Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...

Afacere hardware

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

ExtremForever

ExtremForever

Junior Member

• Grup: Members
M-am gandit sa ma documentez cum sa deschid si eu o afacere pe domeniu hardware (pot fi incluse si sisteme audio pt gameri x+1 ).
Srl am deja...ideea e sa am castig...eu am o afacere second hand si un magazin mixt (la ambele profitu e cam acelasi in jur de 7-8 mil pe zi din care 1-2 e profitu) oare in domeniu pc tot asa ecastigu ?
M-am gandit ca asta e viitoru...poate mai angajez si un webdesigner...nu se stie...
Se merita asa o afacere ?

don_dannielo

don_dannielo

Bah! Are we more than dumb sheep?

• Grup: Senior Members
http://forum.softped...showtopic=77128

again

again

WEB DUDE

• Grup: Senior Members
cred ca in tara asta, cele mai multe afaceri sunt in domeniul resselingului de hardware

romaximusro

romaximusro

↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

• Grup: Banned
eu is curios ce fel de afacere cu vanzari hardware mai face in ziua de azi profit de 2 milioane la 7-8 milioane lei vanzari zilnice.. Si intreb fara sa am ceva malitios in cap :rolleyes:

Edited by romaximusro, 31 October 2006 - 07:59.

pisicutza

pisicutza

Member

Nu este usor sa poti tine pe profit o astfel de afacere. Trebuie sa te gandesti ca exista hypermarket-urile si comertul online. Eu te sfatuiesc sa-ti deschizi un magazin virtual. Ai costuri mai mici, si nu trebuie sa ai munti de stocuri.

jablonsky

jablonsky

Active Member

Mai bine iti deschizi magazin de electronice & electrocasnice la sate, la taranii care primesc bani din afara

Edited by jablonsky, 31 October 2006 - 11:44.

dantetimoc

dantetimoc

New Member

View PostExtremForever, on Oct 22 2006, 12:00, said:

M-am gandit sa ma documentez cum sa deschid si eu o afacere pe domeniu hardware (pot fi incluse si sisteme audio pt gameri x+1 ).
Srl am deja...ideea e sa am castig...eu am o afacere second hand si un magazin mixt (la ambele profitu e cam acelasi in jur de 7-8 mil pe zi din care 1-2 e profitu) oare in domeniu pc tot asa ecastigu ?
M-am gandit ca asta e viitoru...poate mai angajez si un webdesigner...nu se stie...
Se merita asa o afacere ?
Hehee. depinde unde vrei sa deschizi acest magazin (oras mare , mai mic)... dar la 7-8 mil vanzari pe zi nu-ti platesti chetuielile... din pacate adaosurile in domeniu sunt ff mici...statu ia grosu la intrare in tara...

ExtremForever

ExtremForever

Junior Member

Hehee. depinde unde vrei sa deschizi acest magazin (oras mare , mai mic)... dar la 7-8 mil vanzari pe zi nu-ti platesti chetuielile... din pacate adaosurile in domeniu sunt ff mici...statu ia grosu la intrare in tara...

M-am cam saturat de un castig de aprox 2 mil....astept orice sfat ce firma as putea deschide...sa fie castig !
Apreciez orice sfat !

jablonsky

jablonsky

Active Member

View PostExtremForever, on Nov 6 2006, 16:18, said:

M-am cam saturat de un castig de aprox 2 mil....astept orice sfat ce firma as putea deschide...sa fie castig !
Apreciez orice sfat !

Toata lumea vrea asta.
Dar nu trebuie sa astepti sa vina ideea la tine, mai degraba sa o cauti tu.
Nu cred ca multi care au idei bune si serioase vin pe forum sa le impartaseasca, cand pot sa le puna ei in aplicare  ;)

DeusX

DeusX

Junior Member

Si oricum, mai bine nu te laudai cu 2x30~=60 milioane pe luna, dupa care sa spui ca e prea mica suma. Nu cred ca prea multi forumisti se pot lauda cu asemenea incasari (fie ele si brute), de aceea n-o sa sara nimeni sa te ajute.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate