Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Va place Jimi Hendrix?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
59 replies to this topic

#1
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
:yeah baby As vrea sa aflu daca exista printre voi persoane care:
1. Asculta cu placere muzica lui Jimi Hendrix;
2. Macar a auzit de el;

Cam asta este. Sunt curios daca se mai asculta in ziua de azi muzica lui.

#2
Storm

Storm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 31.07.2002
Am auzit
Ascult cateodata

N-am prea multe melodii

oricum...este cool

#3
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
da am auzit de el...intr-un timp ascultam numai asa ceva..dar acum nu mai vreau pt ca mp3-urile care le am cu el is calitate fff slaba

Edited by Allex, 13 July 2005 - 18:53.


#4
noel

noel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.06.2002
Imi plac unele dintre melodii. Dar nu as sta sa ascult toate albumele...:)

#5
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Va salut!

  A fost o perioada prin '93-'96 cand am fost nebun dupa Hendrix. Atunci eram mai "mic", acum am mai crescut, dar tot imi place. Pe vremea aia am cumparat toate casetele audio si cateva casete video (cu concerte): nu prea erau mp3-uri si divX-uri pe atunci... Ba chiar si o carte despre biografia lui (aparuta la Nemira, parca)! Pot sa spun ca sunt un mic "expert". Asta asa, sa ma dau si eu mare cu ceva.
  Pe vremea cand mergea Napster-ul, am tras un CD jumate' cu mp3-uri cu Jimi Hendrix, asa gramada (nu albumuri). Cautam niste bootleg-uri, am gasit ceva. Nici eu nu as sta sa ascult toate albumele, dar sunt cateva melodii (din cele live) adevarate...
  Oricum, se pare ca mai sunt ceva persoane care inca mai asculta, macar sporadic (ca si mine, acum) muzica celui mai tare chitarist (si asta nu este numai parerea mea).

Mersi.

#6
PunkDigital

PunkDigital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 12.08.2003
Da.  ĂŽ-mi place foarte mult. Î-mi place mai ales Wind Cries Mary, Crosstown Traffic, May This Be Love, Foxy Lady, Hey Joe și cîntecul lui Bob Dylan - All Along The Watchtower
Cinvea m-ia facut un cadou anul trecut - Un CD care nu a fost niciodat lansat - live CD - este minunat.  Foarte buna calitate la producție

#7
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Mie imi plac cele live, de la Woodstock, Monterey, Isle of Wight, Boston, etc. Mega-Improvizatiile alea lungi si nerepetabile, in care lumea intra in transa (vezi Voodoo Chile, Machine Gun, Red House, Purple Haze, etc, etc). Arta si precizie! Cel mai tare!

#8
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
hendrix intr-adevar canta super misto dar cum au mai supus-0 si altii..nu poti sta sa asculti totul...nu toate creatiile sale sunt chiar asa de reusite

#9
sp59

sp59

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.07.2005
Il consider un geniu,un fenomen,un unicat al muzicii rock.

Edited by Allex: Inca un post care incurajeaza pirateria si primesti avertisment / warn! :cursing:

Edited by Allex, 13 July 2005 - 18:52.


#10
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Question: daca e vorba de bootleguri si albume nelansate cum mai e in unele cazuri, mai e vorba de piraterie?  :notangel:

P.S. Da, imi place J.H. si am facut ceea ce multi vad ca nu au facut... ascultat toate albumele (aproape toate, bine...) :P

#11
Anira

Anira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.04.2005
imi place mult hendrix, recunosc, e vorba de cele mai mediatizate melodii. imi aduc aminte de mare si de stat aiurea la terase si de ascultat muzica buna in vama veche.
am vazut si un concert :) extraordinar tipul

#12
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
:) Beton! Ma bucur ca mai exista oameni care il asculta pe Jimi Hendrix... Intr-adevar, cela mai "adevarate" melodii sunt cele din concerte (live, evident :coolspeak: ) si cele din bootleguri. Recunosc ca am niste tentative sa-l imit la chitara mea electrica (model anii '60), dar n-am nici o sansa...

#13
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Jimi a fost un fenomen, fara dubii!
Poate nu a fost la fel de rapid ca Malmstein, sau la fel de tehnic ca Satriani si Vai, insa cu siguranta a avut un feeling aparte si a simtit muzica intr-un mod unic.
Si mie tot albumele live imi plac si cu certitudine sunt de nelipsit dintr-o colectie !

#14
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Africane: Stratocaster sau copie strat? Daca e rosie, e ca a mea ;)
P.S. Am avut o vreme cand vroiam sa imi iau chitara left handed si sa o intorc invers... :P

#15
Rockeru

Rockeru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 30.08.2006

View Postsepguy, on Jul 18 2005, 22:14, said:

Jimi a fost un fenomen, fara dubii!
Poate nu a fost la fel de rapid ca Malmstein, sau la fel de tehnic ca Satriani si Vai, insa cu siguranta a avut un feeling aparte si a simtit muzica intr-un mod unic.
Si mie tot albumele live imi plac si cu certitudine sunt de nelipsit dintr-o colectie !

Eu am vazut intr-un concert ce poate Hendrix , a facut o improvizatie si crede-ma ca era mai rapid ca Malmstein.Pentru el important era sa faca muzica buna nu concursuri de sprint si tehnica......daca traia  acum , cu sculele din ziua de azi nu avea egal.Eu il consider cel mai bun chitarist si nu cred ca poate fi inlocuit.

#16
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005
Bineinteles ca am auzit si ca imi palce. :)


Simon says everybody dance! Yeeeeaaah!!! :punk:

#17
wanda

wanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.04.2006
pentru un stangaci era bunicel  :D
preferatele mele raman hey joe si the wind cries mary

apropos: isi mai aduce cineva aminte de mike godoroja si "al lui" prins in trafic?  :cursing:
era un "cover" dupa crosstown traffic si godoroja asta m-a zgariat pe ureche vreo doi ani, ca-l difuzau radiourile in draci si mi se parea super-penibila versiunea lui...

#18
the cable guy

the cable guy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 21.07.2006
Voodoo child...Foarte tare...la fel si Smoke on the water... am auzit de la astia mai batrani ca putea sa isi spuna numele la chitara... cool

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate