Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Oferta colaborare pentru tineri cu idei

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#19
SrKHost

SrKHost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 08.06.2006

View Posttentis, on Oct 24 2006, 21:05, said:

Asta inseamna ca ai cam 10 mine de aur !!!! Lasa celelalte lucruri/treburi si fa proiecte si siteuri ca scoti o gramada de bani. Sau daca nu, angajeaza oameni sa te ajute.
Cu 10 idei foarte originale care valoreaza cat o mina de aur (fiecare) ajungi imediat Number One in online-ul romanesc. Nu mai pierde timpul pe forumuri.

Chiar as fii curios sa vad cati dintre voi care ati dat aici reply aveti un site de succes. Nu ajunge sa fie originala ideea, trebuie sa si prinda la public, sa fie util sau foarte interesant, eu am multe idei, dar inainte sa le pun in practica fac anumite studii sa vad daca ar prinde.

Oricum, pe langa voi "carcotasi" mai sunt multi care stiu ce vor dar multi nu au resursele sa inceapa, care mai contactat si deja sunt 2-3 proiecte in lucru.(in caz ca nu stiati e foarte greau sa fii la scoala/facultate si sa scoti din buzunar in multe cazuri chiar si 10-20 $/luna mai ales cand nu stii daca o sa ii recuperezi sau nu, pe internet sunt 3 posibilitati: 1. nu scoti nici ce ai bagat 2. scoti ce ai bagat si poate ceva in plus 3. te imbogatesti).

Bafta in continuare celor care reusesc singuri, dar.... mai bine INCERCATI sa ajutati pe cineva in loc sa criticati pe altii -parerea mea- bye bye.

#20
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Eu nu vad cum ii ajuti tu din moment ce tot ce oferi tu se poate obtine GRATUIT fara prea multa bataie de cap.

#21
.: dbd :.

.: dbd :.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 01.06.2006
srkhost te ajut eu sa-ti pui in practica cel putin una dintre acele 10 idei :) cu ajutor material, chiar si cu ce stiu si eu despre webmastering
dar am vreo garantie ca ne va merge treaba ? :)

#22
cristi.vaduva

cristi.vaduva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 11.03.2006
SrkHost ... daca esti tu asa om bun, ai 10 idei si n-ai timp de ele .... zi-le frate aici pe forum, poate se gasesti careva sa le puna in practica, si daca merge treaba sunt convins ca o sa-ti dea si tie o bere ...

   Te-au contactat 2-3 pers si deja lucrezi la proiectele lor ?! Da ce ai frate asa greu de lucrat ?! Le faci partitii speciale pe server ?! Cred ca lucreaza saracii de zor, si tu freci menta.

   Tu esti ca becali, vrei sa arati tuturor ce bine faci tu umanitatii ...



   Idee ta e buna, dar ai cam dat-o in bara ... oricum... multa pafta, ca mai sunt si fraieri pe net !

#23
shakyman

shakyman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.04.2005
Salutare!
Eu ma ofer sa investesc 2500$ intr-o idee originala! razvangabi[at]yahoo[dot]com
Va multumesc!

#24
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005
Ca sfat pentru cei cu idei dar fara bani ......macar numele de domeniu sa fie al vostru!!!

Astia prosperi in afaceri sunt asa de darnici incat se ofera sa cumpere si domeniu care e cel mai important in cazul de fata si costa o nimica toata.

#25
IBEG

IBEG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcristi.vaduva, on Oct 18 2006, 20:21, said:

presupun ca http://www.srkhost.com/ e site-ul tau !

la fel de bestiala oferta de acolo ca si propunerea ta !
          ... chiar nu sti sa atragi omu, mai studiaza!

Incercarea moarte n-are!!!

#26
Cartabos

Cartabos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.12.2006
ce fonduri de investitii aici fratilor, poate ajungeti pe wall street,

asta cu:iti ofer hosting si domeniu i asa de prefata...daca cred ca am o idee care merge nu apelez la tine, ca se vede ca nu ai experienta si ai si "puncte negre", mai ales cand e vorba de mii de dolari, iar daca vrei sa ai succes se investe bani...in siteurile care va mirati ca au avut succes s-au investit milioane de dolari fara sa stiti voi, poate is multe site-uri cu idei bune dar nu sunt promovate din lipsa de banuti, doar o idee SUPER originala poate compensa lipsa de investitii(dau ex.pe ala cu pixeli) dar foarte rar, ca la loterie.

Iar daca tot incerci sa faci site-uri si nu te ti de nici unu nu faci nimic, in plus devine tot mai greu sa le intreti si nu scot banii.

Ori ceva,ori nimic.

#27
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Tipic romanesc .....

#28
jonny_it

jonny_it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 04.11.2006
srkhost   cat oferi pt 1 idee originala ?  cu conditita sa faci tu site-ul si tot ce mai este de facut  :naughty:  ?

#29
SrKHost

SrKHost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 08.06.2006

View Postjonny_it, on Dec 14 2006, 00:39, said:

srkhost   cat oferi pt 1 idee originala ?  cu conditita sa faci tu site-ul si tot ce mai este de facut  :naughty:  ?

Eu am zis destul de clar ca idei as avea si eu, domenii, hosting, promovare pe siturile actuale si multe altele, dar pur si simplu NU AM TIMP sa le fac si sa le intretin siturile, si astea care le am sunt destul de greu de intretinut.(nu ma intrebati ce situri am, invidia e mare la unii si nu merita)
Eu am facut o oferta, daca cuiva ii convine o accepta si colaboram, nu va place NU VA OBLIGA NIMENI!!!
Nu inteleg cei cu atata agitatie...

#30
.: dbd :.

.: dbd :.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 01.06.2006
eu am :) dar o sa mi-o pun singur in practica...si nu numai in RO ca nu exista dar si in lume eu nu am gasit decat vreo 2 chestii de acel gen
urati-mi bafta;;)

#31
jonny_it

jonny_it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 04.11.2006

View PostSrKHost, on Dec 16 2006, 13:35, said:

Eu am zis destul de clar ca idei as avea si eu, domenii, hosting, promovare pe siturile actuale si multe altele, dar pur si simplu NU AM TIMP sa le fac si sa le intretin siturile, si astea care le am sunt destul de greu de intretinut.(nu ma intrebati ce situri am, invidia e mare la unii si nu merita)
Eu am facut o oferta, daca cuiva ii convine o accepta si colaboram, nu va place NU VA OBLIGA NIMENI!!!
Nu inteleg cei cu atata agitatie...

Pai zi si mie o idee interesanta  :naughty:  ... cum intru in posesia ideii ?   ^_^

#32
.: dbd :.

.: dbd :.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 01.06.2006
oferta ta e de inteles...adica nu trebuie nici sa te acuzam ca furi ideea...chiar ajuti intr-un fel...dar cei care chiar au o idee buna fii sigur ca nu-ti vor spune si daca sunt siguri pe ei investesc ei 4-5 sute de euro in ea ca sa o reuseasca fara sa mai imparta ;)

#33
jonny_it

jonny_it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 04.11.2006

View Post.: dbd :., on Dec 17 2006, 00:55, said:

oferta ta e de inteles...adica nu trebuie nici sa te acuzam ca furi ideea...chiar ajuti intr-un fel...dar cei care chiar au o idee buna fii sigur ca nu-ti vor spune si daca sunt siguri pe ei investesc ei 4-5 sute de euro in ea ca sa o reuseasca fara sa mai imparta ;)

:coolspeak:   acum serios vb ... ce site se poate face in Romania ?  ceva care sa mearga ?  :huh:  eu am 2 idei si le-am pus in practica ... inca nu dau rezultate dar sper ca va iesi ceva  <_<   acum am timp liber si nu stiu ce sa mai lucrez ... ceva 1 idee  sa fac 1 site ca sa nu ma plictisesc ?  :naughty:  

PS:  nu imi place in concediu  :lol:

#34
.: dbd :.

.: dbd :.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 01.06.2006
iti zic eu ca merge si in romania sa-ti iasa cate ceva :)
dar e mult mai greu
pai o idee ? hmmm  ma mai gandesc si iti spun daca imi vine una;)

#35
SrKHost

SrKHost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 08.06.2006

View Postjonny_it, on Dec 17 2006, 01:01, said:

:coolspeak:   acum serios vb ... ce site se poate face in Romania ?  ceva care sa mearga ?  :huh:  eu am 2 idei si le-am pus in practica ... inca nu dau rezultate dar sper ca va iesi ceva  <_<   acum am timp liber si nu stiu ce sa mai lucrez ... ceva 1 idee  sa fac 1 site ca sa nu ma plictisesc ?  :naughty:  

PS:  nu imi place in concediu  :lol:

Nu am cerut neaparat ceva ce chiar nu exista deloc... poate sa existe in afara si noi sa facem pt ro, poate sa existe doar cateva situri de genul ala si noi sa face ceva de genul ala + ceva nou ... si multe alte posibilitati...
(sfatul meu e sa ganditi putin, daca nu va e clar sa intrebati, nu toti vor sa se inbogateasca fara sa faca nimica... dar sunt si dinaia ... oricum, nu sariti direct la gat cand vine cineva cu o propunere... si cum am mai zis ... nu va obliga nimeni daca nu va convine...)
Iar despre ideile ce le-ai aplicat in ro... ai putina rabdare, in urmatorii 2 ani o sa dezvolte netul romanesc cum nici nu iti imaginezi.

#36
marianov

marianov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 01.06.2003
Netul romanesc nu o sa se dezvolte prea mult in urmatorii 2 ani, nici macar in urmatorii 10 ani, daca te uiti atent (ai relatii la providerii de net si urmaresti statisticile paginilor) o sa vezi ca e o crestere sustinuta, dar nu o explozie.
Si in ceea ce priveste oferta ta, vin cu o contra oferta: imi dai host, imi dai domeniu (pe numele meu) + contract la notar cum ca tu o sa retii valoarea hostului + valoare domeniu + 1.5% din castiguri. Cred :lol:

Si p.s. spuneai ca nu multi isi permit sa investeasca in domeniu+server. Adik omu are bani sa isi cumpere un calcul (oricat de nashpa e, sub 300$ nu poti face nimiiiik cu el), apoi sa plateasca curentul folosit cat timp invatza sa foloseasca calculu, plus timpul pierdut si nu are bani sa isi cumpere un domeniu??? Pai ala nu face ceea ce ii place, automat ideea poate fi cat de tare o fi ea, nu o sa intretina pagina niciodata...

"Chiar as fii curios sa vad cati dintre voi care ati dat aici reply aveti un site de succes."   Eu am! Si nu unul, ci 3!:P Pe cel mai puternic am 400.000 unici/luna.

Si daca ai idei dar nu ai timp sa le pui in aplicare... angajeaza!!! Geez! :frust:

P.S. Nu te demoraliza, cate flame-uri am primit si eu la inceput... :rolleyes: Dar orice critica e bine sa fie critica constructiva :peacefingers: . Sper ca am reusit :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate