bravehost.com de ex.

#15
lorin_miculescu

lorin_miculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.09.2006

View Postradetzy, on Oct 26 2006, 21:11, said:

Cam neclara intrebarea ta. Pentru a putea sa-ti pui reclame de la google trebuie sa ai un site (nu prea am inteles faza cu www).

probabil ca omu are sit pe ip  ;)

#16
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

View Postlk1, on Oct 26 2006, 21:13, said:

:lol:  Intrebam daca trebuie sa am un site personal .. sau pot folosi si ceva gen xxx.bravehost.com de ex.
Poti sa-ti faci si pe freehost (xxx.bravehost.com, lx.ro, etc) dar daca vrei sa-ti faci site serios mai bine iti cumperi un domeniu + gazduire platita (1$ pe luna nu-i scump).  :peacefingers:

#17
lupusoor

lupusoor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 27.07.2006
@radetzy - Maine le trimit e-mail, in seara asta imi creez pledoaria. :)

#18
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

View Postlupusoor, on Oct 26 2006, 22:08, said:

@radetzy - Maine le trimit e-mail, in seara asta imi creez pledoaria. :)
Mult noroc. Sper sa se rezolve cu bine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate