Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Slot pt cartus color lexmark 26,27

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

georgescustefan

georgescustefan

New Member

• Grup: Members
'NEata
Am o problema:
La multifunctionalul meu(x1180) am incarcat cartusele cel negru merge ca nou dar cel color dupa ce l-am incarcat, sa zicem de aproximativ 10 ori, brusc nu a mai mers, am luat un cartus color de la inkmate care nici el nu a functionat in slotul pt cartusul color dar apoi l-am pus in slotul pt cartusul negru si surpriza mergea cartusul, problema e in slot-ul pt cartusul color, care se pare ca "e ars".
A avut cineva probleme similare sau are vreo rezolvare?
Multumesc anticipat
id messenger : georgescustefan2004

georgescustefan

georgescustefan

New Member

Well
vad ca sunt singurul cu aceasta problema sau cei care au probleme similare inca nu au vazut topicul
in orice caz poate imi poate sugera cineva un service pentru imprimante.
Multumesc.

cornel_m2005

cornel_m2005

New Member

imi scer scuze pt scrisul pe care l-am folosit dar a fost primul mesaj pe care l-am pus multam pt
raspuns dar mai am o intrebare.Unde anume ai gasit acel kit de care ai zis?

nereis

nereis

New Member

salut!

am si eu exact aceeasi problema (tot cu un lexmark 1180); totul era ok si dintr-o data nu imi mai vede cartusul  color; da, cartusele erau refillate, da' klumea si, in plus, pana acum nu am mai avut probleme
am facut cum ziceai tu si dak pun cartusul in slotul de negru mi-l vede
nu inteleg ce naiba are, si am mai si dat banii pe un cartus nou, original pe care tot nu mi-l ia  :cursing:
plus ca, stiti cum e, n-ai amandoua cartusele instalate, nu te lasa sa tragi nici 2 amarate de pag alb-negru

tu ai reusit sa rezolvi problema ? daca da, pls spune-mi cum ? altcineva are vreo idee ?
please, please help; n-as prea vrea sa-mi iau imprimanta noua

Doru_Neo

Doru_Neo

Senior Member

• Grup: Senior Members
Poti sa printezi doar cu un cartus. In Lexamrk control center dai sa instalezi noi cartuse si in locul cartuslui lipsa selectezi tu manual precum ca ai un cartus nou pus.

georgescustefan

georgescustefan

New Member

Am inceput sa am probleme si cu cartusul negru in sensul ca s-a infundat (dupa 2 ani si 50 de topuri era de asteptat) am luat unul nou, macar sa pot trage in continuare negru, l-am terminat din prima zi si am inceput sa-l reumplu cu cerneala compatibila inkmate pe care o folosisem fara probleme anterior surpriza a afost ca a doua zi a inceput sa traga dungi si acum, la 1 saptamana si jumatate de la cumparare e cimentat
O voi schimba cu un canon mp 160 care sper sa se comporte mai bine.

Cat despre kit de reincarcare, il gasesti in reteaua diverta si la distribuitorii inkmate, vezi pe google si cauta timi import export, sunt pe langa parcul izvor mai sus de facultatea de biologie si institutul de biologie celulara. un kit e cam 25 30 de lei
Daca ia cineva vreun cartus macar sa se uite unde e fabricat, din experienţa va spun sa le evitati pe cele facute in Filipine (al doilea cumparat acum 1,5 sapt) inainte am avut unul din Mexic.
Cei de la lexmark sunt parsivi si circuitele pt cartuse se ard la ce mai mic contact cu cerneala pe baza de apa (aka cerneala compatibila), cele originale fiind pe baza de ulei, asa ca aveţi grija sa le stergeti inainte sa le bagaţi in imprimanta.

lacuna

lacuna

New Member

Salut!
m`am trezit si eu ca tre sa predau maine o lucrare si cand sa o printez am observat ca printeaza cu dungi ...negru face asa , color e ok. Cine ma poate ajuta  :confuzzled:

georgescustefan

georgescustefan

New Member

ca sa rezolvi pe moment problema si sa poti preda lucrarea incearca sa scoti la calitate maxima, ar trebui sa nu mai fie (atatea) dungi
pentru problema pe terrmen lung cumpara un kit de incarcare si foloseste instructiunile

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate