Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Va place Jimi Hendrix?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
59 replies to this topic

#19
wanda

wanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.04.2006

View Postthe cable guy, on Oct 6 2006, 19:40, said:

Voodoo child...Foarte tare...la fel si Smoke on the water... am auzit de la astia mai batrani ca putea sa isi spuna numele la chitara... cool

laser frate!
ai incurcat borcanele. smoke on the water a aparut in '72, iar Hendrix a murit in '70

#20
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
Imi place mult Jimi Hendrix.
"All along the watchtower"- o ascultam la mare  :cigar: , " Purple Haze ", " Hey Joe"- lectie de viata pentru "inselacioase".  :lol:

No reason to get excited
The thief he kindly spoke
There are many here among us
Who feel that life is but a joke but uh
But you and I weve been through that
And this is not our fate
So let us not talk falsely now
The hours getting late

#21
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006
Credeam c-am mai zis o data: nu, nu-mi place muzica golanului.

PS: Pentru fani: daca va place stilu', e unu' la Stefan cel Mare cu palaria intinsa, puteti sa-l sponsorizati.

#22
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006

View Postthe cable guy, on Oct 6 2006, 16:40, said:

Voodoo child...Foarte tare...la fel si Smoke on the water... am auzit de la astia mai batrani ca putea sa isi spuna numele la chitara... cool
Smoke on the water e a lui Deep Purple parca :naughty:
Da imi place foarte mult Jimi Hendrix! Am vazut si prestatia de la Woodstock :coolspeak:  Imi mai plac si Stevie Ray Vaughn (care a preluat piese de la Hendrix- ptr cunoscatori) :rolleyes: , Roy Buchanan, Johnny Winter, Frank Zappa..... :coolspeak:

Edited by exorcistul, 06 October 2006 - 20:37.


#23
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006
N-are cum sa nu-mi placa, e al mai mare chitarist din toate timpurile, nu?..
Preferata mea e all along the watch tower

#24
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Da...imi place..si era tot chitarist de stanga..ca mine :lol:

#25
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006
Sa zic Da

#26
andy_andro93

andy_andro93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.10.2006
Imi place la nebunie si africanule as vrea sa vorbim,dak poti sa imi dai adresa ta de e-mail sau de messenger.
Tare bun e chitaristu asta . Am vazut un concert la berkeley cum se arunca pe jos si incepe sa cante cu limba, dupaia canta sub picioare, pe cap etc. Imi plac cele live(Berkeley,Moneterey,Filimore East,Woodstock,Isle of Wight,Royal Albert Hall,Rainbow Bridge,Atlanta Pop Festival) etc la care a fost el. Melodiile cele mai beton sunt Voodoo child slight return, Fire din woodstock, purple haze din woodstock, all along the watchtower.
Este super tare tipu si ma simt ciudat gandindu-ma cati oameni inca il asculta si cati zic ca e cel mai bun din lume. Cei care l-au prins in viata ar trebui sa se mandreasca cu acest lucru. Sunt un foarte mare fan, voi fi cat voi trai eu cat vor trai copiii mei nepotii si asa mai departe. Nu este de inlocuit acest tip. CEL MAI BUN CHITARIST DIN LUME. Am vazut un documentar cik nu a murit din cauza drogurilor, ci pt. ca cineva i-a turnat vin rosu pe gat pana a vomitat si a murit pe loc.
:((:((:((:((:((:(( IMI PARE FOARTE RAU,D-zeu SAL ODIHNEASCA IN PACE PE CEL CARE ESTE REGELE SIMBOLULUI ROCKULUI, ADICA CHITARA.

Attached Files



#27
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006
nu

#28
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
am doar 2-3 melodii ... favorita : Little Wing (vad ca n-a zis nimeni nimic de ea)

#29
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
am auzit de el,normal
dar..nu am avut ocazia sa ascult vreo melodie

am vazut concertul de la woodstock din '69--super! o gramada de lume. cantecele beton si ii mergeau mainile pe chitara de zici ca s-a nascut cu ea in mana!

#30
Mihai Cazac

Mihai Cazac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 30.05.2006
Acum doua saptamani am primit de la fratele meu cadou CD-ul cu albumul "Band of Gypsys" si de atunci numai Hendrix ascult. Pur si simplu nu pot asculta altceva... Hendrix in masina (si nu ma grabesc sa ajung la destinatie, ba mai fac cate un mic ocol), Hendrix la servici (cand apuc), Hendrix acasa. Nevasta-mea este deja innebunita... N-avem ce face, asta este... dam volumul mai incet.

Am primit si un film pe DVD  ("A film about Jimi Hendrix"), pe care l-am vazut astazi integral acasa , pe televizor(am mai vazut cateva secvente pe calculator la servici); saptamana asta voi mai primi filmul "Jimi Hendrix live at Woostock". Deasmenea am vazut ca exista cartea din editura Nemira , de care a amintit cineva mai sus, la Biblioteca Judeteana. Evident, am mai citit prin Wikipedia s.a.m.d

Am mai avut asa o perioada acum vreo doi-trei ani, cand am primit cadou un vinil cu Hendrix; catva luni nu m-a interesat altceva; am mai facut rost de un album, le-am tras pe casete, iar am ascultat acasa, la servici, in masina, etc, etc. Acum cu Internet, DVD-uri si CD-uri treaba este mult mai simpla, si a luat o amploare mai mare... Cu mijloacele de documentare disponibile am aflat multe despre el , ca persoana, ceea ce ma face sa-mi placa si mai mult muzica lui, si sa o vad cu alti ochi; de fapt am impresia ca persoana Jimi Hendrix se confunda cu muzica pe care o canta intr-un mod pe care nu l-am crezut posibil pana acum.

#31
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006
Am ascultat mai demult una dintre melodiile lui Jimi Hendrix...mi-a placut foarte mult...un chitarist de exceptie...am mai vazut pe topicul asta cateva titluri de melodii..o sa le caut.

#32
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,487
  • Înscris: 30.10.2003
Am ascultat o data aproape o ora din concertul de la Woodstock! Drept sa zic nu mi-a placut! Poate alta data ...  -_-

#33
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Am citit nu stiu pe unde ca e cel mai mare chitarist din istorie. Probabil ca asa si este. Imi place.

#34
andy_andro93

andy_andro93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.10.2006
mihai......ce film documentar ai zis ca ai vazut? povestea unei legende? :D  raspunde cat mai rpd posibil....;)

#35
andy_andro93

andy_andro93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.10.2006
mie mila si de james brown saracu' ...the godfather of soul !! :(( R.I.P. James

#36
dreameru

dreameru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 15.12.2006
am vazut acum vreo doi ani un documentar in care baieti ca Jimi Page sau Eric Clapton nu spun altveva decat lucruri frumoase despre Hendrix ,ba mai mult ,recunosc superioritatea lu Hendrix in ale guitarii

preferatele mele: Voodoo Chile ,Here my train a comin"  , Little Wing,etc etc .... de fapt toate....  :worthy:     :worthy:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate