Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Cum se numeste?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

Dragos_Braila

Dragos_Braila

Junior Member

• Grup: Members
Ma intrebam daca exista vreun aparat care sa il pun la usb si sa  inregistrez casete audio. Daca exista : cum se numeste , si cam cat costa?

Berti

Berti

233SP09

• Grup: Senior Members
Wtf !?  :death:

Placa de sunet + deck (casetofon) !

gumball3000

gumball3000

...

Parca vazusem ceva asemanator pe la un magazin de calculatoare...

infinitul8

infinitul8

Member

View PostBerti, on Oct 21 2006, 16:49, said:

Wtf !?  :death:

Placa de sunet + deck (casetofon) !

Ce-i ală deck? Casetofon? Casete :confuzzled: ? Hai măi omule... Mai sunt din astea? Apropo, pt ce?
Mulți pun întrebarea invers pentru a digitiza ceva muzică preferată, rară, "sentimentală"...

Ca o soluție mai poți folosi un CDRW + o combină audio pt. CD->MC. Asta dacă respectiva combină/deck nu are intrare LINE caz în care aplici soluția din postul precedent.

...iar dacă se află prin magazine un asemenea dispozitiv postează și aici

Edited by infinitul8, 21 October 2006 - 17:56.

Berti

Berti

233SP09

View Postinfinitul8, on Oct 21 2006, 18:54, said:

Ce-i ală deck? Casetofon? Casete :confuzzled: ? Hai măi omule... Mai sunt din astea?

Te faci? Sau chiar nu stii?

Eu de asta am raspuns evaziv "placa de sunet +deck",
pentru ca poti sa faci si Mp3->Caseta si Caseta -> Mp3!

Da' poate omu ne da mai multe detalii daca vrea sa-l ajutam!

infinitul8

infinitul8

Member

Nu știu pt. că nu-mi mai văd colecția de casete decât atunci când merg prin provincie. Pe aici în afară de radio CD-ul din mașină și de CDRW la la comp. nu ma asemenea "scule". Da' ce vremuri... cu căștile pe urechi și walkman-ul la brâu :walkman: ... sau "bairamele" din liceu unde cînd se încingea atmosfera se lipea banda de atâta condens :lol: ... vremuri...

Dragos_Braila

Dragos_Braila

Junior Member

cand am inceput topicul asta eram in masina cu parintii si mergeam la bunici , si de aia nu am putut da multe detalii pentru ca eram limitat la doar 300 caractere , acum in sfarsit am ajuns acasa si am sa dau mai multe detalii.

Deci , m-am gandit si eu la faza cu (virgula) combina , si fac un cd de pe calc , pun la combina cd-ul si sa inregistrez caseta ..dar tocmai de aia am intrebat de ceva direct , ca sa ma ajunga cat mai ieftin. ca de cat sa cumpar o combina doar pentru a face copii la cd-uri pe casete .... ies mai bine financiar cu un cd-player de masina ...asa ca ..

Dragos_Braila

Dragos_Braila

Junior Member

PS : scriam de pe mobil ,si de aia eram limitat la 300 caractere

vj_ovidiu

vj_ovidiu

Junior Member

se ia un cablu jack-jack "se implanta'n" un jack in iesirea audio si celalalt jack in line in la cass :D si dai play si rec :D  :console:  nu'i mare scofala :D daca tot nu sti cum da'mi un PM ca te lamuresc yo :D  ;)

Edited by vj_ovidiu, 22 October 2006 - 17:14.

Dragos_Braila

Dragos_Braila

Junior Member

View Postinfinitul8, on Oct 21 2006, 19:27, said:

Nu știu pt. că nu-mi mai văd colecția de casete decât atunci când merg prin provincie. Pe aici în afară de radio CD-ul din mașină și de CDRW la la comp. nu ma asemenea "scule". Da' ce vremuri... cu căștile pe urechi și walkman-ul la brâu :walkman: ... sau "bairamele" din liceu unde cînd se încingea atmosfera se lipea banda de atâta condens :lol: ... vremuri...

daca faceai referire la mine cu : "Da' ce vremuri... cu căștile pe urechi și walkman-ul la brâu :walkman: " sa stii ca te inseli , ca am nevoie in masina lu` tata ...mie imi ajunge mp3-ul de la tel :)

Dragos_Braila

Dragos_Braila

Junior Member

chiar nu stie nimeni ? :(

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate