Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Nu merg reclamele ...

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Muzica-oK

Muzica-oK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.10.2006
Salut all !
Nuj daca s-a mai discutat despre problema care o am ... este primu meu post ..
Deci mi-am facut cont la google adsense in urma cu 2 zile ... si cand vreau sa pun un anumit banner pe site am probleme cu el pentru ca nu mi-l afisaza .. apare acea reclama neplatita :
Gulf Hurricane Relief
Help Support Health Clinics Providing Critical Aid to Evacuees.
Anunțuri de serviciu public de la Google Faceți publicitate pe acest site
De ce oare  :huh: !!!
Doar 1 reclama mi-a mers pana acum pe pagina principala in rest nimik :(

#2
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Cel mai probabil pentru ca nu ai destul continut din care sa-ti ia cuvinte pentru publicitate. Vezi sa ai in titlu, descriere si pe pagina text de unde sa poate lua cuvinte.

#3
Muzica-oK

Muzica-oK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.10.2006
probabil , ca asta sa fie ... si cum adica sa-si poata lua cuvinte ?! am inteles ca sunt si niste keyworduri sau ceva de genu ...  :)

#4
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View PostMuzica-oK, on Oct 22 2006, 17:34, said:

probabil , ca asta sa fie ... si cum adica sa-si poata lua cuvinte ?! am inteles ca sunt si niste keyworduri sau ceva de genu ...  :)
In ce limba e site-ul?
Despre ce este?
Ai domeniul tau?

#5
Muzica-oK

Muzica-oK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.10.2006
nu este domeniul meu este lx
site-ul cuprinde imagini si jocuri flash ...
este in engleza dar nu are f mult scris ...

#6
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View PostMuzica-oK, on Oct 22 2006, 19:27, said:

nu este domeniul meu este lx
site-ul cuprinde imagini si jocuri flash ...
este in engleza dar nu are f mult scris ...

Prima problema este lx.ro
A doua problema este lipsa continutului.
A treia problema este numarul de vizitatori din ro. Nu prea sunt reclame platite pe acest segment.

Edited by Bold, 22 October 2006 - 18:50.


#7
Muzica-oK

Muzica-oK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.10.2006
mda nuj oricum de mers ar trebuii sa mearga ...
daca mai stie cineva pls sa posteze ...
bold daca vrei baga id-ul meu de mes pls silviu_mihai_2006

#8
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Ce a scris BOLD este absolut tot ce iti trebuie pentru a-ti da seama de ce iti afiseaza reclamele cu servicii publice. Din moment ce site-ul tau nu prea are text, ci doar jocuri si poze este destul de clar de ce nu iti apar reclame. In plus probabil ca nici nu ai vizitatori prea multi. Pe aceste site-uri cu poze si jocuri flash niciodata nu vei avea foarte multe reclame. Personal cred ca nu vei avea prea curand reclame platite pe website. Gandeste-te sa restructurezi site-ul, sa ai mai mult continut proaspat, original, cu text, si cu update-uri cat mai dese. Altfel, tot asa o sa fie mult timp de acum inainte ... doar reclame neplatite la servicii publice

#9
Muzica-oK

Muzica-oK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.10.2006
faza e ca site-ul acela cu reclame si jocuri flash il tin doar pt ca m-am inregistrat la google cu el dar reclamele le voi pune pe un site cu f m vizitatori in curand ...

Apropo am incercat sa mai adaug si mai mult scris in engleza dar tot nu merge ... chiar nu-mi pot da seama care este cauza ...  :confuzzled:

#10
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Reclamele nu apar instantaneu dupa ce ai pus text. Si dupa cum am mai spus si mai sus nu e singurul lucru care influenteaza aparitia relamelor. Va trebui sa mai astepti probabil cateva saptamani si sa iti imbunatatesti site-ul zilnic daca se poate.

#11
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View PostMuzica-oK, on Oct 22 2006, 21:22, said:

faza e ca site-ul acela cu reclame si jocuri flash il tin doar pt ca m-am inregistrat la google cu el dar reclamele le voi pune pe un site cu f m vizitatori in curand ...

Apropo am incercat sa mai adaug si mai mult scris in engleza dar tot nu merge ... chiar nu-mi pot da seama care este cauza ...  :confuzzled:

Tinand cont ca 99% din site-ul lx.ro este in limba Romana, Google nu prea il agreaza.
I-ati un domeniu international (.com, net, etc) sau fa-ti un cont la blogger.com, si in cateva minute ai sa vezi reclame normale, platite.

#12
Muzica-oK

Muzica-oK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.10.2006
si inca ceva am incercat si cu niste keyworfuri si unele mai merg...  de unde pot lua mai mult keyworduri dalea ?  :huh:

#13
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Daca asa pui problema, cum sa pui keyword-uri care nu au nici o legatura cu continutul paginii tale, eu consider ca nici nu mai are rost sa iti mai raspund la vreo intrebare. Ar fi trebuit sa pui cu totul si cu totul alte intrebari, nu sa intrebi cum poti frauda mai usor sistemul adsense.

#14
Muzica-oK

Muzica-oK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.10.2006
deci mai inteles gresit mane  .. eu haban n-am ce fac acele keyworduri doar am intrebat de ele ...
nu am nici o intentie de a pacali google-ul  :nonobad:

#15
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006

Quote

si inca ceva am incercat si cu niste keyworfuri si unele mai merg... de unde pot lua mai mult keyworduri dalea ?

Inseamna ca nu doar ai intrebat de ele ci le-ai si folosit. Ai scris chiar tu cu degetele tale pe minunata tastatura.
Si mai cred ca ti-ai cam facut o idee la ce folosesc acele keyword-uri, nu esti tu chiar asa de nevinovat ;)

#16
Muzica-oK

Muzica-oK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.10.2006
da chiar eu am zis ca am auzit de ele dar habar n-aveam mane la ce folosesc si nici n-am sa incerc s ale folosesc atata timp cat am inteles ca nue  normal sa folosesti  :nonobad:

#17
Muzica-oK

Muzica-oK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.10.2006
si inca ceva daca subiectul cu reclamele e cam incheiat ...
cum sta treaba cu trimisul banilor ..  :huh: odata la cat timp ii trimite sau cum  :confuzzled: pls spune-mi si mie parcursul ... :worthy:

#18
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Ei iti pot trimite banii lunar. Insa poti activa un HOLD PAYMENT care iti va stopa plata lunara ca sa acumulezi mai multi bani. Este bun pentru site-urile care nu castiga o suma atat de mare incat sa merite sa ii scoata lunar. Plata se poate trimite prin posta normala sau prin curier , care in Romania este DHL. Bineinteles daca ai DHL in orasul in care locuiesti (presupun ca ai scris adresa buna la inregistrare). La plata prin curier rapid te va costa mai mult transportul dar iti primesti cec-ul in mana de la curierul care vine acasa. La posta normala risti sa se piarda cec-ul undeva pe drum. Apoi dupa ce iti vine cec-ul il poti scoate de la o banca care bineinteles ca iti va lua un comision, care depinde de la banca la banca.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate